Skocz do zawartości

Shelby GT500 - Revell 1:12


Trojan

Rekomendowane odpowiedzi

Wow. Piękne.

To nie moja zasługa Ale trochę otworzyło mi głowę na kilka pomysłów.

Blaszka ma 0,2 mm (są też grubsze) i można wykonywać coś w rodzaju przetłoczeń. Co widać po znaczku Shelby zrobionym dla eksperymentu. I Wyszło!

Kolosalne możliwości waloryzacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 124
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Po małej przerwie technicznej, powrót do pracy.

Zrobione tarcze hamulcowe i deska rozdzielcza. Doszły też boczki drzwi z pasami.

 

Shelby-GT500-Eleanor-fot-95_zps9xkxc6bt.jpg

 

Shelby-GT500-Eleanor-fot-96_zpsclyx5efx.jpg

 

Shelby-GT500-Eleanor-fot-97_zpsaqob35wv.jpg

 

Shelby-GT500-Eleanor-fot-98_zpsxqw04fui.jpg

 

Shelby-GT500-Eleanor-fot-99_zpsobptmya7.jpg

 

Shelby-GT500-Eleanor-fot-100_zpsgwxqi7xb.jpg

 

Shelby-GT500-Eleanor-fot-101_zpse7qsphmy.jpg

 

Shelby-GT500-Eleanor-fot-102_zpswezc7w3g.jpg

 

Shelby-GT500-Eleanor-fot-103_zpskdlq5e9o.jpg

 

Shelby-GT500-Eleanor-fot-104_zpsiy87xwky.jpg

 

Shelby-GT500-Eleanor-fot-105_zpss057korz.jpg

 

Shelby-GT500-Eleanor-fot-106_zps88usjyd2.jpg

 

Shelby-GT500-Eleanor-fot-107_zpsj3hibxzr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mały update.

Karoseria dostała bazowy lakier a podwozie połączone z wnętrzem. Stoi również na własnych kołach.

Niestety podczas malowania pasów wydarzyła się tragedia. Nie będę wrzucał zdjęć bo nie mam nerwów. Kompletnie nie mam pojęcia co się stało. Podczas zdejmowania taśmy maskującej (taka niebieska, 3M) zerwało lakier.

Połowa karoserii jest do malowania od nowa. Plastik był przeszlifowany, odtłuszczony, położony podkład, wszystko pięknie. A tu taka masakra.

Ja nie wiem z czego Revell robi te plastiki ale nic tego g...... się nie trzyma. Zrobiłem kilka prób na zwykłym PCV. Lakier trzyma jak wściekły. A potem na próbę pomalowałem ramkę z zestawu.

Odłazi jak skorupka z jajka. Szlag mnie trafił. W dodatku tworzywo, nawet polakierowane podkładem, różnie chłonie lakier. W skutek czego miejscami lakier jest bardziej błyszczący a w innym prawie matowy.

Na dzień dzisiejszy odpryski są przeszlifowane i położony nowy lakier, który schnie a ja muszę walnąć kielona z nerw.

Z dobrych wieści (forumowicze pomogli). Udało mi się zamówić kalkomanię na boki auta (paski GT500). Będą na koniec czerwca. W zestawie były białe a potrzebuję czarne. Nie dałbym rady tego samemu wyciąć i namalować.

Model na ukończeniu więc dobrze mi zrobi przerwa bo bym to cholerstwo Revella puścił przez okno.

 

Shelby-GT500-Eleanor-fot-108jpg_zpsncbc350i.jpg

 

Shelby-GT500-Eleanor-fot-109_zpsfju0gvdp.jpg

 

Shelby-GT500-Eleanor-fot-110_zpsotyvv8lr.jpg

 

Shelby-GT500-Eleanor-fot-114_zpslxs0srsv.jpg

 

Shelby-GT500-Eleanor-fot-112_zps96porols.jpg

 

Shelby-GT500-Eleanor-fot-113_zpsocnf7chs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to wina plastiku... W mej Californi dokładnie stało się to samo. Wszystko cacy a nagle taka kupa... Karoserię będę malował już 4 raz. Do góry uszy bo Twój model jest piękny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki podkład?

Bo podkłady typu Motip na modelach tak mają... Od lat używam tylko Gunze.

Chociaż fakt, że na Revellu farby dziwnie siadają, tak jak mówisz takie chłonne plamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, trochę Revell`ów już w życiu skleiłem i nigdy mi nic nie odchodziło. Dobrze zmatowiona buda, często nawet nie używam podkładu i nigdy nic nie zerwałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, trochę Revell`ów już w życiu skleiłem i nigdy mi nic nie odchodziło. Dobrze zmatowiona buda, często nawet nie używam podkładu i nigdy nic nie zerwałem.

 

Głupoty wypisują i tyle. Tworzywo, które "chłonie lakier" i "chłonne plamy" biją chyba rekordy nawert tego co da się przeczytać w bezgranicznej otchłani Internetu

 

 

Shelby świetny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shelby-GT500-Eleanor-fot-115_zpsk40ghwvg.jpg

 

Szlag mnie trafi

 

I czego jeszcze??? Powietrza??? Wybuchów na słońcu???:haha:

Dorotka Weź zluzuj poślady bo to nie Onet na komentarze tego poziomu i sobie nie życzę chojrakowania w tym temacie. Ktoś wreszcie powinien Cię utemperować bo psujesz atmosferę od dawna.

Nie jestem szczeniakiem, po którym możesz "pojechać" więc trochę szacunku proszę. I nawet nie próbuj wdawać się ze mną w dyskusję. Ok?

 

To nie mój pierwszy model i napisałem, że zrobiłem kilka prób na innych tworzywach. Użyłem podkładu Tamiya, buda dokładnie zmatowiona, odtłuszczona i oczyszczona.

Na próbach z ramkami z zestawu jest ten sam problem.

Cały tył idzie do szlifowania i od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz takie historie, to może zrób pasy z kalek? Wytnij zestawowe z arkusza, pomaluj aerkiem na czarno i wtedy nałóż.

 

A na to nie wpadłem!!!! Zamówiłem kalki na boki bo nie dałbym rady wyciąć bo były białe a tu mam gotowe pasy!!!!

To jest myśl!!! Jakaś pomroczność mnie dopadła, że o tym nie pomyślałem!! To chyba zmęczenie materiału.

 

Dzięki karambolis8 za obudzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I czego jeszcze??? Powietrza??? Wybuchów na słońcu???:haha:

Dorotka Weź zluzuj poślady bo to nie Onet na komentarze tego poziomu i sobie nie życzę chojrakowania w tym temacie. Ktoś wreszcie powinien Cię utemperować bo psujesz atmosferę od dawna.

Nie jestem szczeniakiem, po którym możesz "pojechać" więc trochę szacunku proszę. I nawet nie próbuj wdawać się ze mną w dyskusję. Ok?

 

To nie mój pierwszy model i napisałem, że zrobiłem kilka prób na innych tworzywach. Użyłem podkładu Tamiya, buda dokładnie zmatowiona, odtłuszczona i oczyszczona.

Na próbach z ramkami z zestawu jest ten sam problem.

Cały tył idzie do szlifowania i od nowa.

 

Wziąłeś plastik od Revella, psiknąłeś go podkładem Tamiya, przykleiłeś na to niebieską taśmę 3M i odlazło. Z tego "doświadczenia" wydedukowałeś, że plastik Revella jest zły i coś ma z "chłonięciem". O słuszności twojego wnioskowania nie trzeba nikogo chyba przekonywać. Przecież to oczywiste, że to nie podkład, nie klej od 3M, tylko źle chłonący plastik od Revella. Brawo Ty!

 

Co do szacunku, doświadczenia, temperowania, pośladków i Onetu to głupotę zdarza się napisać każdemu, mnie także. Ważne jak się człowiek zachowa później i co z tym zrobi. Ale to już zupełnie inna historia...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Strasznie długą przerwę miałem. Ale prace zbliżają się ku końcowi. Wszelkie problemy z lakierem udało się rozwiązać.

Tymczasowo relację prowadzę na fb. Pewnie nie wszyscy mają dostęp.

Galerię postaram się zamieścić już po bożemu, korzystając z jakichś sensownych hostingów.

Tymczasem https://www.facebook.com/pg/modeletrojana/photos/?tab=album&album_id=721610844714735

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej skali można poszaleć

 

Tylko lakier ziarnisty O co chodzi ?

Zdjęcia z lampą błyskową ?

 

Tak. Normalnie wygląda świetnie. Kwestia oświetlenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.