Skocz do zawartości

Ferrari GTB4 Daytona SPECIALE Fujimi 1/24


TRF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakładam swój pierwszy warsztat na który biorę model pięknego kultowego samochodu jakim jest Ferrari Daytona.

Model będzie wykonany z zestawu Fujimi z 1994 roku.

 

DSC00100_zpsnhwp1b1v.jpg

 

Ferrari 365 GTB/4 Daytona – samochód produkowany przez włoską firmę Ferrari, pierwszy raz zaprezentowany został w 1968 na Salonie Paryskim. Prawdziwa nazwa to 365 GTB/4, jednak wcześniej zapowiadana Daytona przyjęła się bardziej.

Produkowany był w latach 1968 - 1974 w około 1400 egzemplarzach.

Jego napęd stanowił silnik V12 umieszczony z przodu o pojemności 4,4 ccm dysponujący mocą 352 KM, dzięki temu samochód rozwijał prędkość maksymalną 280 km/h

 

1%201_zpsmerekj7q.jpg

1%202_zpspk8nzx3a.jpg

 

Co do samego modelu... wypraski są bliskie ideału, nie posiadają nadlewek, detale są bardzo dobrze odwzorowane. Ślady po wypychaczach są w takich miejscach że po złożeniu modelu będą całkowicie niewidoczne. Model posiada w pełni zdetalizowaną komorę silnika a także liczne chromowane części wraz z dwoma kompletami felg.

Zapraszam do śledzenia warsztatu. Czekam na liczne porady oraz sugestie. Prace zaczynam o wykonana silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak na allegro kupiłem kilka miesięcy temu był jeden jedyny także duże prawdopodobieństwo że od Ciebie.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor taki jak na wyżej zamieszczonych zdjęciach oryginału. Kolor nazywa się dokładnie Blue Ferrari. Daytona w wersji Speciale lakierowana była tylko na taki kolor. Wnętrze natomiast będzie w kolorze beżowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę starał się pomieszać żeby jak najbardziej odwzorować oryginał. Jakie proporcje co z czym jeszcze nie wiem, prawdopodobnie wymieszam metalic blue z odrobiną białego. Ale to jeszcze przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno by dobrali jak byś im na wzór przyniósł jakiś element, np wlew paliwa z ferrari italia Jeżeli chodzi o kolor czerwony to do ferrari dedykowana jest farba z palety Zero Paints Italian Red.

 

Narazie tyle.

DSC00113_zpsmfdlcbzq.jpg

 

DSC00128_zpsguqqsc2b.jpg

 

DSC00143_zpsc3abhj0p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapa będzie otwierana a stojak jest tylko na czas budowy. Fajna sprawa z nim. Nie trzeba chwytać za elementy.

No zestaw ma dokładnie 23 lata i powiem szczerze że niektóre najnowsze wypusty tamiya nie dorastają mu do pięt.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem na zagranicznych forach seria Enthusiast od zwykłego wypustu różni się poziomem i ilością detali.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam parę Ferrari Fujimi, które nie są Enthusiastami i mają silniki. Np Ferrari 288GTO i 250GTO. Osobna ramka z silnikiem i taki stojaczkiem jak TRF ma, części silnika na 2-3 ramkach. Nowe kosztowały mnie po 70zł-80zł + wysyłka. Można znaleźć na forum inboxy mojego autorstwa. 512BB i 512TR też mają całkiem ładne silniki, choć już nie aż tak dużo części jak 288. W tych nowszych typu F430, F12 też silniki są, choć już nie tak rozbudowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

288 GTO w zasadzie jest z serii Enthusiast, tylko reedycji już tak nie nazywali...

Co ciekawe w obecnie reedycji, wypraski są wciąż takie same, z silnikiem, a dołączona instrukcja kompletnie go pomija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.