Skocz do zawartości

VW 1300 Beetle '66 1:24 Tamiya


Wybor89PL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem Krzysiek i aktualnie mieszkam w mieście ojca dyrektora. Wiosen 29, modelarstwem zaraziłem się w gimnazjum i sklejałem modele prosto z boxa samolotów z WW2 w skali 1:72. Później była krótka przerwa na pancerkę z boxa. Modele malowane pędzelkami i humbrolami bez brudzeń. Im dalej w las tym było mniej czasu, zdarzy się powroty i dużo nieukończonych modeli. Teraz po kolejnej 5-7 letniej przerwie, gdy mam więcej budżetu oraz czasu i trochę inne bardziej cierpliwe podejście wracam na modelarskie łono. Moją pierwszą ofiarą, którą chcę złożyć raczej prosto z pudła z drobną waloryzacją oraz odkryciem paru nowych technik wraz z malowaniem na razie sprejami będzie właśnie Garbi od Tamki.

 

s-l640.jpg

 

Model ma mi posłużyć na zatrybienie na nowo w modelarstwie oraz przygotowanie się do poważniejszych projektów jakie mam w planach - motorsportowych zrywaczy asfaltu z torów całego świata. Taką mam wizję kolekcji z wyodrębnieniem aut startujących w 24h wyścigu w Le Mans, który oglądam rok w rok od 2005r. Będzie to osobna kolekcja.

Wdzięczny będę za wszelkie porady oraz konstruktywne uwagi. Proszę także osoby mające już ten model za sobą o podpowiedzi na co uważać przy budowie tego Garbiego. Oczywiście jutro kiedy go odbiorę przysiądę też do podejrzenia zakończonych warsztatów z tym modelem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam fajnie że zakładasz warsztat, robiłem ten model i jest bardzo przyjemny w budowie. Poczytaj sobie co to jest kedra bo warto by spróbować ją wykonać, ja niestety nie zrobiłem a myślę że fajnie model by wyglądał z nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam fajnie że zakładasz warsztat, robiłem ten model i jest bardzo przyjemny w budowie. Poczytaj sobie co to jest kedra bo warto by spróbować ją wykonać, ja niestety nie zrobiłem a myślę że fajnie model by wyglądał z nią.

 

Widziałem te uszczelki na forach fanatyków. Będzie ciężko i myślałem nad zakupem takiego zestawu by to zrobić.

https://www.mojehobby.pl/products/Burnishing-Set-w-3-tips.html

Widze na kaście, że Tamka odwzorowała kedre.

 

Dziś skleiłem i trochę poszpachlowałem wypychacze przy silniku. Skleiłem elementy zawieszenia, poszpachlowałem też klapę bagażnika od spodu oraz pokrywę komory silnika. Reszta złożona na sucho, żeby zobaczyć co i jak pasuje. Przepraszam za jakość zdjęć Robione telefonem, Następne będą już aparatem z lepszym oświetleniem.

 

f8d8cf60a64cf626.jpg

 

99631f6273c89350.jpg

 

a39d3f173715badc.jpg

 

5eca012f79f223a6.jpg

 

1705d2f585cd3d79.jpg

 

33e4a6fbe301703d.jpg

 

9323aa1552faf992.jpg

 

a543af1d82dfc90c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemny model, jeden z pierwszych na których uczyłem się aerografu, niedawno kupiłem sobie ponownie, by przeżyć te emocje jeszcze raz ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się fajna relacja. Czekam na dalsze postępy prac. Tu masz link do pewnej relacji. Może Ci się przydać :-) http://www.modelcarsmag.com/forums/topic/98645-1966-volkswagen-1300-beetle-low-n-ru5t-bug-tamiya-124/?page=1

 

Dzięki, bardzo ciekawa koncepcja wykonania

Przydadzą się te zdjęcia do lepszego wykonania detali. Czekam na weekend i znów coś pogrzebię przy Garbim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jest progres, pomalowane felgi, zmatowione opony. Pomalowana płyta podłogowa. Tak wiem są nadlania srebrnej farby od bębnów, nie będzie tego widać. Sprawdziłem przed malowaniem. Trzeba jeszcze pobrudzić układ napędowy z zawieszeniem i płytą. Potem wnętrze.

b40b2d341f5f01a1.jpg

 

69d2ae36b9516ad2.jpg

 

eb09d0ff5126e39b.jpg

 

ec8079649e6550c2.jpg

 

a829766e0b5cfb8e.jpg

 

e68cbe7be06ecd1d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zabawa karoserią, pogłębienie lini podziału przy drzwiach, szlifowanie wypychaczy i przygotowanie karoserii pod malowanie.

 

Wybrana wersja kolorystyczna.

6093948342_b75884048c_b.jpg

f853155c56c371626d9f617298c679b2.jpg

Wnętrze dostanie czerwone akcenty wraz z czerwoną tapicerką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Zeby nie bylo. Cos sie tam w temacie dzieje. Wolniej niz bym chcial. Praca jednak duzo dodstkowego czasu pochlania. Jeszcze pare dni i ruszam dalej z kopyta.c149e5fe66ac8e86c56ffc10e7390309.jpg

 

Wysłane z mojego LG-M320 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.