Skocz do zawartości

Toyota Vellfire AH30W Fujimi 1:24


jakub476

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno się tak nie cieszyłem z nowego modelu, więc odrazu zaczynam.

 

Tutaj in-box: viewtopic.php?f=75&t=57733

 

Zamierzam zbudować coś takiego:

 

Osaka-Auto-Messe-52_zpsmreeilve.jpg

 

Prawdopodobnie użyję tych felg:

 

8544a9df3f4ad1db09b313f70a0e5335.image.900x600_zpssjbeyvni.jpg

 

Jak wspominałem w in-boxie, Fujimi zakłada że model nie wymaga malowania, oczywiście dla mnie to farsa.

Posklejałem budę w całość. Fujmi zakłada montaż maski po założeniu szyb i podszybia ale z tego co sprawdzałem uda mi się wsunąć to na koniec. Tak samo zakładają, że najpierw wkładamy klosze tylnych lamp a potem wciskamy tylna klapę, jednak z obawy o odpryski i linie podziału również z tego zrezygnuję, skrócę mocowania lamp i wsunę pod już wklejoną klapę.

 

DSCF4592_zps8ndpibzv.jpg

DSCF4591_zpsujuhcwyq.jpg

 

Spasowanie jest bardzo dobre jedynie błotniki tworzą lekki schodek względem drzwi.

 

Po zmatowieniu gąbką #1000 dałem Surfacera, następnym etapem będzie dokładne wyszlifowanie jakiś ubytków i zniwelowanie schodków oraz pogłębienie linii podziału.

 

DSCF4593_zps8ry7q1ph.jpg

DSCF4594_zpsgtzghnlj.jpg

DSCF4595_zpseacpnloz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając ten temat byłem pewny zwykłego czarnego, jednak szlifując budę stwierdziłem, że szkoda tych przetłoczeń.

Dosypałem do Tamiyi X-1 trochę fioletowej perły.

Model jest mocno czarny, dopiero w ostrym świetle i pod pewnym kątem widać ziarno, czyli idealnie.

Bezbarwny to 2K Dupont 3800S, nie położyłem go idealnie, kładzie się zupełnie inaczej niż 1K, muszę się nauczyć.

Wpadki przy malowaniu na 99% pozwoli mi zlikwidować polerka.

 

DSCF4616_zpshqfk8iow.jpg

DSCF4618_zpsaxcgzj27.jpg

DSCF4620_zpsvtzods8m.jpg

DSCF4621_zpsattulhmg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś:

 

https://pl.aliexpress.com/item/Purple-pearl-pigment-dye-ceramic-powder-paint-coating-Automotive-Coatings-art-crafts-coloring-for-leather-50g/32626264877.html?spm=2114.56010208.4.27.ifzEX4

 

Linie zawsze pogłębiam igłami, ew jakieś znikające przy sklejaniu jak np. zderzaków nacinam czeską piłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem bo właśnie linia łączenia tylnego zderzaka jest strasznie gruba bym wręcz powiedział nienaturalna.

 

Ooo z tą perłą to mnie zdziwiłeś, muszę kiedyś przetestować. Efekt naprawdę jest bardzo fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linia jest ok, tylko wychodzi, że dałem za dużo claru i przy krawędzi tak załamuje światło, po polerce będzie ok.

Linie potem także zapuszczę matem bo teraz się błyszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Zakładając ten temat byłem pewny zwykłego czarnego, jednak szlifując budę stwierdziłem, że szkoda tych przetłoczeń.

Dosypałem do Tamiyi X-1 trochę fioletowej perły.

Model jest mocno czarny, dopiero w ostrym świetle i pod pewnym kątem widać ziarno, czyli idealnie.

Bezbarwny to 2K Dupont 3800S, nie położyłem go idealnie, kładzie się zupełnie inaczej niż 1K, muszę się nauczyć.

Wpadki przy malowaniu na 99% pozwoli mi zlikwidować polerka.

 

Witaj, czy tego Duponta 3800 zakupiłeś na allegro w małej butelce? Powiesz coś wiecej? Stygnie czy wrzuciłeś do piekarnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.