Skocz do zawartości

Nissan 300ZX (1:24 Tamiya)


piotrek18tw

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno zacząłem składać kolekny model, choć Honda jeszcze nieukończona. Modelem tym jest Nissan Fairlady Z32, znany bardziej jako 300ZX. Model od Tamiyi, skala 1:24. Silnik niestety złożony przez poprzedniego właściciela, dlatego ciężko było mi go pomalować jakbym chciał. No ale coś tam wymodziłem...

 

Pierwsza przymiarka silnika w nadwoziu

fS1QLhTl.jpg

lSn29pfl.jpg

 

I rzut okiem na podwozie:

IkPbGXPl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Taką klimatyczną fotkę sobie zrobiłem. Jakoś tak bardziej podobają mi się edytowane w ten sposób zdjęcia niż oryginały.

 

LfQ26efl.jpg

 

Co prawda zmian nie ma póki co wiele, no ale chwalę się że jednak coś z Nissanem robię, bo Honda NSX niestety została porzucona - wyszło kilka błędów, których nie mam obecnie siły naprawiać. Kiedyś spróbuję zrobić NSX'a jeszcze raz, może na bazie innego modelu.

 

W Nissanie zaszpachlowałem otwory na przednią rejestrację, wycieraczkę tylnej szyby, obrysówki w zderzaku tylnym i antenę w błotniku. Tych elementów po prostu nie będzie, bo chcę zrobić "czysty" samochód. Pozbyłem się też bocznych kierunkowskazów i zastanawiam się, czy nie usunąć trzeciego światła stop ze spoilera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mnie to kusi, tylko pojawi się wtedy drobny problem. O ile usunięcie żłobienia na spojlerze nie jest problemem (szpachlą się ogarnie), to trzeci stop jest zespolony z blendą tylnych lamp (jeden, przeźroczysty element w wytłoczce), choć mam pewien pomysł - odciąć go, wyszlifować blendę i dolną część (światła i przestrzeń między nimi) pomalować normalnie jak należy, a górną część od zewnątrz pomalować czarnym glossem (czarna będzie też dolna część zderzaków i progów oraz dach)

 

Edit:

Lakierowanie idzie jak krew z nosa. Nie jest idealnie, aczkolwiek jestem raczej zadowolony z efektu. Została jeszcze polerka i klar, oraz oczywiście czarne elementy za które biorę się już za moment, no i maska od spodu, ale to jeszcze zaczeka, bo chcę dorobić żebrowanie maski. (efekty bo aparat z tel. lipną jakość fotek robi)

 

HIe4ULwl.jpg

 

LwKIyjql.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.