Skocz do zawartości

Trabant 601 Universal - Revell 1/24


konrad1802

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Chciałem przedstawić skróconą relację z budowy mojego pierwszego modelu. Do tej pory ze sklajaniem nie miałem do czynienia także proszę o wyrozumiałość Na pierwszy model wybrałem Trabanta od Revella. Model wydaje się dość dobrze wykonany i spasowany. Kupiłem kilka farb..tez revell (najłatwiej dostać w sklepach) i na karoserię spray z Dupli color co jak się okazało najlepszym rozwiązaniem nie było ale jakoś poszło oprócz tego miałem kilka puszek sprayów rożnych kolorów. Tak to mniej wiecej wyglądało :

q1xNqLV.jpg?1

zawartość pudełka

LTg8FEd.jpg?1

początki pracy

i1zJutr.jpg?1

eOlgw8p.jpg

eV4d2dl.jpg?1

3TQRrin.jpg?1

pojawiło się wnętrze

h3J9gK2.jpg?1

PRI8j53.jpg?1

beVHC9Z.jpg?1

EbPeXrF.jpg?1

karoseria dostała kolor

sSsGLd9.jpg?1

zKQsIS1.jpg?1

AAvpQrz.jpg?1

całość złożona do kupy

eiAq6z0.jpg?1

ukltWGu.jpg?1

vrX14jT.jpg?1

Na ostatnie zdjęcia załapał się mój drugi model w karierze.. Vw Beetle także od Revella prawie skończony

PJBL0lw.jpg?1

VoWKaWw.jpg?1

uGgpCSp.jpg?1

qNa0mSE.jpg?1

 

Pozdrawiam i licze na jakieś uwagi czy podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trabant wygląda ciekawie, co dałeś na podłogę?

 

Na podłogę szukałem jakiegoś cienkiego materiału i w końcu w pasmanterii trafiłem łaty takie jak na łokciach są w niektórych ubraniach. Kolor mi przypasowal i sam materiał też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne, ale bardziej podoba mi się vw.

 

Też osobiście wolę VW. Model mi się bardziej podoba i myślę że mimo paru potknięć lepiej mi wyszedł. Do trabanta jeszcze planuje parę dodatków dodać jak np bagażnik na dach. Nie mam tylko jeszcze pomysłu z czego go zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trampek całkiem fajny

Troszkę razi mnie brak choćby najmniejszego kabelka przy silniku. No i z tyłu nalepka "DDR" i polskie blachy.

 

W sprawie Trabiego ekspertem jest Toled i to Jego opinia powinna się tu znaleźć.

 

A kabelki są tylko później dodałem i na zdjęciu nie ma. Może zrobie jakieś bardziej dokładne Z Niemiec przyjechał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś sobie fajny i przyjemny model na start, który składa się w miarę szybko i bez większych problemów, co jak na Revella jest zadziwiające.

Jak na pierwszy model, jest całkiem całkiem. Kolor fajny, ładnie położony. Dobrze, że dodałeś kabelki, bo ten model się o to prosi, z okablowaniem silnika można robić cuda, chwalę również dodanie imitacji wykładziny. Chyba już też poprawili instrukcję składania, bo ja głupi w moim Trabancie 601s pomalowałem dwa tylne światła przeciwmgielne za pierwszym razem, zamiast tak jak u ciebie jeden czerwony, drugi bezbarwny (Więc jak widzisz nawet i modelarzowi z pewnym dorobkiem wpadki się zdarzają ) ;-)

 

Aczkolwiek kilka uwag mam:

- Zielony akumulator nie pasuje.

- Żółte kierunkowskazy zbytnio wyblakłe i za mało pomarańczowe.

- Polskie blachy i DDR na klapie się wykluczają mimo wszystko.

- Czerwony wirnik dmuchawy silnika? To poleciałeś ;-)

- Wnętrze się za bardzo świeci.

 

Ja bym jeszcze zapuścił "wash" w linie podziału i kratkę wlotu powietrza z przodu, dodatkowo czarnym cienkopisem/markerem można robić imitacje uszczelek na kloszach.

Ale widzę, że szybko się uczysz, bo Garbus wygląda już lepiej. Także rób dalej i ucz się ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aczkolwiek kilka uwag mam:

- Zielony akumulator nie pasuje.

- Żółte kierunkowskazy zbytnio wyblakłe i za mało pomarańczowe.

- Polskie blachy i DDR na klapie się wykluczają mimo wszystko.

- Czerwony wirnik dmuchawy silnika? To poleciałeś ;-)

- Wnętrze się za bardzo świeci.

 

Ja bym jeszcze zapuścił "wash" w linie podziału i kratkę wlotu powietrza z przodu, dodatkowo czarnym cienkopisem/markerem można robić imitacje uszczelek na kloszach.

Ale widzę, że szybko się uczysz, bo Garbus wygląda już lepiej. Także rób dalej i ucz się ;-)

 

Właśnie kierunki robione były Clearem pomarańczowym z Revella..kolor rzeczywiscie wyszedł żółty ale próbowałem troche przyciemnić, położyć więcej warstw co nic nie dało. Może polecacie jakieś dobre Cleary do lamp ? Wnętrze w późniejszym etapie troche zmatowiłem ale nie wyszło i tak świeciło się za bardzo. Linie podziału próbowałem zrobić ale nie pogłębiłem ich przed malowaniem i teraz jak wycierałem nadmiar washa to i z linii się ścierał i nie bardzo mam na to pomysł. Jakieś markery, cienkopisy do tych uszczelek polecasz ? Wlot powietrza poprawię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kierunki robione były Clearem pomarańczowym z Revella..kolor rzeczywiscie wyszedł żółty ale próbowałem troche przyciemnić, położyć więcej warstw co nic nie dało. Może polecacie jakieś dobre Cleary do lamp ?

Używając Clearów z Revella, Humbrola, Gunze i Tamiy'i mogę potwierdzić, że te z Revella są jakieś dziwne i trochę wyblakłe. Choć wydaje mi się, że malowałeś Yellow a nie Orange. Wszystkie pozostałe są według mnie praktycznie jednakowe i nie widzę żadnej różnicy między np. Humbrolem czy Gunze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używając Clearów z Revella, Humbrola, Gunze i Tamiy'i mogę potwierdzić, że te z Revella są jakieś dziwne i trochę wyblakłe. Choć wydaje mi się, że malowałeś Yellow a nie Orange. Wszystkie pozostałe są według mnie praktycznie jednakowe i nie widzę żadnej różnicy między np. Humbrolem czy Gunze.

 

Właśnie kolor jest Orange nr 730. A wychodzi żółty zupełnie także musze zainwestować w Clear jakiejś innej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.