Skocz do zawartości

Mazda MX-5 ND, 1:24 Tamiya


mydlo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, postanowiłem skleić sobie taką oto mazdę.

Do modelu domówiłem:

zestaw blaszek http://www.hiroboy.com/124_Mazda_MX5_Roadster_ND_2015__Detail_up_Set__PE_and_Resin_Tamiya--product--9428.html

i felgi 17" http://www.hiroboy.com/124_2016_Mazda_MX5_17_Wheels_and_Tyres_Set--product--11049.html

 

Założyłem ten warsztat z racji tego że jest to mój pierwszy w życiu model samochodu i będę potrzebował trochę wskazówek technicznych na które bardzo liczę.

Inbox niestety taki okrojony, bo prace nad samochodem już rozpocząłem.

hlLKPZL.jpg?1

YtLVtE9.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model. Będę obserwował.

Pełny inbox jest tutaj

 

Co do blaszek: moim zdaniem lepszy zestaw jest produkcji KA-Models

 

Tak ale to cą blaszki do modelu NC

 

Pierwsze prace poczynione, większość elementów podwozia zapodkładowana i obrobiona z nadlewek, gotowa do pomalowania. W tym miejscu mam pierwsze pytanie na poziomie przedszkolaka. Czy każdy z tych elementów po polamowaniu powinien być potraktowany bezbarwnym lakierem żeby umożliwić jakieś brudzenie (wash), czy brudzenie raczej na sucho?

O47Hn6i.jpg?1

Rot0lZa.jpg?1

Us49OZU.jpg?1

VLcSKpL.jpg?1

 

drugie pytanie odnośnie zawieszenia, planuję delikatnie je obniżyć, czy wystarczy że skrócę długość amortyzatorów a one "naciągną" wahacze i całość będzie niżej, czy powinienem dokonać modyfikacji pozostałych elementów. Z instrukcji wynika że to ostatecznie amortyzator ustala poziom na którym znajdują się wahacze.

Xk1tX9q.jpg?1

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Większa część podwozia, układu napędowego i zawieszenia skończona, położyłem też pierwszą warstwę podkładu na karoserię.

W tym miejscu kilka pytań:

1. w jakiej kolejności malować karoserię, czy najpierw kolor bazowy a później czarne wykończenia, czy najpierw czarny, zamaskować listwy i jechać z kolorem bazowym?

2. na jakim etapie wkleić klamki, przed malowaniem, czy po (mogą utrudnić polerowanie)

3. jak pobrudzić podwozie? chcę uzyskać efekt naturalnego brudu, tak jak to wygląda w każdym aucie podczas normalnego użytkowania

 

PuUvZWJ.jpg?1

GhGnQDK.jpg?1

8aS4BM7.jpg?1

24VGOpd.jpg?1

7WYuyLc.jpg?1

Y9ov2nL.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
No ciekawi mnie jak siądzie Ci ten lakier, czy nie będzie żadnych przebojów

 

w mojej ocenie lakier siadł bardzo dobrze, rozcieńczałem Leveling Thinnerem, ponizej już po washu i drugiej warstwie lakieru, niestety tym razem sporo paprochów do usunięcia

sUhZOz6.jpg?1

csfRDXw.jpg?1

70v3JHL.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dość długo nic się nie ruszyło do przodu, bo zacząłem coś poprawiać przy budzie, oczywiście ją zjebałem, a że był położony lakier 2k to już się nie dała odratować... Więc zakupiłem drugi model i wszystko od początku. Nie obyło się bez baboli i poprawek, ale ostatecznie skończyłem z lakierowaniem

W między czasie jednak w moim pierwowzorze zostało zmienione zawieszenie i ogumienie, więc nie mogło tego zabraknąć w modelu:

ol0OCxc.jpg?1

Yd1MNT2.jpg?1

MpLiBSq.jpg?1bXVec4W.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...
W dniu 23.11.2018 o 09:47, portalus napisał:

Coś się ruszyło w temacie?

Coś powoli się ruszyło, ukończyłem deskę rozdzielczą, oraz boczki drzwi. Z racji tego że miałem drugi zestaw, wymieniłem wszystkie elementy które mi się nie podobały. Jestem w trakcie kończenia foteli. Ponadto skończyłem na dobre z budą, było kilka elementów do poprawki, które ukończyłem, pomalowałem wszystkie elementy które mają być czarne -  listwy przy progach, wydechu i przednim zderzaku, oraz listwę okalającą dach. Zaczynam też wklejać pozostałe elementy. 

WIVxXSc.jpg

9uc3Zcn.jpg

xfS4SF5.jpg

1e53wfc.jpg

qOz3Hcm.jpg

9ydVAee.jpg

1iHJJeg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.