Skocz do zawartości

Prośba Takao Aoshima 1:700


Seba77

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym Ci nie pomogę ale może Cię to zainteresuje w temacie - post z giełdy na Facebooku

 

Zestawy waloryzujące do Takao z Aoshimy, pozwalający na wykonanie wersji z roku 1942 lub 1944

150 zł

Nowy Sącz

Zestaw FlyHawk 700035 + Pokład (użyty, ale ,,zdarty'', można jeszcze raz użyć) + lufy do dział artylerii głównej + złom z Atago od Aoshimy + zestaw lornetek itp. Chciałbym sprzedać za 150 zł lub wymienić na coś pancernego, ,,figurkowego'', lub pływającego w m/w tej samej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, mam ten zestaw . Chodzi mi o różnice między modelem Atago ,a Takao Aoshimy 1:700. Dostałem model Atago i przymierzam się do zwodowania go. Zastanawiam się gdzie są różnice między tymi modelami bo sądzę że nie ma żadnych ale do końca nie jestem pewien.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele mają być bazą wyjściową. Mam zestaw Fly Hawka do Takao Aoshimy oraz model Atago Aoshimy. Chciałbym zrobić ten model bazując na dodatkach Fly Hawka. I tu zaczynają się schody bo nie mam pojęcia w czym rózniły się oba krążowniki. Oba były modernizowane w ten sam sposób.

Dlatego chciałbym zacząć od szukania różnic w modelach , a jak się okaże że nie ma żadnych dorabiać samemu te które występowały w realu.

 

PS. Interesuje mnie stan na rok 1942.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o modele 1/700 Aoshimy to Ci nie pomogą. Ale w realu oba okręty były bardzo podobne. Różnicami między niby na pewno były:

1\układ iluminatorów na przedniej ścianie nadbudówki dziobowej

2\konfiguracja rurek wokół kominów

Możesz spojrzeć na instrukcje modeli Aoshimy 1/350 - tam uwzględniono te różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o modele 1/700 Aoshimy to Ci nie pomogą. Ale w realu oba okręty były bardzo podobne. Różnicami między niby na pewno były:

1\układ iluminatorów na przedniej ścianie nadbudówki dziobowej

2\konfiguracja rurek wokół kominów

dokładnie tak. Do 1944 okręty wciąż były bardzo podobne do siebie... jedyne rozbieżności to usytuowanie AA 25mm.

na 1942 i generalnie przez cały okres służby była jeszcze jedna subtelna różnica - układ dziobowych kluz - ale to w 700-tce będzie trudne do zróżnicowania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.