Skocz do zawartości

Mercedes-Benz Actros MP4 1/24


wiktorsky10

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Kolejny warsztat, pierwszy na tym forum. Tym razem wybór padł na nowego Actrosa Na pierwszy rzut oka model wydaje się być w miarę okej spasowany. Ktoś z was miał już doczynienia z tym Mietkiem?

 

oA4AjPU.jpg

 

Będę na pewno dużo pytał i szukał u was pomocy. Chciałbym ten model jak najlepiej odwzorować do realnego ciągnika. Przeróbki jak najbardziej za- chciałbym abyście rzucili swoim pomysłem odnośnie dodatków/przeróbek. Sam nie mam jeszcze wykreowanego pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Fajnie, ze bedziesz kleil tego Actrosa, tez sie wkrotce przymierzam do niego. Ogladalem wiele relacji na roznych forach i generalnie kazdy sobie bardzo chwali ten model, nie spotkalem sie zeby ktos w jakikolwiek sposob cos tam krytykowal. Co do przerobek to polecam ci zestaw fototrawionych elementow z CTM, znacznie dodaja realizmu szczegolnie jezeli chodzi o grill. Masz juz jakis pomysl na malowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie malowania jeszcze nie mam wybranego, pewnie wybiorę sobie jakiś standardzik jak nic nie znajdę fajnego, tj. biała buda i plastiki dam w szary Mat. A co do tych dodatków z CTM. Tak wiem, widziałem je, rozejrzę się jeszcze za jakimiś innymi kitami i coś wybiorę bo jednak owiewki od grila, żarówki i blachy ryflowane za 35 ojro to trochę przegięcie ale w ostateczności jak nic nie wybiorę to je zamówię. Czekam na paczkę, jak tylko przyjdzie dodaje zdjęcia zawartości. Jeśli ktoś z was ma jakieś ciekawe propozycje malowania to prosiłbym o ich przedstawienie, a właśnie... będę próbował pierwszy raz w życiu wykonać okablowanie ramy. Co polecacie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, boję się rzucać trochę z motyką na słońce... Niestety aerografu nie posiadam, jedynie do dyspozycji mam spraye :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, boję się rzucać trochę z motyką na słońce... Niestety aerografu nie posiadam, jedynie do dyspozycji mam spraye :/

 

To nie ma problemu. Sprayami bardzo dobrze się maluje. Jeśli spraye są akrylowe to przed malowaniem części NIE MOGĄ być zatłuszczone. Przed tryśnięciem kolorem trzeba je przetrzeć wacikiem nasączonym w denaturacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w temacie siedzę nie od dziś, ale każdą radę, dosłownie każdą przyjmę, traktujcie mnie jak młodziaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem z tym modelem jest taki, że przy złożonej kabinie nie da się włożyć środka. Tak samo jeżeli chcesz mieć uchylaną kabine to musisz pomyśleć nad otwieraną przednią atrapą A poza tymi rzeczami model całkiem miły w sklejaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio sklejałem ten model i mam do niego mieszane uczucia,z jednej strony sporo detali szczególnie we wnętrzu, wygląda po prostu jak prawdziwe ,z drugiej jednak strony trzeba sporo przeróbek aby środek wszedł do kabiny.Ja swój wsadziłem tak że już go nigdy nie wyjmę.Są też ze spasowaniem dolnych plastików przy kabinie ,ja mordowałem się z tym cały dzień aby jakoś to wyglądało.Przy otwieranej kabinie linie podziału z zderzaka nie zgadzają się z liniami na kabinie.Moim zdaniem to trudniejszy model w spasowaniu niż np scania r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki za rady chłopaki! Do Piątku jestem poza domem także jak wrócę wrzucę fotki pudła. Paczka już czeka na mój powrót w domku. Patryku naprawdę nie da rady tego wnętrza jakoś upchać do złożonej kabiny? Jeśli jest tak jak mówisz to będę musiał się chyba bawić w oklejanie szyb po złożeniu kabiny i dopiero potem malować całą budę. Co myślicie o tym?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, zamówiłem do swojego Meśka takie oto dodatki od CTM:

 

Elementy fototrawione do wnętrza:

 

DhMy70c.jpg

 

arMT8ca.jpg

 

Dodatkowo wyhaczyłem również atrapy na maske:

k5r2Ouo.jpg

 

08.jpg

 

09.jpg

 

10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze włożysz do kabiny ale będziesz musiał przyciąć kilka elementów które są za szerokie co uniemożliwia wsadzenie kabiny.

Zapomniałem o jednej wadzie tego modelu:w moim egzemplarzy boczne szyby miały defekt w postaci kilku milimetrowego bąbla tuż przy jej krawędzi ,wygląda to fatalnie.

http://www.modell-laster-forum.de/t3293f8-MB-Actros-MP-Lowliner.html

Przejrzyj sobie temat z linka,gościu podpowiada co dokładnie trzeba uciąć czy przyszlifować aby spasować ze sobą części w tym actrosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady oltrans!

 

Pytanie z innej beczki, zamierzam malować plastiki w Mercedesie, który waszym zdaniem odcień szarości najbardziej by odpowiadał oryginałowi?

Spray nr 78 panzergrey, matowy

[Revell 34178]

https://www.hobbysta.pl/spray-panzergrey-matowy-p-35205.html?osCsid=le30a7mkhiki6d73tnh91dqp14

 

 

Spray Tank Grey - matowy

[Humbrol S067]

https://www.hobbysta.pl/spray-tank-grey-matowy-p-28346.html?osCsid=le30a7mkhiki6d73tnh91dqp14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór! Mercedes już dotarł w moje ręce, poniżej fotki wyprasek:

 

EDJyZ5p.jpg

 

AEZNbs3.jpg

 

NttD5s9.jpg

 

nPICkey.jpg

 

Ttqn0mO.jpg

 

Cz5t983.jpg

 

on05Uvh.jpg

 

oraz kalkomanie

 

s6hVHXf.jpg

 

Na pierwszy rzut oka części mnie zadowoliły, zobaczymy jak będzie przy sklejaniu, ciekawe czy mnie zadowoli tak samo jak STRALIS

Instrukcja fajnie, przejrzysto ułożona

 

K4prRcd.jpg

 

dodatkowo dokupiłem sobie zestaw nożyków, bo moje szlag jasny trafił

JhvCgYv.jpg

 

Dodatkowo obowiązkowo czarny mat. Kupiłem srebrną farbę z Mig'a... Zobaczymy jak się sprawdzi- pierwszy raz w życiu będę się z nią obchodził.

9Ar6w6D.jpg

 

 

Czekam tylko na dodatki od CTM i zaczynam warsztat Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Z racji tego, że nadal czekam na części od CTM, a nie mogę się doczekać sklejania zabrałem się za warsztat. Zaczynam od "pierdółek", na pierwszy rzut poszły błotniki. Lekko je zmodyfikowałem, dodałem zaciski gumowe od górnej pokrywy błotników, zrobione z gumki recepturki.

 

0gqYzm2.jpg

 

Dodatkowo doszły przewody do kloszów tylnych lamp, na wszystko przyjdzie szary mat, popularny na plastikach Mercedesowskich

 

B7ZuEsh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze okablowanie bedzie.. super! Ten model od Italki jest chyba najbardziej udanym jezeli chodzi o spasowanie czesci ze soba i detal, okablowanie postawi tu wiec kropke nad i .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzień dobry!

 

Ostatnio posiedziałem trochę przy ramie. Konwersy od CTM dotarły i już niektóre są na swoim miejscu. Muszę jeszcze skleić ośki, zbiorniki od powietrza itd.- wtedy zabieram się za okablowanie! Muszę jeszcze przejechać papierem ściernym łączenia na górnej części ramy i miodzio

 

CoelWZR.jpg

 

Najbardziej zadowolony jestem z prowadnic od siodła, naprawdę fajnie to wygląda.

 

fXxueb6.jpg

 

Na zdjęciu rama wydaje się być krzywa, to tylko złudzenie, jest prościutka niczym miecz

 

Qzh0TT7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszyłem z okablowaniem, od zbiornika do zbiornika i powolutku działamy, zobaczymy jak to będzie wyglądać przy całości...

 

lu7OXRO.jpg

 

J4MtjAr.jpg

 

mf8CUjh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zamierzam je jeszcze zamocować do ramy. Na razie poglądowo między belki rozpierające je wcisnąłem. Jak wszystkie przewody będą na ramie wtedy zajmę się ich mocowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.