Skocz do zawartości

Honda Prelude BB5 1:24 Modeler124


jakub476

Rekomendowane odpowiedzi

Model ten wykonuje na zamówienie, jednak ze względu na unikatowość zdecydowałem się poprowadzić relację.

 

Jest to jedyny model Prelude 5 generacji, w pełni żywiczny zestaw firmy Modeler124 z Rosji.

W tej chwili na Ebay z wysyłką kosztuje 175$...

 

Mimo, że wszystkie części są żywiczne podwozie jest rozwiązane jak w przeciętnym modelu samochodu, pisze o tym ponieważ żywiczne często maja płaskie płyty od spodu. Z tego co zauważyłem podwozie to kopia Prelude 4g Aoshimy, jedynie przedłużone. Model ma ładne detale wnętrza czy wkłady lamp, sam odlew budy i podwozia jest jednak daleki od ideału, ale myślę, że powstanie z tego model. Na pewno będę musiał usunąć napis Prelude ze zderzaka i zamówić kalkomanię ponieważ jeszcze przed malowaniem jest ledwo widoczny...

 

Zdjęcia marnej jakości... W dalszych etapach postaram się pokazywać poszczególne detale.

 

Dostajemy szare pudełko.

36025364310_c09e3038f7_b.jpg

A w nim bardzo dużo woreczków strunowych i małą instrukcję.

 

36376980566_be46827fe5_b.jpg

36376980576_3ee6b8d60d_z.jpg

 

Tak nieczytelnych kalkomanii jeszcze nie widziałem...

 

36376980446_db3ba775e6_b.jpg

 

Podwozie dotarło krzywe, widać wyraźnie miejsce przedłużania. Kasta również trochę skręcona co się zdarza nawet Tamiyi, a żywicę po podgrzaniu dużo łatwiej formować niż plastik.

 

36025363850_62095f110d_b.jpg

36376980206_f0b37923c0_b.jpg

36376980146_b1ae3ce684_b.jpg

 

Reszta części.

36422027045_5cc44b8b85_b.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwozie dotarło krzywe, widać wyraźnie miejsce przedłużania. Kasta również trochę skręcona co się zdarza nawet Tamiyi, a żywicę po podgrzaniu dużo łatwiej formować niż plastik.

Czy można przedobrzyć z podgrzaniem? Pytam, bo nigdy nie wiadomo kiedy zdarzy mi się taki zonk. A kalki - dokupujesz, czy będziesz pracował na zadanym materiale?

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że można ale ja podgrzewam suszarką do włosów, i wcale mocno nie trzeba tak, że spokojnie się dotyka.

Co do kalek, użyję w sumie tylko zegarów - znaczki metalowe, skrzynia będzie manual...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z suszarką też trzeba bardzo uważać... Ja w ramach treningu prawie stopiłem cały element. Szczerze powiedziawszy nie wiem czy chciałbym kiedy kolwiek jeszcze musieć coś prostować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Razem z konkursowymi kalkomaniami zamówiłem także nowy napis na tylne zderzak do Prelude.

W międzyczasie Modeler124 stworzył pakiet aero do niej, który trafił do mnie, wkleiłem dokładki zderzaków, nowe progi obrobiłem kaste i pomalowałem TS-50.

 

39304419462_0da8568dfe_b.jpg

24469651127_8f5474dfba_b.jpg

25465047088_5fff45f0fc_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no schodek widać, bo teraz trzeba położyć kilka warstw bezbarwnego. To kalka od Adamsky'iego dość gruba.

 

Czyli że tak ma być. Byłem pewien, że wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ojezu, jakie to jest śliczne W podobnym kolorze chcę wykończyć swojego NSX'a. Z ciekawości, jeśli można wiedzieć - ile kosztowała sama baza tej preludy? (w sensie model bazowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Skończona.

Gdyby nie przednie klosze i szyby byłbym zadowolony... Niestety klosze mają różną przejrzystość a szyby kilka skaz i średnio pasują, miałem też duży kłopot z przyczepnością farby do nich gdy malowałem cienie.

W poniedziałek zostanie przekazana, więc chyba sesji nie będzie.

 

29318249017_57423cb31c_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.