Skocz do zawartości

Farby Zero Paints - Wasz opinie i doświadczenia z używania


wiking44

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

chciałbym prosić Was o trochę informacji na temat farb Zero paits. Czy są onne bezwonne jak akrylowe czy raczej należy ich używać w dobrze wentylowanym pomieszczeniu? Pytanie to dotyczy zarówno podkladów, lakierów, farb i rozcieńczalników? Czy są do nich dedykowane thinnery, czy należy używać dodatkowej chemii?

Bedę wdzięczny za informację,

 

dziekuje i pozdrawiam

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem są to farby samochodowe bardzo podobne do tych, które można zamówić w każdej mieszalni lakierów.

Szczególnie widać to w przypadku metalików. Ziarno metalizujące jest tak duże, jak w lakierach dla skali 1:1.

Zaletą Zero Paints są kolory dobrane do konkretnego auta. Jednak w dobrych mieszalniach też można to osiągnąć.

Wystarczy podać kod koloru (znaleziony w sieci).

Kwestia ceny: za 60 ml ZP trzeba zapłacić powyżej 30 zł. W mieszalni płacę 17 zł za 100 ml (po rozcieńczeniu min. 200 ml).

Kalkulacja jest prosta......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coppercat Ma całkowitą rację. Są to nic innego jak farby samochodowe i odpowiednie kolory można bez problemu dobrać w mieszalni- sam tak robiłem. Problem pojawia się natomiast gdy robimy model mało popularnego auta lub samochodu wyścigowego. W takiej mieszalni raczej trudno będzie dobrać idealny kolor np. do zabytkowego Bugatti T35 albo McLaren'a Mp4/4, Rial'a ARC1 czy innego bolidu F1. W tej sytuacji, dla ortodoksów, farby Zero są dobrym rozwiązaniem.

Co do ceny, to wydaje mi się, że ma ona raczej duże znaczenie dla osób mieszkających w Polsce i zarabiających w PLN przeciętne wynagrodzenie. Dla mieszkających za granicą i zarabiających w Euro, Funtach, czy Dolarach, cena za słoik tej farby nie jest istotna. Dla mnie na przykład wydatek 6 euro za słoiczek farby, to żadne pieniądze. To już raczej kwestia indywidualnego podejścia.

Tak czy inaczej są to farby, które na pewno można polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za komentarze i opinie, pomyślę nad tym rozwiązaniem. Nie mam warunków do pracy z farbami mocno zapachowymi + acetony i inna chemia, ale może się skuszę. Myślę, że Ducati Panigale jest warty takiego poswiecejnia .

 

Pozdrawiam i życzę udanych modeli

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.