Skocz do zawartości

Honda Cb 750f - Tamiya


konrad1802

Rekomendowane odpowiedzi

Wziąłem się za swój pierwszy model motocylka Wybór padł na Hondę CB 750f Tamiya. Do tej pory miałem jedynie modele revella. Model jest fajnie zrobiony jakościowo także zapowiada się fajna robota.

Planuje go zrobić trochę inaczej niż jest na pudełku, zobaczymy jak to wyjdzie

wQwwNWf.jpg

 

Zacząłem od silnika. Na blok poszedł aqua color revell alluminium.

bImN0yd.jpg

xW5FTo8.jpg

wTeMtFB.jpg

 

Boczne pokrywy w fabrycznym chromie chciałem troche zmatować żeby lepiej wyglądały (gdzieś coś takiego widziałem) Nawet wychodziło nieźle ale przegiąłem i przetarłem w kilku miejscach całkiem wiec w końcu pomalowałem - tamiya chrom.

QRBun0r.jpg

xRLoxSa.jpg

foUlA9W.jpg

 

lekki wash:

g8rmLme.jpg

ZmVzk38.jpg

FUJrDP1.jpg

 

na malowanie załapała się też rama:

jYlT1vL.jpg

Rs32fdN.jpg

jvR6Ctt.jpg

 

Póki co tyle.. będę działał dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Póki co" ładnie się zapowiada będę śledził:) też za mną chodził ten model ale ostatecznie dorwałem ducati 916 od tamiya w dobrej cenie i już po mału widać koniec:-)

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłubałem trochę przy Hondzie w przerwie między jajkiem, a sałatką. Prace idą do przodu

Silnik już jest w ramie, pojawiły się gaźniki, przewody i wydech.

 

Przymiarka z bakiem

JHgOuNz.jpg

LL6rmOv.jpg

i druga strona:

gCnD8Qv.jpg

+ układ wydechowy:

G6HkU78.jpg

hKBWxEm.jpg

ElMi5lh.jpg

f1HJLOL.jpg

5bleHH6.jpg

Jestem zadowolony z góry gaźników, fabryczny chrom pomalowałem bezbarwnym matem. Nie świeci się tak sztucznie, wyszedł całkiem niezły efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie to wygląda. Jakiś klar jeszcze na to kładłeś czy to ten lakier Clear orange sprawił że się tak świeci?

Tylko ten clear Orange kładłem i taki efekt daje. Dobrze się nim maluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdradzi proszę jak pomalowałeś te srebrne obwódki na felgach

Ranty felg, miękki pędzelek i dobrze rozcienczona farba, elementy wzoru felgi też małym pędzelkiem były robione jak gdzieś wyjechałem za bardzo to ewentualnie jakieś małe poprawki na zmianę czarnym i srebrnym kolorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorek super :-) a za felgi duuuży plus i to malowane z ręki ja ma z tym zawsze problem

Dzięki muszę przyznać, że z koloru jestem zadowolony, fajnie się mieni w świetle dziennym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Miałem trochę przerwy w pracach nad Hondą. Dzisiaj dopiero usiadłem i działałem

W końcu stoi na obu kołach, mam już właściwie gotowe wiekszość części, czekają na złożenie, a potem jakieś sensowniejsze zdjęcia

Tak to na dzień dzisiejszy wygląda:

 

GqJJrwZ.jpg

02esmCM.jpg

LwBnnzb.jpg

8AbIZKe.jpg

 

na koniec przed schowaniem gratów do pudła pokusiłem się na przymiarkę kanapy i nieskończonego jeszcze zadupka ;)

 

s4mAVgj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zupełnie nie miałem kiedy się zabrać za model, dlatego mimo, że już było blisko końca to wiele się nie działo ;)

Znalazłem trochę czasu i wygląda na to, że Honda może powoli ruszać na trasę

Z modelu jestem zadowolony, fajnie się go składało, chociaż na sam koniec miałem parę problemów ze spasowaniem kanapy, jak na dość ważny element mogło być nieco lepsze Na pewno to nie będzie ostatni zrobiony przeze mnie motocykl

 

Dołączam kilka zdjęć :

 

pimsN8g.jpg

FrtfYxt.jpg

VXLuMab.jpg

4faJMUy.jpg

dsHRw3v.jpg

4pm4em5.jpg

 

i w odpowiedzi na poprzedni post : Trochę z oponami działałem chociaż wielkich cudów nie ma J uż były koła na modelu co mi utrudniało pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.