Skocz do zawartości

Pierwszy model Porsche 918 Spyder


Przemko89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich:) Jestem nowy na tym forum, a więc z góry przepraszam za głupie pytania;) Od dłuższego czasu nachodzi mnie chęć, aby coś posklejać i ..., dzisiaj zakupiłem model w zestawie z 4 farbkami i pędzelkiem firmy Revell. Otóż pierwsze pytanie brzmi jaki rodzaj farbek był dołączony do zestawu ( wydaje mi się,że emaliowe, ale nie jestem pewny), może ktoś z Was miał styczność owym zestawem. Tak jak wspominałem jest to mój pierwszy model, więc może być tak, że będzie on ostatnim;) Czego bym nie chciał. Jestem zielony w temacie sklejania modeli i prosiłbym o kilka porad. Mógłby mi ktoś wysłać jakiejś linki, lub wytłumaczyć sprawę z malowaniem modelu. Do jakich farb potrzebny jest podkład, jak rozcieńczać farbki (w jakich proporcjach), i czy farbki dołączone do zestawu są czegoś warte. Tak jak mówiłem wcześniej, zdaję sobie sprawę z tego, że może to być ostatni mój model, ale chciałbym go zrobić najlepiej jak potrafię:) Jeśli w ogóle go złoże;)

Przepraszam za górę pytań, ale tyle się ich w mojej głowie urodziło;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… dzisiaj zakupiłem model w zestawie z 4 farbkami i pędzelkiem firmy Revell. … jaki rodzaj farbek był dołączony do zestawu …
Jeśli Revell 67027 to są to farby akrylowe.
… Do jakich farb potrzebny jest podkład' date=' jak rozcieńczać farbki (w jakich proporcjach), i czy farbki dołączone do zestawu są czegoś warte.[/quote']
  • Pod farby akrylowe zaleca się podkład.
    • Znam jeden przypdek kiedy sześcioletni bratanek pomalował pędzlem bez podkładu i farba się trzyma.

    [*]Rozcieńczanie farb akrylowych to temat ocean.

    • Do pędzla raczej, żeby miały konsystencję bardzo tłustego mleka, lub bardzo rzadkiej śmietany.
    • Wodą z kranu, wodą destylowaną, wódką, spirytusem, izopropanolem(IPA), rozpuszczalnikami od producenta farby.

    [*]Farby akrylowe Revella mają swoje dobre i złe strony.

    • Użyj — będziesz wiedział.

… chciałbym go zrobić najlepiej jak potrafię …
Zacznij od szukania odpowiedzi na swoje pytania. One tu od dawna są.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zacznij robić ten model...., nie zaszkodzi również poczytać o technikach modelarskich....I innych takich...., możesz udać się do najbliższego Prawdziwego sklepu modelarskiekego (sklep gdzie stoi osiem pudełek z modelami Revella i czterema z Tamiyi, to nie jest sklep modelarski) i tam zadać pytania sprzedawcy, ja tak robię i bardzo dużo się uczę w ten sposób, na forum nie licz... Tu częściej na pytania się nie odpowiada niż odpowiada.

Zacznij robić, wstawaj zdjęcia z kolejnych etapów pracy, rozwijaj wątek i Siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi;)Numer modelu to 07026. Szukam po internecie ale nie moge sie doszukac jakie to moga byc farbki. Trudno, chyba polecimy motoda prob i bledow. Jeszcze raz dziekuje za odpowiedzi:) Przepraszam za bledy, ale pisze z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie wiem. W sklepie modelarski sprzedawca powiedzial, ze jemu to wyglada na farbki olejne (te ktore byly w zestawie). Oczywiscie dokupilem brakujace farbki z firmy revell i sprzedawca powiedzial, iz to rowniez sa farbki olejne. Wiec jestem juz glupi. Idzie je jakos rozpoznac?? Malujac elementy gdzieniegdzie powyskakiwaly mi takie pecherzyki powietrza. Zaznacze, ze nie rozcienczalem farbek(tak na sprobowanie). Ale przy nastepnym malowaniu delikatnie je rozciencze. Taki rozcienczalnik firmy wamod bedzie chyba ok?? Co myslicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… Jeśli Revell 67027 to są to farby akrylowe. …
Revell do tych setów daje akryle. …
Hmmm nie wiem. … Wiec jestem juz glupi. … Co myslicie??
Mi się odechciewa.

 

 

 

Uwaga! Wiedza tajemna. Tylko dla wtajemniczonych. Wymaga myślenia.

  • … Numer modelu to 07026. …
    Poszukaj jaki model jest w zestawie 67027.
  • … Idzie je jakos rozpoznac?? …
    Próbuj. Akrylowe, olejne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie wiem. W sklepie modelarski sprzedawca powiedzial, ze jemu to wyglada na farbki olejne (te ktore byly w zestawie). Oczywiscie dokupilem brakujace farbki z firmy revell i sprzedawca powiedzial, iz to rowniez sa farbki olejne. Wiec jestem juz glupi. Idzie je jakos rozpoznac?? Malujac elementy gdzieniegdzie powyskakiwaly mi takie pecherzyki powietrza. Zaznacze, ze nie rozcienczalem farbek(tak na sprobowanie). Ale przy nastepnym malowaniu delikatnie je rozciencze. Taki rozcienczalnik firmy wamod bedzie chyba ok?? Co myslicie??

Rzeczywiście, straszny problem... Chciałbym takie mieć.

A na poważnie. Revell robi farby

a) olejne lub olejne syntetyczne które konfekcjonowane są zawsze w metalowe puszki - tu jest problem, bo nie wszystkie rozcieńczają się dobrze w benzynie.

b) akrylowe wodorozcieńczalne które konfekcjonowane są:

b1) - w niebieskich prostopadłościennych pojemnikach - jako farby oddzielnie sprzedawane

b2) - w mlecznych plastikowych kubeczkach - gdy są w zestawach z modelem.

Jeśli masz dalej wątpliwości, weź kroplę farby i zmieszaj ją z kroplą wody. Olejna zwarzy się. Akrylowa rozcieńczy.

 

Ponieważ jak widać na zdjęciach, te zestawowe są akrylowe, więc rozcieńczaj je wodą.

Te dokupione, jeśli są w metalowych pojemnikach możesz rozcieńczać Wamodem do farb olejnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.