Skocz do zawartości

Pontiac GTO 1967, MPC, skala 1:24


Kelinorian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

postanowiłem zacząć moją przygodę z modelarstwem od prezentu urodzinowego od żony. Postaram się wrzucać zdjęcia z postępów prac nad GTO.

kyuu0UD.jpg

b4n2LKE.jpg

rtUBWfx.jpg

Zq4g8Vr.jpg

9Y1lSFx.jpg

aiCcF97.jpg

MjNLs2y.jpg

qcxNLnS.jpg

 

Tutaj wklejam link do youtube na mój kanał gdzie zajmuje się malowaniem tego modelu:

 

 

Będę się starał w miarę postępów wklejać relacje z budowy.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony kolor to kolor: Revell 36134 34 Aqua Ferrari red, gloss. Natomiast dach to mieszanka Czarny - Black 36107 wraz z Srebrny - Silver 36190 kolor wyszedł tak jakby grafit mieszanka1:2. Użyty podkład Podkład - Aqua Color Basic. Zdjęcia robione telefonem postaram się je zrobić przy pomocy lustrzanki, maluje aerografem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zdjęcia nadal nie są do przyjęcia, za słaba jakość.

Z rad które bym Ci udzielił to podczas malowania zamocuj castę od spodu uchwyt tak by nie przeszkadzał w malowaniu, oraz żeby nie dotykać farby do wyschnięcia (ja mocuję na taśmę dwustronną dach do puszki spreyu i za nią trzymam, ale też można podkleić niepotrzebne ramki od modelu).

Trzecia rzecz i chyba najważniejsza... jak już robić to robić porządnie, nie może być plam tak jak na pokrywie bagażnika, oraz lakier musi być gładki, więc polerka polerka polerka polerka polerka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do błędów w wykonaniu malowania na karoserii jestem świadomy. Mój Asus nie ma znakomitego aparatu więc co do jakości zdjęć także mam spore ale. Jest to mój pierwszy model, tak jak i pierwsza styczność z aerografem. Dziękuję za uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym mocowaniem kasty do malowania też mam zawsze problem. Niestety ze wzgledu na profile dachow nie zawsze daje rade na tasme dwustronna żeby to sie dobrze trzymało, przy gwałtowniejszym ruchu odkleja sie i d** kasta upaprana i ślad na świeżej farbie. Macie inne patetnty oprocz podstawki obrotowej Tamiya za 80 zŁ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawdza się taki obrotowy stojak na długopisy itp. Po prostu na górze wsadziłem do gory nogami kieliszek który akurat miał dobry rozmiar, a model przyczepiam do niego za pomocą patafixu za dach. I kręce nim do woli nawet do gory nogami i ani razu nie odpadł:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym mocowaniem kasty do malowania też mam zawsze problem. Niestety ze wzgledu na profile dachow nie zawsze daje rade na tasme dwustronna żeby to sie dobrze trzymało, przy gwałtowniejszym ruchu odkleja sie i d** kasta upaprana i ślad na świeżej farbie. Macie inne patetnty oprocz podstawki obrotowej Tamiya za 80 zŁ?

Męczycie się Pany , zamiast kupić te dwa standy z Tamiya , wydatek jednorazowy te 80 zł bo co ma się zepsuć a ułatwia prace bez kombinowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proponuję coś takiego ,zrobione z tego co pod ręką

może nie jest ładne ale spełnia swoje zadanie

3024737400_1487342571_thumb.jpg 9371535100_1487342573_thumb.jpg 2987379300_1487342576_thumb.jpg 9584384200_1487342579_thumb.jpg

zbudowane z 4 szprychy od roweru,płyta pc, 4 wkręty ,klocek drewniany

nóżka do fotela tzw. ślizg ,wężyk gumowy

drugie jest takie

podstawka od monitora pc ,3 płyty cd ,podstawka pod garnek korkowa fi 17mm

wkręt do połączenia i trochę czasu i mamy 80 zł w kieszeni

1873102600_1487342915_thumb.jpg 9732808300_1487342918_thumb.jpg 4482400800_1487342920_thumb.jpg

pozdrawiam ARNI44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie takie pomysły i autorskie wykonania tylko ze trzeba mieć szprychy, nozke i cos tam jeszcze. A jak się nie ma to trzeba kupić, dojechać itd, itp

 

Ja zrobiłem pojemnik do czyszczenia aero s który pryskam czyscidlami po malowaniu ale co jakiś czas cos się dzieje.. I trzeba poprawiać, marnować czas, wkurzać się. Jak najbardziej jestem za takimi pracsmi jak ktoś potrafi zrobić porządnie i będzie długo sluzylo to super.

 

Niestety i przy tym hobby jak i przy każdym innym aby cos sprawiało przyjemność to trzeba sobie przygotować warsztat, zebrać pomoce i materiały i wtedy można się skupić na robocie i doskonalić modelarskie umiejętności. Przekonałem się na własnej skórze. Masz sprzęt taki jak trzeba to 100 razy szybciej i lepiej robisz robotę. Jak wiertarki nie ma to gwoździem tez zrobisz dziurę pytanie tylko czy odpowiedniej glebokosci i czy równo.. A na koniec jeszcze trafisz młotkiem w palec zamiast w gwozdzia. To co można kupić jednorazowo to trzeba kupić i mieć z głowy. Tyle ode mnie.

 

Ps. Mam do sprzedania podstawke obrotowa Tamiya nowa - nie ta do malowania kasty tylko ta druga. Zapraszam na PW jak ktoś chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla młodego modelarza jest to jakaś alternatywa na początek

nie każdy jest synem Trampa

a koszt tych pomocy to 6.50 nóżka i 4.99 podkładka z korka = 12 zł

i zostaje 70 zł na kolejny model , a polak potrafi

tak że jestem za propagowaniem własnych pomysłów i dzieleniem

z innymi to tyle

pozdrawiam

ARNI44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

EMfdFmh.jpg

fxC4SO7.jpg

0ONlHJn.jpg

J30NY0g.jpg

nPGRBNF.jpg

03vCcRI.jpg

 

To był mój pierwszy samochód sądzę że jak na pierwszy raz nie wyszedł tragicznie ale i także nie wyszedł elegancko. Następnym w kolejce jest Dellahaye 135 powinien nie długo być dostarczony przez kuriera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.