Skocz do zawartości

Mitsubishi Zero Rat Bike 1:72 scratch


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio modele, które aktualnie mam na warsztacie dały mi nieźle w kość. Właśnie dlatego sięgnąłem po coś co zawsze robiłem z przyjemnością i w miarę dobrze mi to wychodziło - czyli motorki w 1:72. Jakiś czas temu w oko wpadł mi motor, który łączy w sobie wszystkie moje pasje.

 

Przedstawiam Wam Zero Rat Bike z garażu Karuga Shoten:

Karuga%20Shoten%201.jpg

 

Udało mi się znaleźć kilka zdjęć, które pokazują motor praktycznie z każdej strony Postaram się wykorzystać cały potencjał tych materiałów, żeby wykonać jak najwierniejszą replikę w skali 1:72.

 

Na razie mogę powiedzieć tylko to, że tak skomplikowanej ramy jeszcze w 1:72 nie robiłem

 

2.jpg

 

Mam też gotowe koła. Przednie wykorzystałem z innego motoru w skali 1:72, a tylne musiałem wyrzeźbić od zera.

 

3.jpg

 

Mam nadzieję, że budowa tego modelu da mi wielką frajdę. Mimo to liczę na Wasz doping

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej greatgonzo!

 

Fajnie że tu zajrzałeś Zdaje się, że ten Harley pewnie by nie dogonił Twojego ścigacza, ale mi w nim najbardziej spodobał się oryginalny pomysł na połączenie motoru z samolotem.

 

Zastanawiam się co postawić obok niego na podstawce. Myślałem o ścianie jakiegoś budynku stylizowanego na pagodę albo bramę świątyni, ale uznałem że to by zasłoniło model.

 

A co sądzicie, żeby przy motorku postawić taką figurkę?

 

M511743-large.jpg

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Lordzie,

 

Super że zaglądacie tu wszyscy! A możesz powiedzieć co to takiego? To trochę ryzykowne użyć tła z nieznanym napisem...

 

Może motorek wyglądałby całmiem fajnie na środku Hinomaru, ale ogranicza mnie trochę wielkość podstawki. Dotychczas motorki stawiałem na podstawkach od modeli Schuco i kolejne chciałbym mieć na podstawce tych samych rozmiarów. Zresztą ja słaby jestem w kaligrafii - nawet moja parafka za każdym razem wychodzi mi inna W banku czasem się czepiają że podpis jest inny niż wzór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jestem, jestem, od samego początku

Słuchaj, to rzecz jasna zdobyczna, ale zwrócona później rodzinie flaga "na szczęście"

https://en.wikipedia.org/wiki/Good_Luck_Flag

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Signed_Hinomaru_flag_of_Eihachi_Yamaguchi.JPG

Może uda się znaleźć coś więcej o tym człowieku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w kolejnym odcinku

 

Ostatnio udało mi się pomalować koła i ramę:

 

4.jpg

5.jpg

 

Potem zająłem się struganiem zbiornika paliwa. Jest mniejszy niż pestka jabłka więc trudno było go utrzymać w palcach podczas szlifowania i polerowania

6.jpg

 

A wczoraj zabrałem się za błotnik tylnego koła. Najpierw wykonałem kopyto, potem wytermoformowałem blister, z którego wreszczie wyciąłem błotnik

7.jpg

 

Całkiem dobrze pasuje do ramy:

8.jpg

 

Pozdrawiam,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Cierpliwości nie potrzeba aż tak wiele Teraz bardziej przydają się zdolności manualne

 

Zbiornik paliwa jest tak mały, że nie raz mi zwiał zanim go w końcu dopadłem i pomalowałem

 

Ale po kolei. Wczoraj zająłem się kalkomaniami. Nie chciało mi się czekać na wydruk, więc wyprodukowałem kalki metodą chałupniczą z arkuszy, któe zostały mi z innych modeli. Po prostu zaostrzyłem krawędzie dwóch metalowych rurek i wyciąłem nimi części Hinomaru. Może jest odrobinę za duże ale nie miałem bardiej pasownych rurek...

9.jpg

 

Teraz przynajmniej widać nitowanie na błotniku...

10.jpg

 

Oczywiście cały czas sprawdzam jak to wszystko do siebie pasuje:

11.jpg

 

A tu jeszcze porównanie wielkości dla tych co malują Tamiyami

12.jpg

 

Pozdrawiam,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.