Skocz do zawartości

Scania 164 Rico


kacper1209

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim mam na imie Kacper. Jest to moja pierwsza prezentacja i nie jestem profesjonalnym modelarzem więc może wystąpić pare błędów.

Przedstawiany model jest to Scania 164 580 z italeri, która została przezemie złożona jakiś czas temu.

 

10849905_577188252426108_3525847609156114504_n.jpg

 

Po pewnym czasie zainteresowałem się historią firmy Rico i postanowiłem przemalować model na biało i dokupić naczepe.

 

14237498_1770858286528393_1233364244647806143_n.jpg

 

I tak Scania stała do dziś gdy czytając wątek kolegi Mariusza postanowiłem kontynuować projekt.

 

Tak ma wyglądać efekt końcowy.

 

1429qajy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scania po wjechaniu na warsztat została częściowo rozłożona

 

16780333_1023988554412740_1854897602_n.jpg

 

16780195_1023980687746860_1723359331_n.jpg

 

16779751_1023980524413543_252397391_n.jpg

 

16779783_1023989371079325_639887612_n.jpg

 

Teraz oczyścić, pomalować i zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te kabelki to od oświetlenia?? Można wiedzieć jaki układ zastosowałeś??? I jakim cudem z czarnego złożonego modelu zrobiłeś tak czysty biały xD Jestem pełen podziwu

 

Tak te przewody są od oświetlenia. Co do układów to sie nie znam, wziąłem płytke od ledów z latarki na 10 ledów, wytopiłem lutownicą diody, w miejsce diód wstawiłem przewody z mniejszymi diodami i na łączeniu bateri i tej płytki wstawiłem włącznik.Ten biały kolor to tylko dwie warstwy białego lakieru. Pierwszy raz w życiu lakierowałem i chyba wyszło całkiem nieźle.

 

UWAGA!!!!!!

 

KUPIE ZBIORNIK PALIWA DO SCANI 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki to lakier?? Jak na dwie warstwy to aż dziwne że nie przebija moim zdaniem )dzięki za odpowiedź

 

spray professional emalia uniwersalna Biały połysk.

 

Mam dylenat.

 

A mianowicie w Scani z rico brakuje nadkoli na osi ciągnącej. Ja w swojej mam te nadkola, co sądzicie, powinienem zostawić czy wyciąć? Bo w sumie jak była nowa to pewnie takie nadkola posiadała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o tą górną ściąganą część nadkola.

 

16838107_619487504911062_1386977081_n.jpg

 

Scania z Rico napewno miała te nadkola ale pewnie zostały zniszczone przy wystrzale opony i ktoś je ściągnął. Piszcie czy zostawić czy wyciąć

 

Zderzak został pokryty dwiema warstwami lakieru następnie został uzbrojony i zamontowany.

 

16831506_619487571577722_1126687592_n.jpg

 

Niestety nie mogłem wstawić zdjęć z lakierowania i składania bo zepsuł mi się telefon i nie miałem jak robić zdjęć.

 

Postanowiłem też lepiej umieścić baterie do oświetlenia w tym celu rozłożyłem zbiornik paliwa i zrobiłem ta by można było wymieniać baterie na nowe.

 

otwarty zbiornik

16831281_619487514911061_385442236_n.jpg

 

zamknięty

16831247_619487534911059_1153374688_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli stworzymy na nowo flotę Rico :P hehe , a tak serio jest po wrażeniem Twojej pracy. Gdzie ja, daleko jestem w lesie. Nie wiedziałem, że to będzie aż tak ciężkie zadanie, złożyc taki model ... Też chciałem cos podziałać z oświetleniem ale chyba sobie odpuszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli stworzymy na nowo flotę Rico :P hehe , a tak serio jest po wrażeniem Twojej pracy. Gdzie ja, daleko jestem w lesie. Nie wiedziałem, że to będzie aż tak ciężkie zadanie, złożyc taki model ... Też chciałem cos podziałać z oświetleniem ale chyba sobie odpuszczę.

 

wiesz teraz sobie odpuścisz ale nie jest powiedziane że w przyszłości nie możesz działać dalej przy modelu. Moja scania była już 4 razy rozbierana i składana i właśnie to jest piękne w tym co robimy. Przy twoim modelu też robisz duże postępy i naprawde jestem ciekaw efektu końcowego. Ja narazie częściowo musze odpuścić bo mam w garażu rozebrany troche większy model wymagający dużo pracy i pieniędzy.A w tym że na nowo stworzymy flote rico jest coś. Masz może pomysł z czego moge zrobić zbiornik paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie odpuszcze. Jak mówi stare polskie przysłowie ''Niedzielna praca w gó*** sie obraca'', jednak nie u mnie. Dziś na warsztat wpadła naczepa, i sie zaczeło mierzenie,docinanie,lutowanie,klejenie i tak w kółko. Niestety narazie zrobiłem tylko lewą strone ponieważ podczas pracy wystąpiło dużo komplikacji. Następna strona i tylnie lampy już niedługo.

 

16976850_624450281081451_777303654_n.jpg

 

P.S. Przepraszam za jakość zdjęcia ale warunki były jakie były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecimy, nie śpimy

 

AKTUALIZACJA!!!!

 

Chwila wolnego czasu+dobre chęci+pomysł=?

=świecące lampy w naczepie

 

Ciekawe kto zgadł

 

17124941_1036039243207671_1237134733_n.jpg

 

Narazie na sucho ale mam nadzieje że dzisiaj zderzak wyląduje w naczepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły pomysl na waloryzacje modelu. Oby tak dalej.

 

Dzięki za miłe słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace idą dalej. Po dłuższym namyśle postanowiłem zmienić przednie oświetlenie z diód 5 milimetrowych na 3 milimetrowe o troche zimniejszym świetle.

 

2b27f6bd42cf4fb5med.jpg

 

Postanowiłem również że scania jak narazie będzie spięta z naczepą chłodnią, bardzo podobną do tej ze zdjęcia tylko starszą z osiami BPW a nie SAF jak na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

 

Z podziwem przyglądam się Twoim poczynaniom przy tej Scanii. Oświetlenie rewelacja. Mam pytanie. Czy te diody po rozgrzaniu nie deformują tworzywa?

 

Co do nadkoli na osi napędowej, to te plastiki mają g..niane zaczepy z gumy. I nie potrzeba żadnych rozerwanych opon, żeby odpadły. Kilkaset kilometrów po naszych pięknych drogach i same odpadają od wstrząsów. W warsztacie próbowaliśmy różnych rozwiązań, drut, opaski samozaciskowe i wiele innych. Na niewiele to się zdało. I większość chłopaków sie poddawała. A z drugiej strony bez tych nadkoli całe błoto, szczególnie zimą zawalało siodło i okolice, więc grafit co chwila był kładziony. Także w Twoim modelu bym założył, jako, że jest to standardowe wyposażenie ciągnika. A ich brak to tylko niedbałość kierowcy. Dodam tylko, że ciągnik bez naczepy wyjeżdżając na ulicę te nadkola musi mieć. Inaczej mandacik. Mam nadzieję, że rozwiałem trochę wątpliwości. Wiem, że być może trochę późno ale od niedawan przeglądam tę część forum.

 

Pozdrawiam i życzę przyjemnej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam,

 

Z podziwem przyglądam się Twoim poczynaniom przy tej Scanii. Oświetlenie rewelacja. Mam pytanie. Czy te diody po rozgrzaniu nie deformują tworzywa?

 

Co do nadkoli na osi napędowej, to te plastiki mają g..niane zaczepy z gumy. I nie potrzeba żadnych rozerwanych opon, żeby odpadły. Kilkaset kilometrów po naszych pięknych drogach i same odpadają od wstrząsów. W warsztacie próbowaliśmy różnych rozwiązań, drut, opaski samozaciskowe i wiele innych. Na niewiele to się zdało. I większość chłopaków sie poddawała. A z drugiej strony bez tych nadkoli całe błoto, szczególnie zimą zawalało siodło i okolice, więc grafit co chwila był kładziony. Także w Twoim modelu bym założył, jako, że jest to standardowe wyposażenie ciągnika. A ich brak to tylko niedbałość kierowcy. Dodam tylko, że ciągnik bez naczepy wyjeżdżając na ulicę te nadkola musi mieć. Inaczej mandacik. Mam nadzieję, że rozwiałem trochę wątpliwości. Wiem, że być może trochę późno ale od niedawan przeglądam tę część forum.

 

Pozdrawiam i życzę przyjemnej zabawy.

 

Dzięki za podpowiedź, u nas w scani nigdy zaczep nie poszedł 1200000 zrobiła z nimi i nic, u nowego właściciela już niestety ich niema. A co do diód to nie nagrzewają sie wcale.

 

Dzięki za zerknięcie w temat. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.