Skocz do zawartości

Richelieu 1:700 Trumpeter


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Dzisiaj za przysłowiową flaszkę w ręce wpadł mi model Richelieu. Kadłub częściowo pomalowany, jakieś elementy już przyklejone, tak więc na dzień dobry czego go kąpiel w krecie i rozklejanie elementów. Mam tylko nadzieję, że posiada wszystkie części Tak na szybko zacząłem szukać do niego blach, ale widzę że może być problem, więc jeśli ktoś się na nie natknie, to proszę o info

 

_20170817_144703.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki za pomoc. Chyba jednak zdecyduję się na prostsze malowanie, a mianowicie to:

 

10068911t2.jpg

 

Chciałbym go wzbogacić o jakiś zestaw blach, ale nic nie mogę znaleźć. Szukałem nawet do bliźniaka Richelieu, czyli Jean Bart'a, ale także żadnych blach nie znalazłem. Natknąłem się za to na uniwersalne zestawy relingów:

 

https://exito.sklep.pl/pl/c/1700/281

 

Może na coś takiego się zdecyduję, ale jeszcze nie wiem na które.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myślę, że to jest dokładnie to czego szukam, ale pojawia się pytanie, czy ten zestaw składa się z tych dwóch arkuszy, czy może z czterech? Znalazłem coś takiego, co wygląda jak ten który wysłałeś, ale wzbogacony o dwa dodatkowe arkusze między innymi z relingami. Dzięki Zamir, teraz przynajmniej wiem czego szukać

 

No to jedziemy z tematem

 

R001.JPG

R002.JPG

R003.JPG

R004.JPG

 

Jak widać poprzedni właściciel trochę narozrabiał, ale mam nadzieję, że uda się to wszystko naprawić Całość ląduje w krecie, a ja tym czasem śmigam do pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Mój pokład do Cesarewicza przyszedł z Chin w 14 dni od zamówienia a 11 od wysłania. Na życiu CZeba siEM znać

 

23 sierpnia zamówione, a 25 wysłane - nadal czekam na blachy Jedyne postępy jakie poczyniłem, to rozebranie i wymoczenie części w krecie

 

DSC_0634.JPG

 

W dodatku teraz mam trochę utrudnione zadanie, gdyż moje narzędzia i miejsce przejęła moja druga połówka, która od półtorej tygodnia postanowiła zająć się modelarstwem

 

DSC_0633.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z połączenia części burtowej z częścią wodną. Spasowanie elementów uważam za znakomite w przeciwieństwie do Romy Trumpka w 1:700, która na samym początku doprowadziła mnie do szaleństwa :P

DSC_0901.JPG

 

Jak widać na załączonym obrazku bulaje są dość słabo widoczne ( chyba po poprzednim malowaniu humbrolem i kąpieli w krecie by usunąć stara farbę), więc postanowiłem je delikatnie nawiercić.

DSC_0895.JPG

 

A tutaj po nawiercaniu:

DSC_0900.JPG

DSC_0903.JPG

 

No i lecimy dalej z tematem

DSC_0897.JPG

DSC_0898.JPG

DSC_0905.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.