Teraz jest Śr paź 17 2018, 0:30

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: HMS Prince of Wales 1941 - 1/700 Flyhawk
PostNapisane: Cz paź 11 2018, 22:50 

spiton napisał(a):
wyglada fantastycznie. Rewelacyjny malunek. Nie wiem tylko czy czysciutkie pokłady będa pasowały do styranej reszty

Dzięki :piwo: Chociaż Tobie się podoba :mrgreen: Pokład lekko potraktowałem olejami i tak się właśnie zastanawiam co dalej. Może faktycznie przydałoby się coś z nim jeszcze zrobić, ale za bardzo nie wiem co i jak :hmmm:

PostNapisane: Cz paź 11 2018, 23:08 

Jestem laikiem kompletnym ale myślę, że pokłady tyrają się zupełnie inaczej niż inne powierzchnie. Inna sprawa, że chyba są zdecydowanie zbyt jasne ale to na efekt skali nalezy złożyć, gdyby były w realistycznym kolorze to nie dałoby się na nie patrzeć. Ducha nie gaś i napieraj, powodzenia.

PostNapisane: Pt paź 12 2018, 1:03 

O detalu to raczej się nie wypowiem, bo na tych fotkach robionych pralką :wink: ich nie widać, dlatego więc ja o czym innym. Odczuwam dysonans pomiędzy dziobem i resztą. Faktem jest że dziób zawsze jest zryty najbardziej, bo wiadomo wbija się w fale itp, itd. Moim jednak zdaniem cała reszta kadłuba powyżej liniii wodnej jest zbyt sterylna. Co do Hataki to zakładam że nie malujesz pomarańczową, a ja tylko z taką mam doświadczenia i to raczej pozytywne, choć i tam występuje problem grubości. Używam tylko do czołgów więc tam nie ma to znaczenia specjalnego. Malowałeś to czerwoną czy niebieską Hataką? Szkoda że taki jeden skrewił, bo może mógłbym coś więcej na temat tych wodnych powiedzieć. Pokład złoszuj baaaardzo rozwodnionym van dyckiem, a i to spróbuj sobie najpierw na boczku, jak bedzie wyglądał OK, to juz po naniesieniu na pokład pomiziaj trochę pędzlem, bedziesz miał zróżnicowanie odcieni i zgasisz trochę te radośnie zywe kolorki.

PostNapisane: Pt paź 12 2018, 8:15 

Dobrze prawią.

Czołgi - pancerna pięść armii

W warsztacie: MiG-29 SMT,
Portfolio, Polska grupa modelarska w UK

PostNapisane: Pt paź 12 2018, 8:34 

Chudy... piękna robota i co gorsza - wcale nie widać, by wystąpiły tu jakieś problemy...

Masz Chłopie jaja z malowaniem Księciunia od samego początku, ale to już końcóweczka więc nie wymiękaj!

Pokład rzeczywiście nie przystaje do reszty więc go też jeszcze zeszmać...

Galerie: HMS Dreadnought 1:350, M4A3E8 Sherman "Easy Eight" 1:35, USS Missouri 1:200
Warsztat: U.S. SP155mm M40 "Big Shot" 1:35, U-Boat U-552 1:48

Pozdrawiam,
Wojtek

PostNapisane: Pt paź 12 2018, 9:08 

Co do jakości fotek Gała, to ta jak piszesz, podłączyłem Franie pod Neptuna i cykam fotki. Jeśli nie kupię aparatu, to niestety tak to będzie wyglądało.
Może jeszcze trochę obiję kadłub, ale patrząc na fotki, to mam wrażenie, że właśnie cała reszta jest bardzo czysta. Ale w sumie Gałaczemu nie. Obiję jeszcze trochę resztę, ale naprawdę delikatnie.
Malowalem niebieską Hataką i mam zamiar omijać jak ognia ich produkty.
OK, dzięki za porady, postaram się go przyciemniłem tak jak piszesz Gała :piwo:

A co do waszych pozytywnych słów, to dziękuję :piwo:

PostNapisane: Pt paź 12 2018, 9:19 

Hehehe, przecież napisałem daj adres to wyślę, ale rozumiem ,że to dane wrażliwe[emoji16]. Mówiłem wam, że to szajs ale jeżeli nie słuchacie no to już wasz problem.
Na tych fotkach to ja nie widzę dramatu, chyba, że coś się kryje za ich jakością. Metalowe pokłady nie powinny być ciemno szare?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

PostNapisane: Pt paź 12 2018, 9:24 

Tak tak Piotras mówiłeś, ale miałem nadzieję, że nie będzie tak źle :D Postaram się zrobić trochę zbliżeń, ale jakość nie będzie powalająca.
Co do porównania kladow Piotras, to ie wiew. Instrukcja Flyhawka podaję wlasnie kolor B5, czyli kolor kamuflażu.

Czym robicie foty, bo mam wrażenie, że chyba nie są to telefony?

PostNapisane: Pt paź 12 2018, 9:41 

Heh, to prawda co pisze Piotras. Poza orange hataka się nie nadaje do takich dupereli. Dlatego nawet nie próbowałem tego ustrojstwa zamawiać.. Sam producent w zawoalowany sposób piszę, że to nie farby dla wymagających.. :mrgreen: Kto chce gotowe kolory z palety RN może się postarać o ponoć dobre colourcoats od SH.
Co do efektu jaki osiągnąłeś u Księcia.. mnie się bardzo podoba to co widzę. Inna sprawa ze widać niewiele :rozga: Dla odmiany, uważam, że pokładu nie należy zbytnio tyrac. Tyrany pokład płowieje a nie ciemnieje, wiec raczej takiego efektu bym szukał.. zejść z żółci w stronę szarości. A pokłady metalowe, tez mam wątpliwości- przyłączam się do pytania Piotrasa.

PostNapisane: Pt paź 12 2018, 9:46 

Też komórka.. hujajej p9. :mrgreen:
BTW, ostatnio miałem w rękach p20 pro.. wiem, że to profanacja co powiem ale do modelUff chyba lepsze to niż bydlacka lustrzanka.

PostNapisane: Pt paź 12 2018, 9:58 

Też miałem wątpliwość co do koloru B5 na pokładach, bo on występuje też na burtach :hmmm: Temat kolorów Księcia tak mi styrał beret, że jak zasiadlem do malowania pokładów to pierwsza mysł :
hmmm... B5...
Flyhawk pewnie znowu coś namieszał zkolorami...
A CO JA SIĘ BĘDĘ PIER...
B5! :mrgreen:
Na tym etapie może jeszcze bym przemalował pokład na którym będą łodzie, ale z drugiej strony będą tam właśnie lodzie i większość i tak będzie przykryta. Ehhhh... męczy mnie ten Książę...

No towychodzi na to, że ten Twój Hiułałej ma całkiem dobry aparat. Ja mam Sony XZ 23mg pix i jak widać dupy nie urywa. CZeba wziąć pod uwagę, że 350 jednak łatwiej sfotografować telefonem, niż 700

PostNapisane: Pt paź 12 2018, 10:37 

chudyhunter napisał(a):
Ehhhh... męczy mnie ten Książę...

Jest lekarstwo.. weź "niepie..ol"! :haha:
Bądź co bądź to wciąż doskonale pomalowany okręt. Już to pisałem, ale takie pieczołowite tyranie w 1/700, w dodatku tak dobre, to modelarskie pionierstwo.. Za to wielki szacun + 20 do respektu. Nie lamentuj tylko kończ Prince'a.

PostNapisane: Pt paź 12 2018, 10:47 

Kończę i zabieram się za FUSO, a w myśliach już mam kolejny okręt, którego chyba jeszcze na forum nie było. Powiem tyle, że będzie to takie małe science fiction, przynajmniej pod względem malowania, bo sam okręt był, co prawda ukończony w 90 %ale był :D

PostNapisane: Pt paź 12 2018, 10:51 

Powiedz tylko japoniec czy szfab? :mrgreen:

PostNapisane: Pt paź 12 2018, 10:53 

Hans A niech Ci będzie :D Szfab. Myślę że nie będzie większego problemu domyśleć się o który chodzi :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna

REGULAMIN FORUM