Skocz do zawartości

Mazda mx-5 Wide Body Tamiya 1/24


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Dawno nie pokazywałem nic z mojego warsztatu ( poza ostatnią relacją tegorocznego konkursu ). Kontynuuje postanowienie z zeszłego roku - czyli dokańczanie zaczętych projektów. Robiąc model na zlecenie, przy którym jest mase szpachlowania postanowiłem "upiec dwie pieczenie na jednym ogniu" i przy okazji doprowadzić mazdę do stanu malarskiego.

Tytułowe "wide body" powstało ze stelaża polistyrenowego i milliputa. Wiele warstw, wiele szpachlowań, szlifowań i efekt taki jaki widać. Poszerzenia nie są integralną częścią karoserii - są zrobione tak by od niej odstawały ( w fazie końcowej dostaną nity ). Przerobiłem przedni zderzak. Zaślepiłem otwory na kierunkowskazy, inaczej poprowadziłem przetłoczenia, powiększyłem wlot powietrza. Tylna klapa dostała nakładkę i spoiler typu "duck tale".

Kolorek bazowy to bronze z Vallejo + lakier bezbarwny dla zabezpieczenia. Dojdzie prosta grafika na masce, cieniowanie spodu nadwozia oraz carbon na wszystkich poszerzeniach, spoilerze i przyszłej przedniej dokładce.

 

Tak to się na obecną chwilę prezentuje:

C1TTKRq.jpg

Nbb0AMn.jpg

jj4o4fV.jpg

eRjO4pp.jpg

4wjEVSS.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy dzień zaowocował namalowaniem grafiki na masce. Użyte farby - jak to u mnie, tradycyjnie Vallejo. Z założenia miał być to obraz w sepii - czy wyszło - oceńcie sami

HCgVLYI.jpg

CmFmjis.jpg

ea7Gb1L.jpg

Ncu3whw.jpg

 

Cały dół karoserii dostał natomiast mgiełkę z czarnej Vallejo.

duRZUFZ.jpg

C4DNFKu.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie zaczyna to wyglądać. Dla mnie odrobinę za grube linie udzielające pasy, ale biorę pod uwagę skalę w jakiej to jest wykonywane. Dobry zabieg z przyciemnieniem dolnej części karoserii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za komentarze Po koleii. Tło pomalowałem aero - jasny piaskowy kolor, na to chmury bielą i obrys góry, reszta malowana z pędzla różnymi odcieniami brązu.

Jakub - szczerze, nie wpadłem na to - dziekuje. Przemaluje dół i pociągne smoke Tak, ten kolor jest taki jak opisaleś

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Witam kolegę forumowicza. Bardzo ładnie ci wyszło malowanko. Dosyć trudno zrobić malowanie w tej skali z dużą dokładnością za co wielki plus. Możesz mi powiedzieć gdzie kupujesz tak małe szablony bo chyba ich używałeś?Miło się ogląda twoje prace. Świetna robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, nie kupuje szablonów - jeżeli już to sam je robię a akurat na tym modelu nie był użyty żaden szablon. Wszystko co widać było malowane aero + pędzle. Z aero kasta i tło grafiki, detale natomiast na grafice to już z pędzla.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.