Skocz do zawartości

USS Pegasus PHM-1 1/200 Hobby Boss


laskonogi

Rekomendowane odpowiedzi

ponieważ dziś poszukiwania zaowocowały dodatkowymi zdjęciami i wreszcie mogę w przybliżeniu zbudować sobie coś co może będzie przypominać oryginalny mostek na USS Pegasus, toteż wrzucam je tu dla potomności może komuś się także przydadzą

 

LT%252BShannon%252B1.jpg

 

Steiner--USS_Pegasus_PHM-0Scan-090506-0048.jpg

 

Steiner--USS_Pegasus_PHM-0Scan-090506-0139.jpg

 

Steiner--USS_Pegasus_PHM-0Scan-090506-0141.jpg

 

to klatka z filmu

Untitled-3.jpg

 

to wygląda mi na współczesne i część paneli jest chyba zasłonięta tymi srebrnymi panelami

5669045ebf478.image.jpg

 

dodatkowe pytanie czy ktoś wie czy w samolotach 1/144 trafiają się kalkomanie kokpitów przydały by mi sie jak sądzę niezmiernie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie zapomnij zrobić pani porucznik Rosel, na pewno poprawi końcowy odbiór mostka

 

twoja podanie zostanie rozpatrzone, choć dział analiz boi sie o poprawne oddanie walorów

 

a do meritum

- odciąłem i po dolnej krawędzi słupków co by konstrukcją iść do góry a mieć przy okazji wzór układu

DSC04953.JPG

 

 

- oszlifowałem i zaczołem zabawe z taśmą - nawet fajnie wyszło nitowanie etc na tylnej zewnętrznej ścianie mostka

DSC04955.JPG

 

 

- ale kiedy zaczołem kombinować z "słupkami i wyklejeniem tego to już bryndza - w ogóle uzyskanie paska taśmy aluminiowej cieńczej niż 0,5 i to równe z nitami po środku granicze z cudem a i ten wymiar jest bardzo trudno osiągalny ... musze to jakoś inaczej wykombinować

DSC04958.JPG

 

zastanawiałem sie nad tym aby jak już powstanie całośc dać mikro krople sjano akryli - ale czy to będzie równo .. ?

 

na koniec prezentuje szkic mostka - i tego sie będe trzymał

 

DSC04960.JPG

 

DSC04959.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to co jest teraz, myślę, że dla modelu i komfortu pracy wybralbym jednak takie coś:

 

https://www.mojehobby.pl/products/Rivers-strips-positive.html

 

Na oko trzyma skalę, ale trza by sprawdzić..

 

Jeśli chodzi o krople kleju jako nity to w 1/200 ja bym sobie darował. A jak już to prędzej wikol lub poxipol niz CA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WONtpiEM abyś CA uzyskał małe, równe kropki.

Możesz jeszcze spróbować doklejać rozciągniętą ramkę, odciąć na wymiar i delikatnie przeszlifować.

 

koncept słuszny ale to nitowanie ma wystąpić na ramce która ma no max 0,5 a fajnie jak by było mniej

 

https://www.mojehobby.pl/products/Rivers-strips-positive.html

 

Na oko trzyma skalę, ale trza by sprawdzić..

 

bardzo ciekawe - ostanio udało mi sie kupić takie coś https://www.micromark.com/HO-scale-decals-with-raised-3D-rivets-and-other-surface-details

i nie jest dobrze

 

ale te także kupię - zawsze sie to to przyda a sprawdzę a nóż widelec

 

ostatecznie zrobię ramki w około okien i delikatnie ponakuwam igłą - przy wash powinno to to wyjść ?

 

MAŁA AKTUALIZACJA

zrobiłem sterówkę i ...

 

DSC04961.JPG

 

stwierdziłem iż kalkomanie będą słabo widoczne jęsli juz to muszę "zegary" trochę przeskalować i tak zrobiłem coś takiego...

w te nawiercone otwory zapuszczę pigment i gloss

tak na marginesie na takim zbliżeniu to jakoś tak słabiej wygląda :( ale pocieszam sie że de facto to mało co będzie widać

 

DSC04962.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie kolega bazylms podpowiada. Jak już bawisz się w sterówkę, to na całego! Wielki szacun za to, że rzeźbisz ten mostek od podstaw.

Napisz coś więcej, czemu ten wynalazek się nie sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegary lepiej robić z dwóch płytek. Jedną wiercisz na wylot i naklejasz na drugą.

 

to jest bardzo dobry pomysł bo jak sądze daje równe kółka ... u mnie nie wyszło tak równo niestety, ale sobie chyba lupę muszę sprawić było by łatwiej a tak to mało widać gdzie malować ... dopiero na zdjęciach zobaczyłem jak to jest nierówne okiem nieuzbrojonym jest lepiej

 

pokazuje choć nie ma co sie chwalić zanadto

 

DSC04963.JPG

 

DSC04964.JPG

 

DSC04965.JPG

 

DSC04967.JPG

 

 

Jeśli chodzi zaś o twoje pytanie

Cytuj:

ostanio udało mi sie kupić takie coś https://www.micromark.com/HO-scale-decals-with-raised-3D-rivets-and-other-surface-details

i nie jest dobrze

 

Napisz coś więcej, czemu ten wynalazek się nie sprawdził.

 

chodzi o to iz to jest znacznie większe niż zakładałem - podejrzewam iż do 72/48/35 nada sie idealnie od biedy może /150 ale przy tym do czego zmierzam to to wygląda monstrualnie

 

DSC04966.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ogromnych nitach i partaczach ze stoczni

należy przyjąć iż ten kokpit jest prototypem a własciwy powstanie w cz2 mam juz rozrysowane częsci teraz tylko znalezć czas na wycięcie i poskładanie

 

tak przy okazji - ja szybki do zegarów robię z Cristal microscale-mi-9-micro-kristal-klear-i7406122356.html?reco_id=3a5739ba-739b-11e8-89fe-246e9677f638&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&bi_m=reco& ok czy też sugerujecie coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten specyfik. Ale u japonki się nie sprawdził. Tzn do bulajow bedzie ok. Ale na mostku trudno było złapać idealna błonkę bez syfu na około. W końcu użyłem wycietych prostakątow z opakowania czegoś takiego

41994489995_6cfc2127b4_b.jpg

 

IMO daje radę. Do oszklenia. Teraz doczytałem, że chodzi o zegary. Do zegarów się nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten specyfik. Ale u japonki się nie sprawdził. Tzn do bulajow bedzie ok. Ale na mostku trudno było złapać idealna błonkę bez syfu na około. W końcu użyłem wycietych prostakątow z opakowania czegoś takiego

 

/obrazek/

 

IMO daje radę. Do oszklenia. Teraz doczytałem, że chodzi o zegary. Do zegarów się nada.

 

spróbuję zastosować ten cristal troszkę w inny sposób

zakładam iż robię zegary z 2 płytek i tą górną od dołu pociągnę tym szuwaksem - zakładam iż zrobi fajne błonki

 

co do oszklenia mostka - to też nad czymś takim się zastanawiałem - jednakże wpadł mi do głowy także inny pomysł => a może wyjąć wszystkie okna, i np poukładac gdzieś za sterówką ? zakładając iż będzie stał w suchym doku to taki zabieg mógłby oznaczać naprawę etc - a w ten sposób do środka łatwiej zajrzeć ?:) - Oczywiście zakładając iż będzie gdzie zaglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Zgłaszam się :) projekt nie zarzucony, choć troszkę bieżące sprawy w stoczni przytłoczyły panią pułkownik, a i chwilowo jest na kursie latania w ramach programu "zbuduj pzl23 Karaś"

Ale generalnie kadłub zamknięty i troszkę pozmieniany bo się nie zgadzały pewne elementy, uzbrojenie i wyposażenie pokładu zrobione, nadbudówka z oszkleniem w trakcie - podchodzę do tego jak pies do jeża :) w wolnej chwili wrzucę kilka fot. dzięki za zainteresowanie pzdr serdecznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
16 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

Pani porucznik to już chyba admirałem została co?

własnie nie, raczej zastanawiamy sie nad degradacją, kompletnie nie umie sobie poradzić ze zrobieniem słupków nadbudówki, nie mówiąc o tym że cholera jedna zapaćkała pokład rufowy jakimś surfacerm i zalała finezje ... 

jak nic pod sąd i kula w łeb ... ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.