Teraz jest So maja 26 2018, 16:04

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Fiat 126p + Niewiadów N126 - DeAgostini - 1:8
PostNapisane: Pn wrz 26 2016, 13:24 

Witam

Rozpoczynam nietypowy jak dla mnie i jak na forum warsztat z tytułowym zestawem.
Nietypowy bo:
- model plastikowo-metalowy
- kolekcja, a co za tym idzie warsztat, będzie trwałą ok. 2,5 roku

Popełniłem już kilka zestawów od DeAgostini i Hachette więc nie mogłem sobie darować naszego Fiacika :)
Ostatnim takim wyczynem była Warszawa M20. Ten model kupiłem jednak już po zakończeniu serii na portalu aukcyjnym za... połowę ceny :). Fiacika postanowiłem nabyć drogą prenumeraty, więc czeka mnie ciężka droga comiesięcznego oczekiwania na paczuszki.
Nie chcę w tym wątku w ogóle poruszać kwestii zasadności kupowania takich zestawów, ich ceny itd, itp... proszę więc darujcie sobie.
Poszczególne wpisy będą niestety ograniczone tym co dostanę w kolejnym numerze.

Co ma powstać:

Przede wszystkim model Fiata 126p.
Obrazek

Autko bedzie posiadało metalową karoserię, pełne odwzorowanie wnętrza, bagażnika, komory silnika z silnikiem, otwierane drzwi z opuszczanymi szybami oraz świecące reflektory.
Dodatkowo do kompletu:
Obrazek

A na koniec dla prenumeratorów będzie gablota na całość :)

Numer 1
Na początek przedni pas nadwozia wraz z reflektorami i kierunkowskazami.
Od razu muszę przyznać, że jakość wykonania póki co jest na bardzo wysokim poziomie. Lakier jest ładnie wylany, nie ma żadnych zacieków, odprysków oraz posiada ładny połysk. Warszawa prezentuje się dużo gorzej w kwestii jakości lakieru.
Warto też od razu dodać, że w przypadku jakichkolwiek problemów z częściami DeAgostini bezproblemowo je wymienia na wolne od wad (bardzo często zdarza się, że nie trzeba nawet odsyłać części wadliwej- przynajmniej ja tak miałem przy innych kolekcjach)

Obrazek

W kloszach reflektorów brakuje tylko żarówek - będą ledy.
Obrazek

Numer 2
Pokrywa bagażnika
Obrazek

Od strony wewnętrznej przykręcone zawiasy oraz elementy wzmocnienia
Obrazek

Numer 3
Pierwsze koło
Obrazek

cóż... to tyle na start, teraz czekamy na kolejne dostawy części...

Tytuł: Re: Fiat 126p + Niewiadów N126 - DeAgostini - 1:8
PostNapisane: Pn wrz 26 2016, 13:50 

Białe felgi wyglądają słabo. Będziesz się bawił w proste składanie, czy trochę poprawisz oryginał?

PostNapisane: Pn wrz 26 2016, 14:57 

Tu i tam przydał by się jakiś waszyk cycuś....

Niemniej temat kusi, może się skusze na kaszlaka :)

WIP: Grumman KA-6D Tanker // VMA(AW)-224

PostNapisane: Pn wrz 26 2016, 16:18 

Kaszlak prosi się o zrobienie pełnego oświetlenia i wnętrza i zegarów, kierunkowskazów. Niewiadów też ;-) Czyli poprawić to, co ominęli konstruktorzy.

PostNapisane: Śr wrz 28 2016, 21:04 

Super że pojawił się model Fiata :-) Długo się zastanawiałem czy ktoś się skusi i zobaczymy jego budowę.
Zapowiada się ciekawy warsztat. Powodzenia :-)

PostNapisane: So paź 08 2016, 17:00 

Gdzieś widziałem ten model w pełnej krasie - miał oświetlenie lamp. Tylko zastanawia mnie skąd ktoś ten model wytrzasnął w całości skoro DeAgostini na swojej stronie poinformowało, że nie da się jednorazowo kupić całego modelu bo wykonują kolejne części na bieżąco. Zgadzam się też z toled'em w sprawie oświetlenia nawet jeśli takowego producent nie zamierza robić. Światła i oświetlenie w przyczepce. W dodatku skala też taka, że można fajne rzeczy zrobić ;)

PostNapisane: Pn paź 10 2016, 12:39 

Witam
Na forum motoshowminiatura byl wpis ze model ma skopany przod, tzn bagaznik opada jak po dzwonie

PostNapisane: Pn paź 10 2016, 16:23 

Czyli jak oryginał....nie jedną klapę w kaszlaku widziałem,nie jedną montowałem na praktykach blacharskich.....
W Bisie była już zapadka/blokada ;)

PostNapisane: Pn paź 10 2016, 16:54 

Chodzi raczej o opadającą linię przetłoczenia.

Obrazek

PostNapisane: Śr paź 12 2016, 17:19 

Cześć!
Mam pytanie odnośnie prenumeraty. Wysłałem pocztą kartę zgłoszeniową do prenumeraty, wypisałem wszystkie dane itd ale nie dostałem żadnego odzewu na maila. Teraz nie wiem czy mam prenumeratę czy nie, czy mam w kiosku kupować czy czekać na przesyłkę. No i kiedy ta przesyłka nadejdzie.

PostNapisane: Cz paź 13 2016, 16:27 

Będę śledził i podpatrywał co mnie czeka bo też mam prenumeratę ;) ale złoże jak wszystko przyjdzie ;)
Krzychu126 wysłałęm Ci PW ;)

PostNapisane: Śr mar 22 2017, 12:08 

uff... sporo czasu minęło od ostatniej aktualizacji ale uspokajam - temat żyje i będzie prowadzony do końca.
Cała wina spada na.... DeAgostini.
Dla mnie to w ogóle bardzo kontrowersyjne wydawnictwo. Pomijam fakt cen jakie oferują bo każdy towar, za każdą cenę znajdzie nabywcę, a tutaj dodatkowym (ich) atutem jest unikalność i brak alternatywy dla kolekcjonerów.
Mnie natomiast ostatnio bardzo zdenerwowała ich polityka podejścia do klienta. Logicznym myśleniem wydawałoby się, że o klienta który ma prenumeratę powinno sie dbać jeśli nie wyjątkowo to przynajmniej solidnie. Natomiast rzeczywistość jest taka, że prenumerator jest .... delikatnie mówiąc olewany. Przykład ? W przysłowiowym kiosku ukazuje się aktualnie numer z 12-12 wyprzedzeniem. W styczniu wydawnictwo miało rzekomo kłopoty z nakładem (ponoć zainteresowanie przerosło ich przewidywania) i musieli "dorobić" dodatkowe numery. Ale kto nie dostał wybranych numerów ? - prenumerator !!! W kiosku kolekcja ukazuje się ciągiem, bez zakłóceń. Taka sytuacja powtórzyła się dwukrotnie i na koniec krótki list nawet nie z przeprosinami tylko z "radosną" informacją, że już wszystko wporzo i od marca będzie OK.
Dodatkowo w moim przypadku zawaliła Poczta Polska. W lutym nie dostałem ŻADNEJ przesyłki (a miało być 4 numery + 2 zaległe). Oczywiście na początku marca dostałem z DA ponaglenie do zapłaty.... Po interwencji mailem i telefonicznie miła Pani powiedziała, że wysyła ponownie "zagubiony" (przez pocztę) pakiet - tym razem darmowo, to akurat cenne i godne polecenia zachowanie DA.
Nie omieszkałem jednak swoje żale wylać w BO DA i postulowałem o przysłanie WSZYSTKICH zaległych numerów naraz ( w stosunku do wydań kioskowych) - ale gdzie tam... POLITYKA firmy nie pozwala na to... Dostajesz pakiet, płacisz i czekasz do następnego miesiąca... I tak dzięki PP w 2018 roku Wszyscy "wyjadą" swoimi maluchami a ja jeszcze będę miesiąc (póki co) w garażu... :evil:

No ale dość rzygania żółcią....
Części doszły więc można było co nieco poskładać.... i oto aktualny stan

Kompletny silnik wraz ze skrzynią biegów
Obrazek

Obrazek

Element przedniego zawieszenia - resor piórowy
Obrazek

Tłumik układu wydechowego
Obrazek

Długo wyczekiwana płyta podłogowa - na reszcie można było zamontować silnik....
Obrazek

Obrazek

... oraz przednie zawieszenie
Obrazek

Obrazek

Aktualny - mój - stan składania Maluszka
Obrazek

Zastanawiam się ciągle na falgami. Zostawić oryginalne - białe, czy przemalować na aluminium + czarne dekle ???

PostNapisane: Śr mar 22 2017, 18:33 

Podglądam:)

PostNapisane: Śr mar 22 2017, 18:43 

No widzisz, u mnie to samo... Paczki nie było, a ponaglenie owszem. Dzisiaj dostałem info, że wyślą jeszcze raz, ale na pytanie czy dostanę zaległe numery plus 4 bieżące z tego miesiąca cisza... Żadnej informacji także o płatności. Jestem już na tyle zniesmaczony tą prenumeratą, że chyba odeślę im tą przesyłkę razem z rezygnacją z prenumeraty i zakupie sobie tylko wybrane numery na necie.

PostNapisane: Pt mar 24 2017, 11:24 

Przypadkiem rzucił mi się w oczy ten wątek. Fiat 126p to w pewnym sensie mój konik i mam takowy pojazd pod domem. Model jak widzę jest pełen uproszczeń (np. zdaje się że gaźnik jest szczątkowy). Jak chcesz nadać większego realizmu to blok silnika jest aluminiowy, to samo dotyczy korpusu skrzyni biegów. Deagostini dało to z czarnego plastiku. Obejmy tłumika też powinny być w kolorze metalu. Jest to wczesny model więc nie powinno być tzw tłumika szmerów ssania tylko aluminiowa rurka. W razie czego służę pomocą.
DarkWing napisał(a):

Zastanawiam się ciągle na falgami. Zostawić oryginalne - białe, czy przemalować na aluminium + czarne dekle ???

To felg cytrynki więc nie miały dekielków.

Klasa 2 - Pojazdy wojskowe
ObrazekWrześniowy wrzesień we wrześniu

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

REGULAMIN FORUM