Skocz do zawartości

"Kongo" 1944 / 1:350 / Fujimi + Pontos


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 368
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W sensie to ma byc zaślepiony po japońsku bulaj, czy jakas matowa szyba Ci wyszła? Ta brewka to taka chyba deko za duża nie? Wygląda mi na 1/2 okręgu a powinno być tak z 1/3, ale może lepiej niech sie blacman wypowie, on tu jest SZpecjalYstOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie to ma byc zaślepiony po japońsku bulaj, czy jakas matowa szyba Ci wyszła? Ta brewka to taka chyba deko za duża nie? Wygląda mi na 1/2 okręgu a powinno być tak z 1/3, ale może lepiej niech sie blacman wypowie, on tu jest SZpecjalYstOM

 

Ma być zwykłe szkło z tą górną "brewką". Szyba utytłana od przymiarek. Staram się złapać właściwy rozmiar tej "brwi" no i szukam patentu jak te bulaje zrobić...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może skręcić z cienkiego drutu sprężynkę i ciąć na odpowiednie kawałki?

 

Drut jest okrągły w przekroju, w oryginale to "prosty" kawałek blachy - tu jest aluminium 0,2 mm, ale mogę dać 0,1. To się tnie skalpelem jak papier, bardziej kłopotliwe może być przyklejenie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może skręcić z cienkiego drutu sprężynkę i ciąć na odpowiednie kawałki?

 

Drut jest okrągły w przekroju, w oryginale to "prosty" kawałek blachy - tu jest aluminium 0,2 mm, ale mogę dać 0,1. To się tnie skalpelem jak papier, bardziej kłopotliwe może być przyklejenie...

 

 

lepisz na BCG a potem podkładem, wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak masz zdjęcia to po co zawracasz głowe??? ZAZWYCZAJ są 120 stopniowe, ale jak masz zdjęcie, to robisz takie jak na zdjęciu..

 

Mam zdjęcie z 1929 r. Ja robię "Kongo" z 1944 r. Z tego okresu nie mam zdjęcia. Okręt był przebudowywany i wiele mogło się zdarzyć. Stąd się pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież napisał, że odwrotnie...

W ramach odstresowania się od bulai, złożyłem radarek i przypasowałem go wstępnie.

Ale proszę cię... bulajów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież napisał, że odwrotnie...
W ramach odstresowania się od bulai, złożyłem radarek i przypasowałem go wstępnie.

Ale proszę cię... bulajów.

już ślepy jestem...

 

odnośnie bujai czy bulajów - obie formy są poprawne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... mam wrażenie, że przykleiłeś radar odwrotnie. Radar był skierowany w stronę "patrzenia" optyki dalmierzy, których osłony masz na ramionach. Radar patrzy sobie w jedną stroną a dalmierz w drugą... poza tym jest super

 

Dopiero po zrobieniu zdjęcia zauważyłem że odwrotnie

 

Nic nie jest jeszcze sklejone. Wciąż staram się poznać ten okręt, różne jego "zakamarki i tajemnice". Im więcej w las tym więcej drzew, można powiedzieć. Ale głowa przyzwyczaiła si do wielkości elementów, co mnie cieszy. Na razie wszystko trzyma się samo. Fajnie, że Ci się podoba.

 

DRpOV9n.jpg

 

WxapkCM.jpg

 

OV9c65p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.