Skocz do zawartości

1:24 VW Beetle Cabrio/Revell


MaciekVW

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

to mój pierwszy model po 16 latach przerwy. Ostatni raz sklejałem na kółku modelarskim w szkole Na pierwszy ogień po takiej długiej przerwie idzie VW Garbus Cabrio z Revella. Dlaczego Garbus? Bo mam dwa prawdziwe i trochę metalowych modeli, więc przyszedł czas na sklejany.

Pomału kompletuje warsztat pracy, oglądam poradniki na YT, czytam fora aby dowiedzieć się jak najwięcej o technikach modelarstwa i podglądam co mógłbym już zastosować w swoim modelu. Mam nadzieję, że będziecie służyć swoimi radami i podpowiecie na co zwrócić uwagę podczas składania modeli.

 

Pudło:

75f3868f8a0756a0med.jpg

 

Silnik w trakcie klejenia, trzeba było troszkę podszpachlować obudowę wiatraka.

7d0a6d2a6ba735e3med.jpg

0a6134510ea04e58med.jpg

 

Tył foteli również wymagał szapchlowania, na fotce w trakcie szlifowania:

cc3944b3b3e48622med.jpg

 

Podłoga z progami:

1b2385102db6a235med.jpg

 

Buda i tu pytanko jak głęboko poprawnie powiększyć linie łączenia? Były lekkie niedociągnięcia i trochę podszlifowałem, wydaje mi się, że będzie OK.

494ac2e8c7cdf6e3med.jpg

 

Sorry za jakość zdjęć ale mam tylko aparat w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie otrzymałem paczuszkę, która pozwoli ruszyć ze składaniem zawieszania i podłogi

Przymiarka na gorąco po otwarciu paczki.

d055886cd30dd7b401e7b5a633220880.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garbusy nie są mi obce bo mam dwa w garażu. Tego robię z głowy

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Uwierz mi na słowo, to z czego wysłałeś i przy jakim użyciu, naprawdę nie wpływa na jakość modelu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Uwierz mi na słowo, to z czego wysłałeś i przy jakim użyciu, naprawdę nie wpływa na jakość modelu.

 

Przecież mu się to samo automatycznie dołączyło do postu XD

Co do modelu to widzę, że do jego budowy poważnie podchodzisz więc pewnie wyjdzie coś ciekawego będę kibicował!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Uwierz mi na słowo, to z czego wysłałeś i przy jakim użyciu, naprawdę nie wpływa na jakość modelu.

To forum nie o telefonach ale muszę to napisać, xiaomi to naprawdę bardzo dobry telefon, posiadam go od paru miesięcy i hula aż miło 3GB RAM 32GB pamięci dobry procesor i bateria 4100. Przerabiałem w życiu wiele telefonów od szajsungi po IPhone i szczerze z tego jestem najbardziej zadowolony. A wszystko za cenę taką że każdy flagowy telefon o tych parametrach pada na dzień dobry A co do Taptalka zainstalowałem tylko po to żeby w prosty sposób korzystać z forum kiedy nie siedzę przy kompie.

 

Wracając do modelu jak głęboko najlepiej zrobić te linie podziału?

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...xiaomi to naprawdę bardzo dobry telefon,....

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Telefon pewnie bardzo dobry, tylko obsługujący nie za bardzo skoro nie potrafi wyłączyć durnej autoreklamy. Że się da, to już było o tym kilka razy w innych wątkach.

A jeśli chodzi o linie podziału. Nikt tego nie mierzy jak głęboko. W zasadzie im głębiej tym lepiej. Ważne, żeby ich nie poszerzać, bo byłoby to bardzo nienaturalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem przymiarke na oryginalnych kołach i chyba jednak zostanie tak jak chce instrukcja. Tamte wyglądają fajnie ale faktycznie są za małe zbyt duża dziura między nadkolem a oponom. Zbytnio nie ma jak obniżyć zawieszenie, nawet jeśli to bym zrobi to model położyłby się na progach wzmacniających. Kolejny powód to wystające tylne felgi poza błotnik i to dość sporo :/6cbfc3132c08cf4951263c5bfb4c19b4.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas malowania podkładem pojawiają mi się takie kropki, próbowałem gęsta, rozcieczona farbą i dalej to samo :( dodam że to moje pierwsze próby z areografem i nie wiem gdzie szukać przyczyny. Pomożecie? ec16233d916ec58fe3fe35005fa544c8.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze widzę bo na telefonie oglądam, ale wydaję mi się że moze po prostu za gruba warstwa? Te kropki robiły sie od razu na wyjsciu z aerografu tzn pluł? Jak nie to może za grubą warstwę dałeś? Przy białym tak jest ze trzeba sporo cieniutkich warstw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze widzę bo na telefonie oglądam, ale wydaję mi się że moze po prostu za gruba warstwa? Te kropki robiły sie od razu na wyjsciu z aerografu tzn pluł? Jak nie to może za grubą warstwę dałeś? Przy białym tak jest ze trzeba sporo cieniutkich warstw

Od razu po wyjściu... :/

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie max 2 psi bo taki mam kompresor, aczkolwiek podczas malowania spada bo nie ma butli. Podkład akrylowy podam nazwę jak wrócę do domu bo nie pamiętam, rozcienczalem wodą w różnych proporcjach. Co do odluszczania to przemyłem benzyną ekstrakcyjną (w tym szukać błędu?)

 

Takiego podkładu użyłem:

24240528d87f3d3620d6742250bd00d4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem kropek rozwiązany. Kupiłem podkład Mr Hobby i problem znikł, więc pracę poszły do przodu, czekam aż wszystko wyschnie.

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nowym podkładzie poszedł czarny na nie które elementy:

ff4def93dcf568c703dcc8570db3dbbb.jpg

ad91b0e5c74992a2ce1c7e21574a9970.jpg

Wcześniej oklejanie boczków:

f6247b8c61c4434cd108c840e1db9b23.jpg

57b72d9cb989bbddc973379f9632a070.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wolnej chwili coś pogrzebałem przy Garbie

Deska rozdzielcza:

6bf57fb7539b35a444b023b0e40cc8f3.jpg

Podłoga z silnikiem już razem:

4a11662982cd27d9e03c4ee6a713f39c.jpg

1009acb7a318590aa17caba847b3a547.jpg

Silnik:

49e63e0cf299a2b1fec327c14705a653.jpg

Wnętrze:

7dfa51770f777342cb522b5f532dded7.jpg

225b1d4c5b2f701d4bd68eee99a8236e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie

Działaj dalej

 

Przemyśl brudzenie silnika, bo wygląda troszkę "płasko". Jakby był odlany w jednym kawałku.

Miałem wymalować osłony w czarny połysk jak mam u siebie w Garbusie i jakoś tak się zakrecilem że pomalowalem w macie. Nie mam doświadczenia w brudzeniu więc nie chcę popsuć modelu i idę na razie w czysty jak po detailingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.