Skocz do zawartości

Bentley 4,5L Blower Revell 1:24


zawigrze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zaczynam budowę Bentleya Blower. Zestaw od Revella, skala 1:24.

 

DSCN1688.jpg

 

Na częściach znalazłem oznaczenia Hellera

 

Zależy mi na tym żeby dało się otwierać maskę.

Do malowania będę używał farb Revell Aqua Color.

Podpowiedzcie mi czy w przypadku tych farb można zrobić polerkę używając past Tamiya?

 

Poniżej zawartość pudełka

 

DSCN1691.jpg

 

DSCN1692.jpg

 

DSCN1693.jpg

 

DSCN1694.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Oto pierwsze efekty prac nad modelem. Niestety nie mam na to wiele czasu więc prace powoli idą do przodu.

Złożony blok silnika i sprzęgło. Teraz czas na pozostały osprzęt i sprężarkę.

 

DSCN1703.jpg

 

DSCN1704.jpg

 

DSCN1705.jpg

 

DSCN1706.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na tym żeby dało się otwierać maskę.

Do malowania będę używał farb Revell Aqua Color.

Podpowiedzcie mi czy w przypadku tych farb można zrobić polerkę używając past Tamiya?

Na farby i tak położysz lakier bezbarwny błyszczący (?) i dopiero potem polerka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na farby i tak położysz lakier bezbarwny błyszczący (?) i dopiero potem polerka

 

Myślałem właśnie o błyszczącym na elementy nadwozia, a na pozostałych elementach (np rama) może mat.

Co do lakierów to też pytanie co polecacie. Mam jakieś bezbarwne z revella: aqua color farblos gloss nr 36101 i farblos matt nr 36102. Zastanawiam się czy nie lepiej położyć jakiś inny lakier niż wodne. Wydaje mi się, że powłoka może być za miękka do polerki. Może jestem w błędzie. Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pomalowałem element ramy który montuje się między silnikiem a sprężarką. Kolor wyszedł całkiem ok. Na zdjęciu nie wygląda może najlepiej ze względu na światło i użycie lampy błyskowej. Przy świetle dziennym pewnie wyszłoby lepiej. Będę wdzięczny za podpowiedź w kwestii lakieru i polerki. Myślałem nad użyciem do ramy lakieru matowego, ale może lepiej błyszczący. Mam Revell nr 36101 Aqua Color. Czy po tym można zrobić polerkę? Myślałem o użyciu past Tamiya.

 

DSCN1711.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten swój lakier po prostu przetestuj na kawałku plastiku. Ja używam Gunze GX100, który podobno jest najtwardszy ze wszystkich modelarskich lakierów 1K, ale na pewno nie jest tak twardy jak lakiery 2K samochodowe używane przez część modelarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie proszę trochę w kwestii chromów.

Elementy które są w zestawie po wycięciu mają oczywiście miejsca gdzie widać zielony plastik. To samo w miejscach gdzie chcę usunąć nadmiar plastiku. Szukałem farby do zamalowania takich miejsc i znalazłem spray w kolorze silver chrome. Wydaje mi się że jest jednak ciemniejszy od tego koloru chromu z zestawu. Położyłem dwie warstwy tej farby. Może jeszcze jak dam na to lakier bezbarwny to będzie trochę lepiej... Widziałem na forum, że niektórzy stosują Liqude Chrome. Niestety obskoczyłem u mnie wszystkie sklepy dla plastyków i tego nie mają. Jak uważacie da rade ten chrom w sprayu czy lipa.

DSCN1713.jpg

Pozostałości z innego zestawu pomalowane chromem w spray.

 

DSCN1717.jpg

Oryginalny chrom z zestawu

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie proszę trochę w kwestii chromów.

Koledzy zapewne doradzą, aby usunąć chemicznie fabryczne „chromy” i położyć własne.

 

Najbardziej zaawansowani powiedzą, że Alclad ALC-107. Mniej religijni powiedzą że Gunze SM06. Nakrzyczą na zwolenników Model Master 1790, czy Vallejo 71.064, lub Vallejo 77.707.

 

Ja żadnego z powyższych nie stosowałem i po prostacku zadowalam się Dupli-Color Chromeffect.

 

Wspomniany przez ciebie Molotow Liquid Chrome możesz nabyć drogą wysyłkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualny stan prac. Silnik prawie gotowy. Jeszcze tylko dwa przewody z jednej strony.

 

DSCN1764.jpg

 

DSCN1765.jpg

 

DSCN1768.jpg

 

DSCN1769.jpg

 

Sprężarka

 

DSCN1773.jpg

 

DSCN1775.jpg

 

DSCN1777.jpg

 

Sprężarka z elementem ramy

 

DSCN1778.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Działam dalej. Zbiornik już sklejony ale jeszcze sporo pracy przy nim przed malowaniem. Na połączeniach elementów będzie dużo zabawy ze szpachlą. Szczególnie kiepsko wygląda łuk na dole zbiornika. Boczne panele są za krótkie w stosunku do reszty i trzeba to wyrównać.

 

IMAG0309.jpg

 

W innych miejscach też nie jest wcale lepiej...

 

IMAG0310.jpg IMAG0311.jpg

 

Powoli też zaczynam prace przy ramie i na początek zastanawiam się jak postąpić z klaksonami. Chodził mi po głowie pomysł by je rozwiercić, pomalować w środku i tak zostawić. Revell przewidział kalkomanie na fronty. Pogrzebałem w necie i widzę, że w oryginale były montowane siatki ochronne imitowane prze te kalkomanie ale tak to jest zrobione że nie widać za bardzo nic za nimi. No i mam teraz dylemat...

 

IMAG0312.jpg IMAG0313.jpg IMAG0314.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Poniżej fotki z kolejnych etapów pracy. Tym razem zdjęcia większe. Mam nadzieję że będą OK.

 

Elementy do montażu ramy

DSCN1781z.jpg

 

Złożona rama z zamontowanym silnikiem, skrzynią, wałem, mostem, układem kierowniczym

DSCN1883z.jpg

 

DSCN1881z.jpg

 

DSCN1880z.jpg

 

DSCN1879z.jpg

 

DSCN1878z.jpg

 

Teraz na warsztat trafia przedział pasażerski. Poniżej fotka tylnej kanapy. Malowanie miało dać efekt zużytej "wysiedzianej" skóry.

 

IMAG0421z.jpg

Czy uważacie że jest OK?

 

Tak jak wcześniej pisał GEM część pasażerska była pokryta skórą więć pomysł mam taki, żeby pomalować go na ciemniejszy kolor niż ramę i położyć lakier matowy.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

hmm no nie wiem, miałem okazję siedzieć w Rollsie z 72 roku i skóra nadal pachniała takim specyficznym zapachem, o wysiedzeniu i pomarszczeniu jakimkolwiek nie wspominając... a biorąc pod uwagę że tak powiem funkiel-nówka nie śmigana...

Ja bym zrobił normalną skórę może to nie "modelarsko" ale raczej "redukcyjnie" ;)

Pozdro, oglądam dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście widziałem. Robi wrażenie. Zastawiałem się nad tym patentem ale jednak przy tym modelu odpuszczę. Postaram się to zastosować przy Alfie Romeo 159 Alfetta, która jako jeden z kilku modeli czeka na swoją kolej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.