Skocz do zawartości

Ferrari California close top - Revell


model11

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, na stół trafia mój drugi model Ferrari California 115 elementów od Revella. Dość okazyjnie kupiony tuż przed Świętami w zestawie załapałem się jeszcze na klej z igłą i kilka małych farbek które chyba wykorzystam. Po pierwszym modelu Tamiya (Mazda) już widzę jak inna bajka to będzie

 

Plan na wykonanie jest następujący czerwony lub biały. Mówimy oczywiście o kolorystyce. Body i felgi zostają z pudełka. Który?

 

Jeżeli dojdą pasy na masce tak jak ma czerwony to jeszcze nie wiem z czego i jak? Kalki do wycięcia? nie wiem.

 

anderson-_aaxshaw.jpg

 

lub

 

FerrariCa_aaxshaa.jpg

 

WP2017041_aaxshnp.jpg

 

Zaczynam klejenie i malowanie zgodnie z instrukcją ale w wolnej chwili przed TV zaopiekowałem się z grubsza kastą. Została potraktowana papierem 600 na szwach i 1000 na całej powierzchni. Niestety nie obędzie się od szpachlowania i to duuużego...

 

Na poniższych zdjęciach widać spore ubytki tylnego zderzaka. Chodzą mi po głowie dwie szpachle: Oczywiście Tamiya putty do drobnych poprawek i Milliput.

Do tak dużego ubytku chyba wypadało by użyć Milliputa bo Tamiya się zapadnie?? CO Myślicie?? Muszę coś z tym zrobić bo wygląda tragicznie. Czeka mnie jeszcze pogłębienie lini

 

WP2017041_aaxshnn.jpg

 

WP2017041_aaxshna.jpg

 

Tutaj przód:

WP2017041_aaxshne.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ktoś testował?

 

http://www.zabawki-modele.pl/pl/12848-nozyk-do-trasowania-plastiku-tamiya-74091.html

 

Niezbyt mi się podoba i wychodzi pogłębianie lini igłą. Jest zbyt cienka i pruszy się ten plastik zostając w szczelinach i wygląda jak zlepiony pył.. nie mogę go później usunac a po pomalowaniu wiadomo jak to wygląda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RB produkuje coś podobnego, tzw. rysik do pogłębiania linii, chyba taniej wychodzi, a efekt taki sam

 

Popieram . Używam właśnie takiego rysika: można kupić tutaj.

Są różne wersje tego drapadełka

 

 

i faktycznie pogłebia linie wyciągając ten syf z nich? Czy taka sama zabawa jak z igłą? Tak naprawdę jak doliczę wysyłkę to drożej mnie wyjdzie niż Tamiya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i faktycznie pogłebia linie wyciągając ten syf z nich? Czy taka sama zabawa jak z igłą? Tak naprawdę jak doliczę wysyłkę to drożej mnie wyjdzie niż Tamiya

 

Robi taki cienki wiórek z plastiku, nie zostawia syfu. To ostrze kupisz w każdej Castoramie i pewnie innych sklepach budowlanych, narzędziowych, plastycznych itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byście robili jakieś zakupy w Exito.pl to dajcie znać chętnie się przyłączę. Póki co poszukam ostrza w Castoramie.

Exito to sklep w Krakowie. Nie bardzo rozumiem jak Ci się ma opłacić przyłączanie.

W Castoramie nic sensownego raczej nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olfę można dostać w Castoramie i jest sensowna.

 

Za taką cenę zdecydowanie tak! 10 to nie 30, ale w dużej Castoramie na ul. Popularnej mimo że kilka opakowań ostrzy mieli to tego typu BRAK. Może gdzieś jeszcze namierzę. Z exito potrzebuję tylko ostrze wiec nie będę płacił 10 zł za przesyłkę

 

Myślę, że temat ostrza zakończony. Jakieś na pewno zakupię. Dziękuję za wypowiedzi.

 

PS. Na zagrnicznych forach produkt RB bardzo chwalony jako przewidywalny i spełniający swoją rolę lepiej niż Tamiya które ryje grube i głębokie krechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy wiecie gdzie mogę zakupić arkusz kalek imitujących karbon? Bez żadnych gotowych kształtów, po prostu strona karbonu do wycinania?

 

Przydałby mi się też zwykły czarny arkusz np. do wycięcia pasów na maskę - mowa również o kalkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witajcie. Napotkałem drugi raz taki oto problem. Po malowaniu podkładem przemyłem Wamod-em aero i zacząłem malować czarnym matem Tamiya. Co się okazała że mat jest prawie połyskiem. Wodnisty, słabo kryjący. Aero był czysty. Po wylaniu trzech pojemników farby dalej nie wychodził mat...?

 

Dodam, że malowałem felgi który były w chromie Revella. Nie usuwałem go tylko prysnąłem od razu podkład. Po kilku dniach miał iść na to czarny mat i lakier pol mat. Wszystko Tamiya.

 

Jakieś pomysły?? Bo ciutek się zdenerwowalem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie, ale... czy pomieszałeś farbę w słoiczku przed użyciem? Miałem tak raz, trochę pigmentu 'osiadło' na dnie, wyszedł mi prawie połysk, po zmieszaniu okazało się że wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest dobre.. Odpowiedź brzmi że nie pamiętam Generalnie delikatnie wykałaczką mieszam ale nie zawsze, mogło się zdarzyć tak jak mówisz...

 

Czyli rozumiem, że nawet jak reszta Wamod-u pozostała by w aero po dolewce czarnego to nie powinno być połysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że nawet jak reszta Wamod-u pozostała by w aero po dolewce czarnego to nie powinno być połysku.

Brak mieszania, jak pisał Kashato to najczęstsza przyczyna połysku.

Natomiast stosowanie zmywacza (bo o nim chyba piszesz) jest według mnie ryzykowne między malowaniami. Ja nadziałem się kiedyś w ten sposób na płynie do mycia pędzli który "rozłożył" mi następną farbę i na sporej części modelu farba pod palcem ścierała się jak kreda. Od tej pory między farbami stosuję rozcieńczalnik, albo dokładnie do sucha przedmuchowuję aero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do farb których używam najczęściej wrzuciłem sobie po kulce (takie jak od łożyska, można kupić też w modelarskich w dużych paczkach) i ona pomaga mi rozrobić farbkę w środku ;) Potem można wyjąć, przemyć i używać dalej. Skoro mówisz, że nie pamiętasz i coś tam dłubałeś wykałaczką to na 90% to jest powodem, ja mieszam wykałaczką 'skrobiąc' po dnie aż poczuję 'śliskość' na dnie słoiczka, czasem zaglądam od dołu przy lampce, żeby zobaczyć czy się dobrze rozmieszało.

 

Co do mycia pomiędzy - najbezpieczniejsza opcja to chyba dedykowany rozcieńczalnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.