Skocz do zawartości

Propozycje projektow grupowych w naszym dziale !!!


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Rusza wieksza akcja w temacie projektow grupowych polaczonych z konkursem na naszym forum. Zanim z czymkolwiek ruszymy w dziale okretowym chcialbym uslyszec wasze propozycje co do tematow tych wlasnie projektow dotyczacych tego dzialu. Jak juz to zrobimy to ustalimy jeszcze terminy na wykonanie oraz glosowania. Zapowiadam nagrody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 305
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

moja pierwsza propozycja to Sovremenny skala dowolna, termin odległy, a nagrodą dla mnie będzie ukończenie przez siebie modelu

 

a tak bardziej poważnie, to może z racji zainteresowań zaproponujemy jako projekt grupowy współczesne rosyjskie okręty wojenne

 

Okonku, mógłbyś już z miejsca wystartować w projekcie z trzema co najmniej, ze swojej strony pewnie wziąłbym udział ze wspomnianym już Sovremiennym a z racji pojawienia się już wkrótce Udałoja w 350 również dla innych chętnych znalazłoby się miejsce

 

myślę, że na zawężanie tematu jest tu nas za mało

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to mi kolega Arkady72 zadał ćwieka.. bo wspomiany przez niego modelik (o ile chodzi o Variaga Zvezdy) zalega mi w magazynie

 

wygląda na to, że z racji różnicy w epokach rozszerzymy projekt na okręty rosyjskie/radzieckie z całej historii tej floty

 

jakieś propozycje terminu? sam osobiście do najszybszych nie należę w modelowaniu, sugeruję jakiś odegły

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to bedzie Variag Zvezdy. Powinien dotrzeć do mnie w przyszłym tygodniu. Myślę, że do końca marca wyrobię się z nim.

Swoją drogą Jędrek możesz w instrukcji sprawdzić jakie relingi ma ten okręt ? Chodzi mi o to ile poziomych "lin" było rozciągniętych między słupkami ? U mnie będą fototrawione i na razie nie wiem jakie nabyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz w instrukcji sprawdzić jakie relingi ma ten okręt ? Chodzi mi o to ile poziomych "lin" było rozciągniętych między słupkami ?

 

na planie Variaga jaki mam są przeważnie podwójne, w paru miejscach pojedyńcze

 

pozdrawiam, Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało nas.. jak na razie dwie osoby chętne na radzieckie/rosyjskie współczesne okręty

trzecia by się znalazła po rozciągnięciu tematu na radzieckie/rosyjskie na przestrzeni dziejów

a czwarta osoba z... hamerykańcem

 

podejmujemy jakąś akcję czy pozostawiamy na razie temacik niezagospodarowany?

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy byłby temat związany z naszą marynarką, może by się koledzy z innych dziedzin pokusili.. choć szczerze mówiąc 1/400 mnie nie interesuje a to co mnie zainteresowało (żywiczny Piorun w 1/350) jest ciut za drogie...

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okonku, wydziergasz Udałoja w tej skali od podstaw czy jest jakiś gotowy model?

 

jakby Gulus zgłosił się ze swoim Sovremiennym to moglibyśmy wystartować projekt

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedrus przeciez wiesz, ze w plastiku nie ma takiego modelu. Jesli juz to chcialbym wydziargac tzn. pewne prace juz ruszyly jakis czas temu ale na razie nic nie pokazywalem bo idzie mi to w slimaczym tempie. Model o ile ruszy projekt powstanie na podstawie planow. Pewnie przy pracy bede tez zagladal do wydawwnictwa kartonowego, ktore nie dokonca jest poprawne ale bedzie wielka pomoca przy podziale technologicznym modelu. Material do wykonania: co popadnie o ile pozwolicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek jak zglosisz sie z tym Sovremennym to obiecuje z mojej strony Udaloy-a w tej samej skali

 

To, żeby się zgłosić, to kein Problem, gorzej z dwiema innymi rzeczami:

1. widziałem jak zrobiłeś swój model i to onieśmiela mnie

2. nie wiem, jak będzie u mnie z czasem, ale i tak ten model to rok klejenia, co najmniej

3. kilka części będzie przez jakiś czas nie u mnie, ale gdzieś indziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. widziałem jak zrobiłeś swój model i to onieśmiela mnie

2. nie wiem, jak będzie u mnie z czasem, ale i tak ten model to rok klejenia, co najmniej

3. kilka części będzie przez jakiś czas nie u mnie, ale gdzieś indziej

 

1. To tylko ulatwienie dla Ciebie bo juz wiesz co i jak.

2. Czas sie znajdzie ( u mnie jest w tej chwili podobnie )

3. Zanim dojdziesz do tych czesci to juz cos zalatwimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze jeden problem. Mój stolik do klejenia ma 60 x 60 cm, po odliczeniu miejsca na monitor i na lampkę pozostaje mi powierzchnia użytkowa 60 x 30 cm. Mogę mieć problemy, oj mogę mieć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, żeby się zgłosić, to kein Problem, gorzej z dwiema innymi rzeczami:

1. widziałem jak zrobiłeś swój model i to onieśmiela mnie

2. nie wiem, jak będzie u mnie z czasem, ale i tak ten model to rok klejenia, co najmniej

 

1. to tak jak mnie.. ale chęć modelowania jest większa, jest na kim się wzorować

2. podobnie, czasu jak na lekarstwo, ale malutkimi kroczkami cały czas do przodu

 

jak by co to wspomogę fotkami, Okonek pewnie też, dziś trafiło mi się ponad 200 śliczniutkich Настойчивый-ego

 

Arkady72 potrzebujesz jakiś materiałów do Variaga?

 

Okonku, może jakieś oficjalne rozpoczęcie projektu?

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze jeden problem. Mój stolik do klejenia ma 60 x 60 cm, po odliczeniu miejsca na monitor i na lampkę pozostaje mi powierzchnia użytkowa 60 x 30 cm. Mogę mieć problemy, oj mogę mieć ...

 

Ja tez wiecej nie mialem

 

To Wy sobie dalej dyskutujcie a ja jutro zaczynam Variaga bo już dojechał do stoczni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.