Skocz do zawartości

Bentley 4,5L Blower Revell 1:24


zawigrze

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Prace powoli idą do przodu

 

Tak wygląda Bentley od spodu z założoną osłoną wału napędowego

 

IMAG0438z.jpg

 

Teraz kilka zdjęć przedziału pasażerskiego. Tak jak wcześniej pisałem poszycie tej części zrobiłem tak żeby przypominało oryginał. Na zdjęciach widać, że był on pokryty skórą i zazwyczaj jest wyraźnie ciemniejszy od pokrywy maski. Dlatego kolor zrobiłem z większą ilością czarnego niż inne elementy i położyłem matowy lakier. Moim zdaniem wygląda to całkiem dobrze. Jak uważacie?

 

IMAG0443z.jpg

IMAG0444z.jpg

IMAG0445z.jpg

IMAG0449z.jpg

 

Niestety schrzaniłem robotę z kalkomanią imitującą tabliczkę znamionową Nie mam pojęcia czy coś z tym robić, czy już tak zostawić. Samej kalkomanii raczej nigdzie nie dostanę żeby kłaść to raz jeszcze...

 

IMAG0453z.jpg

 

A tak wygląda wnętrze

 

IMAG0451z.jpg

IMAG0452z.jpg

IMAG0454z.jpg

IMAG0455z.jpg

 

I na koniec przygotowana osłona chłodnicy

 

IMAG0442z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki są od Revella. Do malowania używam też farb Revella z linii aqua color. Do wykończenia powierzchni pasty Tamiya.

Jeżeli mogę prosić o podpowiedź to chętnie bym się dowiedział co polecacie w sprawie maski. Chciałem, żeby silnik był widoczny. Początkowo myślałem o otwieranej masce. To co jest w zestawie można albo przykleić zamknięte, albo otwarte. Kusiło mnie żeby zrobić jakieś mocowanie i wstawić cienki pręcik żeby dało się tą maskę otwierać. Myślałem też o przecięciu każdej połowy maski na dwie części tak, żeby się dały otwierać jak w oryginale. Niestety nie znalazłem nigdzie zawiasów do takich masek. Musiałbym robić coś samodzielnie. Najbardziej jednak obawiam się, że przy cięciu maski coś pójdzie nie tak i d... Im bliżej momentu kiedy będę musiał zając się maską tym częściej myślę nad zostawieniem maski w stanie takim jak jest w zestawie, ale nie przyklejałbym jej do całości tylko wkładał na miejsce a w razie potrzeby można wtedy ją zdjąć i zobaczyć silnik. Tylko to trochę pójście na łatwiznę. I tym sposobem sam sobie wbiłem klina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..........

Jeżeli mogę prosić o podpowiedź to chętnie bym się dowiedział co polecacie w sprawie maski. Chciałem, żeby silnik był widoczny. Początkowo myślałem o otwieranej masce. ............

 

Własnie skończyłem aktualizację linków fotek w moim wątku warsztatowym Ford 1932 Coupe. Robiłem tam otwierana maskę podobną do tej w Blower'ze. Może znajdziesz w tym wątku coś dla siebie ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejne fotki. Tak wygląda wnętrze lampy. Postanowiłem pozostawić cały klosz reflektora w chromie. Jedynie uchwyty reflektorów pomalowałem na kolor nadwozia. Moim zdaniem takie reflektory będą wyglądać lepiej niż zielone.

 

IMAG0459z.jpg

 

A tak to wygląda po zaczepieniu w miejscu docelowym. Przed reflektorem znajduje się siatka ochronna.

 

IMAG0460z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.