Skocz do zawartości

Kenworth Dump Truck


Diobeu

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem, stare byki!

Wracam po dwuletniej przerwie, którą świadomie wziąłem na czas tworzenia modelu domku w skali 1:1. Projekt nie jest ukończony, ale przyszła jesień, a każdej jesieni nachodzi mnie na modelarstwo redukcyjne. W 2016 wytrzymałem, w tym nie dam rady. Biorę się za zakurzonego Kenwortha, bo go kocham i już.

P1000871_zpsvfouvufk.jpg

Wszystkie farby, kleje, specyfiki i chemikalia przetrwały na strychu dwa lata, a więc dwa lata poddawane były skrajnie wysokim i skrajnie niskim temperaturom, co oznacza, że połowa pewnie będzie do wyrzucenia. Jak chcecie to wam opowiem, które się nadają

Jak to u mnie bywa będzie brudno i zakurzono (zakurzenie?). Warsztat będzie długi, bo życie zajmuje mi teraz masę czasu. Szczegóły sobie darujmy. W pracach będzie chodziło głównie o przypomnienie sobie technik, które wyparowały mi z głowy. Nie rozstaję się z emaliami, planuję odpuścić nieco podwozie, okablowanie, przewody powietrzne etc., mimo tego, że dają ogromną satysfakcję, to niestety z doświadczenia widzę, że nikogo to nie obchodzi, a moja satysfakcja i tak jest duża.

Paka oczywiście nie będzie chromowana, ale czy uda mi się taką powierzchnię dobrze zabrudzić i zardzewieć - nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paka oczywiście nie będzie chromowana, ale czy uda mi się taką powierzchnię dobrze zabrudzić i zardzewieć - nie wiadomo.

 

Podejrzewam, że najtrudniejsze w tym będzie pozbycie się chromu

 

Będę kibicował bo u mnie też już chyba drugi rok leży W900 Wrecker... Czeka na swoją kolej i lepsze czasy... No ale "Nie sprzedam, będę robił!"

Też mam przerwę od prac spowodowaną "życiem", szkoda, tęsknię za grzebaniem ale jak mam siadać na 5 minut to nie ma to sensu.

Pozdrawiam serdecznie i kibicuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu uważasz że najtrudniejsze jest pozbycie chromu ? i czego się go pozbywać ?

ja osobiście (może to zły przykład... ) malowałem chromowane elementy lampy w aucie na czarny mat w sprayu i wyszło cacy,

114590ff60cad1ccmed.jpg

0f3ab6b486de766emed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to zły przykład. Tutaj mamy chromowaną przestrzeń ładunkową wywrotki, coś tak bezsensownie bezsensownego, że trudno to wytłumaczyć. Chromu jest bardzo gruba warstwa, nazywamy go tu chromem odpustowym, wyjdzie obrzydliwie. Usunę chrom, zużyję "pakę", wyjdzie po mojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.