Skocz do zawartości

LE CHEBEC HELLER 1/50


lesio-69

Rekomendowane odpowiedzi

Z tymi kołkami to przegiołeś ,-))))

 

Zaraz przegiołeś

 

Gdybym zrobił ich tyle, co w dokumentacji to bym dopiero przegiął. A tak tylko zrobiłem około połowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pozostałe pokłady wyglądają fajnie, robiłeś coś inaczej?

 

Robione tak samo. Moze to być kwestia mniej wytartej farby olejnej. Może to kwestia oświetlenia przy jakim było robione to zdjęcie.

Na zdjęciu pokład rufowy wygląda na dużo jaśniejszy niż pozostałe.

 

1DVPUYw.jpg

 

Tutaj wyglądają podobnie.

 

U3PV9eE.jpg

 

Pokłady nie są na jednym poziomie. Będą oddzielone relingiem, przysłonięte żaglami, to raczej różnice za bardzo nie będą widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nowsze wyglądają lepiej, teraz już wiem w czym rzecz. Na tym pierwszym łosz wyszedł bardziej czarny niż brązowy, na pozostałych jest bardziej czerwony i to jest plus. Nie myślałeś dodać drugiego odcienia? Ja bym maźnął w paru miejscach sieny palonej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kołeczki, kołeczki i jeszcze raz kołeczki. Żeby nikt nie powiedział, że poszedłem na łatwiznę i po wywierceniu kilku tysięcy otworków jednak nie wkleję kołeczków a zamaskuję je farbą, zamieszczam zdjęcia z "kołkowania". Ja już nawet nie liczę kołków na sztuki, ale ile metrów bieżących profila zużyłem. Na chwilę obecną około 6 mb pociętego na odcinki 3-5 mm. w zależności od nastroju nawet czasmi przyjemnie się te kołeczki wkleja. A jaka satysfakcja później będzie

 

FuvTNpf.jpg

 

nucWtnu.jpg

 

5WFrexi.jpg

 

hy4Fvsy.jpg

 

nNe7uE3.jpg

 

tVX3z1w.jpg

 

UPYDqOo.jpg

 

 

Został jeszcze pokład rufowy, potem malowanie góry "gwoździ" i ich "wbijanie"

I powoli przygotowuję się do jesiennego konkursu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wbijanie gwoździ zakończone

Tak wyglądał pokład rufowy z wstawionymi wszystkimi gwoździami, ale jeszcze przed przed malowaniem

 

O6yx4oE.jpg

 

fNnaROX.jpg

 

A tu mamy pokłady z wszystkimi gwoździami. Tam, gdzie na śródokręciu widać jeszcze białe gwoździe, to tylko dlatego, że nie wiem na jaki kolor je pomalować, aby choć trochę kontrastowały z belkami.

 

tv8AKRY.jpg

 

IyQt5qT.jpg

 

Vdm3hOY.jpg

 

pXsQPOg.jpg

 

Radocha i satysfakcja ogromna, że jednak udało mi się wykonać te wszystkie gwoździe.

 

A teraz pokłady do pudełka. Czas zająć się Santa Marią w konkursie jesiennym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lesio-69 - nie ulega wątpliwości że takim profesjonalnym dziurkowaniem zawstydziłeś korniki z Białowieży
lesio-69 - nie ulega wątpliwości że takim profesjonalnym dziurkowaniem zawstydziłeś korniki z Białowieży

 

Ciii... Bo jeszcze pojawi się seryjny drwal i wytnie chłopa...

 

A z drugiej mańki - kapitalna robota i pogratulować cierpliwości.

 

A to nie koniec dziurkowania. W planach mam jeszcze burty. Zgodnie z planami około 3 tysięcy kołków Zastanawiam się nad zrobieniem połowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Chyba sobie coś podłubie przy tym stateczku. Wziąłem na warsztat szalupę. Do małych nie należy ( prawie 20 cm).

odc3EVg.jpg

Na pierwszy ogień poszło oczywiście gwoździowanie. Tym razem otworki wiercone tylko częściowo wgłębnie. W tych wgłębieniach zostanie trochę ciemniejszej farby i będzie to symulować gwoździe.

NP4NPhC.jpg

Oczywiście z powodu wykonywania gwoździ wyszedł mankament w postaci łączenia desek w złych miejscach. Teraz często to łączenie wypada pomiędzy wręgami ( czyli tak naprawdę gwoździe na końcach desek trafiłyby w próżnie).

7ZPecPe.jpg

Nie wiem, czy będę to likwidował, bo i tak po postawieniu szalupy na pokładzie za bardzo tych łączeń nie będzie widać. 

Edytowane przez lesio-69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2019 o 17:53, lesio-69 napisał:

Do małych nie należy ( prawie 20 cm).

Przy tej długości to właściwie może ta szalupa "robić" za samodzielny model.  Może pójść tą drogą :hmmm:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nono kolejne szaleństwo drewniane sie szykuje - jak poprzednio zeje ... fajnie  ci to idzie,

wydaje mi sie iż - na zdjęciach- drewno wychodzi troszkę pstrokato - moze warto zfiltrować to delikatnym szarym 

 

dot szalupy dojdzie trasowanie - pokaż jak to zrobisz - dzieki 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 14.07.2019 o 22:30, abtb napisał:

Przy tej długości to właściwie może ta szalupa "robić" za samodzielny model.  Może pójść tą drogą :hmmm:?

Być może szalupa zostanie wykonana w ten sposób i ustawiona obok właściwego okrętu

xF5Troh.jpg

gCMuV12.jpg

 Prace powoli posuwają się do przodu. 

orFCZ8f.jpg

Jak widać wszystko w tym modelu jest duże:

ster

wW94hQS.jpg

kotwice 

CP72yku.jpg

Oczywiście wszędzie gdzie się da wykonuję otwory pod gwoździe. Tu mamy coś w rodzaju kambuza, czyli kuchni na okręcie. Ale tu będzie taki wolno stojący domek na pokładzie

MMXBKn5.jpg

Teraz wykonuję wiercenia otworów pod gwoździe w burtach. Wszędzie tam gdzie te czarne linie muszą być wywiercone otwory. W sumie na jednej burcie około 2500 szt.

0aCSPiO.jpg

Otwory  są wiercone wiertłem o średnicy 0,6 mm a potem będzie wklejony kołeczek plastikowy o średnicy 0,5 mm.

BZSjRob.jpg

Jak zwykle  Heller musiał coś spartolić. Jak widać będzie trzeba na części poszycia odtworzyć deskowanie.

EpCpLWi.jpg

Przy wykonywaniu takiej ilości otworów niezastąpiony jest zestaw 

XwtBDzM.jpg

oraz wiertełko Tamyi:

5PojHXL.jpg

Bardzo podoba mi się w tej serii wierteł to, że część robocza jest tak krótka.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, lesio-69 napisał:

Być może szalupa zostanie wykonana w ten sposób i ustawiona obok właściwego okrętu

:brawo::brawo:

Resztę obejrzałem, przeczytałem i........ wymiękłem :benc:

43 minuty temu, lesio-69 napisał:

W sumie na jednej burcie około 2500 szt

:kopara::kopara:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
W dniu 13.07.2019 o 17:53, lesio-69 napisał:

Chyba sobie coś podłubie przy tym stateczku. Wziąłem na warsztat szalupę. Do małych nie należy ( prawie 20 cm).

odc3EVg.jpg

Na pierwszy ogień poszło oczywiście gwoździowanie. Tym razem otworki wiercone tylko częściowo wgłębnie. W tych wgłębieniach zostanie trochę ciemniejszej farby i będzie to symulować gwoździe.

NP4NPhC.jpg

Oczywiście z powodu wykonywania gwoździ wyszedł mankament w postaci łączenia desek w złych miejscach. Teraz często to łączenie wypada pomiędzy wręgami ( czyli tak naprawdę gwoździe na końcach desek trafiłyby w próżnie).

7ZPecPe.jpg

Nie wiem, czy będę to likwidował, bo i tak po postawieniu szalupy na pokładzie za bardzo tych łączeń nie będzie widać. 

Jednak sumienie mi nie pozwoliło tego tak zostawić i likwiduję te fałszywe połączenia desek i wykonam prawidłowe.

RtMxzup.jpg

Dotyczy to również kadłuba. Surfacer 500 i jazda. 

TV1WiZb.jpg

Mam nadzieję, że mi to wyjdzie. Przeglądałem bardzo dużo relacji z budowy tego modelu na różnych forach i nikt do tej pory nie wykonywał tego w tym zakresie jaki ja wykonuję. Zawsze kończyło się co najwyżej na wykonaniu gwoździowania. Nikt nie likwidował błędnego połączenia desek.Chcę   jeszcze  pójść o krok dalej i będę chciał  również wykonać imitację desek na poszyciu dennym w miejscu, w którym jest "płaskie" dno. Nie wiem jeszcze, czy będę wykonywał na tych deskach fakturę, bo jak widać jest ona wypukła. Może zasymuluję te wszystkie słoje cienkim pędzelkiem.

cobcWjB.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Prace powoli posuwają się do przodu. Zostało pomalowane poszycie w szalupie oraz pokłady szalupy. Wnętrze szalupy będzie czerwone.

aToNX2u.jpg

nkP0zYC.jpg

Robią się też kotwice i wiosła. Szebeka miała zarówno żagle jak i wiosła. 

wLNw19d.jpg

XDkqdWR.jpg

Z kuchni zrobił się mały "jerzyk". Wszystkie gwoździe prawie wbite. Zostało pomalować łebki i "wbić"

iaPco5I.jpg

pfnwG1l.jpg

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2019 o 23:21, lesio-69 napisał:

...Chcę   jeszcze  pójść o krok dalej i będę chciał  również wykonać imitację desek na poszyciu dennym w miejscu, w którym jest "płaskie" dno. Nie wiem jeszcze, czy będę wykonywał na tych deskach fakturę, bo jak widać jest ona wypukła. Może zasymuluję te wszystkie słoje cienkim pędzelkiem...

Do głowy przychodzi mi takie rozwiązanie - choć tanio nie będzie...

http://archertransfers.com/AR88011.html

http://archertransfers.com/AR88012.html

Bardzo fajne kalkomanie z wypukłą fakturą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.