Skocz do zawartości

Volkswagen Garbus Tamiya 1/24


Browarek90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pora na nowy warsztat, którym jest tytułowy garbusek

IMG_0274_zpsvuvwtkog.jpg

 

Model postaram się skleić jak najbardziej czysto i schludnie, oraz chciałbym żeby lakier wyszedł ładnie i błyszcząco

 

Już jestem po zapoznaniu z modelem i jak zawsze u Tamki wszystko wygląda bdb, mam też za sobą już pierwsze kroki;]

 

IMG_0276_zpsdpvlypps.jpg

 

IMG_0277_zpswo8fquw5.jpg

 

IMG_0279_zpsvucfgyk9.jpg

 

c62f1ffc-13f0-4713-9866-faebd0ad69e1_zpssqsgfgak.jpg

 

To by było na tyle na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak model dla żony to grubsza sprawa lepsza motywacja dla Pana, a garbusek jak ładny kolor się wybierze i dobrze położy to zawsze ładnie wyjdzie ;)

a ta niebieska masa mocująca to co to? bo szukam dla siebie czegoś dobrego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Pana:) Michał jestem

Niebieska masa mocująca to... plastelina:D mocuje nią elementy od strony którą będą przyklejane do innych. Czasem jest ciężko to zrobić więc nieocenione są widoczne na zdjęciach krokodylki (muszę ich więcej dokupić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… a ta niebieska masa mocująca to co to? …
… plastelina …
W polsce w miarę znane są Blue tack i Patafix. W papiernikach i supermarketach znajdzież tańsze zamienniki.
…widoczne na zdjęciach krokodylki (muszę ich więcej dokupić)
Proponuję kupić drut ⌀ 1,5 mm, przylutować i założyć koszulkę termokurczliwą. Będzie się trzymać mocniej. Tu obrazki poglądowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szew widać, po prostu kolokwialnie mówiąc olałem go ;p Tego z pierwszego zdjęcia zasłoni tylna obudowa silnika, a druga strona pod spodem auta w założeniu w ogóle nie będzie oglądana ;-)

 

To w takim wypadku jak nie chcesz oglądania (i uwag) to po prostu nie pokazuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mała aktualizacja. Praktycznie wszystkie części są już przygotowane do podkładu i malowania, kasta przeszlifoana i pogłębione linie podziału. Jak czas będzie to może w tym tygodniu buda dostanie kolor docelowy ;]

 

A tu parę fotek:

 

IMG_0619_zpsnihjt9jq.jpg

 

IMG_0620_zpsprgs1prk.jpg

 

IMG_0622_zpsmaozhw2p.jpg

 

IMG_0630_zpssdhvajr2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie słabiutkie aletylko poglądowe, że kolor juz na budzie.

 

IMG_20170212_203938_zps3vfqnicg.jpg

 

I od razu mam pytanie jak pomalować listwy na X-11 ? Najpierw bezbarwny, polerka potem maskowanie i ten X-11? Czy od razu na kolor bez bezbarwnego maskowanie i malowanie a potem bezbarwny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coż to za kolor położyłeś na kastę? Bardzo ciekawie wygląda

 

Kolor to zwykła tamiya x-17. Zdjęcie było tylko poglądowe i mocno przekłamane ;]

 

Tutaj już po GX-100 trochę lepsze zdjęcia:

 

IMG_0631_zps5gn6lndz.jpg

 

IMG_0632_zpsy4yiwkar.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.