Skocz do zawartości

TIRPITZ 1:350 TAMIYA


DIeSEL-20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich z rodziny bismarckowatych i nie tylko

Postanowilem dzis rozpoczac wlasna relacje.

Bede skladal otrzymanego od Mikolaja (jak w temacie) TIRPITZA

Panowie pawelziolkowski1982 i Macisso licze na wsparcie

Ostrzegam moje tempo nie bedzie imponujace staram sie nie spieszyc.

Maskowanie jakie chcial bym wykonac to (March 1944 - July 1944) mam nadzieje ze poklad mnie nie pokona ;)

Zastanawialem sie nad (June 1942 - July 1942) ale troche sie balem.

Dobra pare fotek na dzien dzisiejszy.

100_4698.JPG OK to z gwiazdki Aerograf jest juz inny ten zwrocilem do sklepu.

100_4761.JPG

100_4762.JPG

100_4763.JPG Szpachla w ruch

100_4764.JPG

Troche z nia przesadzilem uzylem zlego narzedzia do nakladania

100_4765.JPG

A potem musialem troche drzec

100_4781.JPG

Dzis postanowilem porozwiercac bulaje na burtach

100_4783.JPG

100_4787.JPG

100_4790.JPG Oto efekty ;)

Na koniec dorwalem sie do Arado i chyba jutro sie za nie wezme dalej

100_4795.JPG

100_4796.JPG

Macisso zdrac mi z kad wzioles tak male logo na kadlub?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ino mi popcornu już zaczyna brakować przy relacjach z tego projektu

Dowiozą

 

 

DIeSEL-20 wal jak w dym. Może będę potrafił coś podpowiedzieć

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kolego, zaczyna robic sie widownia. Model b.fajny nic dodac nic ujac.Czy bedziesz troszke waloryzowal ten model /EDUARD?/ lufki itp?Tak nawiasem mowiac co do kam. czy ktos z kolegow mial taki pomysl,zeby zrobic go jak GHOST SHIP /REVELL/ skleic jak fabryka dala to dopiero cieszylby oko za dnia i w nocy no dobra.Kolego masz troche pracy przed soba i co tak szalejesz z ta szpachla ale to napewno da sie wytrzec.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż jak to wyszło....

A wyszlo tak

100_4808.JPG

Pozniej zajme sie dodatkami.

abir24

Witaj Kolego, zaczyna robic sie widownia. Model b.fajny nic dodac nic ujac.Czy bedziesz troszke waloryzowal ten model /EDUARD?/ lufki itp?

Ciesze sie ciesze fajnie miec kibicow-wsparcie i pomoc

Co do dodatkow to juz zdazylem fotki plwakow Arado wzucic. Tak narazie kupilem tom'sA ale nie ma tu bulajow drzwi itd. poluje na big edka.

Luf nie planuje zakupywac i tak i tak trzeba je malowac wiec postaram sie to ladnie zrobic, nawierce je z przodu zeby dobrze wygladaly. Ze szpachla fakt pierwszy raz to robilem na modelu wiec bylo jak bylo ale sie zkonczylo ;)

A oto dzisiejsze poczynania.

100_4802.JPG

100_4805.JPG100_4807.JPG

100_4809.JPG

Jeszcze tylko krzyze szybka i smigielko no i plywaczki od dolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy on pozostanie tylko w tej zieleni? Brak tu jeszcze jednego koloru.

abbir24 a czytasz opisy czy tylko fotki ogladasz?:)

Nie nie zostanie. Bede malowal szybke, krzyze, smiglo. Patrz opis pod ostatnia fotka.

 

ps: Apropo oznaczen czy ktos wie jakie symbole mialy Arado na tirpitz-sie?

Troch to male i nie wiem jak je zrobic ale jak juz sie dowiem jakie byly wtedy bede sie zastanawial nad wykonaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć fajnie że kolejny okręt klasy "B" znalazł się na forum. Powiedz tylko w jakim stopniu chcesz go waloryzować. WEM ma blaszki z pokładami nadbudówek możesz w mojej relacji zobaczyć jak to wygląda. Ponadto mają zestawy bulajów, dzrzwi nawet altyleri. Ale zestaw LR powinien też podpasować pod Mr "T" rownież. Zastanów się i mogłeś dać cynk to bym przywiózł ze sobą lufki które były w zestawie jakoś byśmy się dogadali.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz tylko w jakim stopniu chcesz go waloryzować.

Witam zastanawiam sie nad kupnem http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220724505832&ssPageName=STRK:MEWAX:IT#ht_3759wt_1139 ta juz zkonczona ale oczym takim mysle luf nie chce a przynajmniej narazie zobaczymy co sam wymlodze ;)

 

ps: Podaj link do WEM bo nie zabardzo zrozumialem co to-kto to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw calkiem spory nie sprawdzalem wcześniej ale widze że i pokłady są wiec powinien być ok. A tu masz White Ensign Models http://www.whiteensignmodels.com/ (WEM)

Jak dokładnie wygląda zestaw w praktyce viewtopic.php?t=11722&postdays=0&postorder=asc&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efekt dzisiejszego zmagania sie z malymi wodnolotami

100_4810.JPG100_4811.JPG

A tak wygladalo na koniec 100_4812.JPG

Slady widoczne na silniku i tylnym sterze to cholerny klej z tasmy strasznie sie wkuzylem, no ale nie moze byc za latwo jakos to przymaluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej taśmy używałeś

No pewnie Najpierw takiej papierowej dziewczyna mi przyniosla ze szpitala (dobra na duze powiezchnie) A potem podobnej do papierniczej ale nie dokonca (i ta byla super nie zostawia kleju)

Tylko troche sie naciolem :/ Ale pomysle i kupie chyba jakas maskujaca napewno bedzie leprza od kazdej znajdujacej si w domu.

W zasadzie to chcialem jeszcze zrobic krzyze na kadlubie i sfaste na ogonie ale stopien trudnosci mnie przerasta, nie okleje zgrabnie tak malej powiezchni niestety a szkoda bo wygladalo by super.

Chyba ze ktos ma jakis pomysl, po za kalkomania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze pobaw sie metoda tamponu /stempla/ wytnij krzyz w tasmie ,nalep i takim prawie suchym tamponem stempluj /nawet kilka warstw/ byleby ten tampon nie mial wloskow. Jak masz mocna tasme/klej/ przed przylepieniem na samolot przylep ja pere razy na blat szybe cokolwiek ale czyste, to powinno oslabic klej na tasmie.Jak pytalem o kolory to mialem na mysli jakis odcien "niebieskiego" i nie tylko na plywakach,spod samolotu,skrzydla i sam kadlub.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samolociki do kreta na chwile i bedą czyściutkie

Broń Boże do kreta

Najlepszym tanim środkiem do usuwania farbek z modeli jest specyfik o tajemniczej nazwie "DOT-3" a prościej płyn hamulcowy

Testowałem i jest fenomenalny

 

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.