Skocz do zawartości

US. Navy GATO-CLASS 1/72 Revell


abir24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Przedstawiam mój nowy nabytek/prezent od żony/ cokolwiek to oznacza z jej strony to jestem Jako, że prace nad Missouri troszke biegną ślimaczym tempem /brak paru elementów co przekłada się na dalsze wykonanie/ a w perspektywie pojawia się więcej czasu postanowiłem zabrać się za to maleństwo. Oczywiście na tyle na ile pozwala mi czas. Siedzieć i nic nie dłubać- łeee.

Maleństwo f-my Revell długości 132cm, czekam jeszcze na blaszki BigEd oraz na trzech pracusiów ładujących torpede z CMK.

Tak to się prezentuje :

obraz002ux.th.jpg obraz006sw.th.jpg obraz008ym.th.jpg obraz009zdp.th.jpgobraz010ra.th.jpg obraz011lm.th.jpgobraz012cm.th.jpg

obraz013wc.th.jpg obraz014om.th.jpg obraz015ly.th.jpg obraz016y.th.jpgobraz017lr.th.jpg

Ostatnie zdj. kadłub Missouri /1:350/ tak dla porównania. Jeszcze jedna fotka.obraz007b.th.jpg Tak to się prezentuje na chwile obecną oczywiście drobne prace już ruszyły. Zabawa trwa przy rufie i sterach, szlifowanko. Jakość fotek taka sobie - przepraszam- ale uśpiłem maleństwo i szybko do aparatu i kompa.Pozdrawiam

PS. Oczywiście chętnie przyjmę uwagi, rady itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W tak miłym towarzystwie to i ja się dosiąde i popatrze - co będą pokazywać

tym bardziej że jedzie do mnie taki sam
Czesio, modelik robi wrażenie /gabaryty/. BALLROG jak znajde chwile to napisze do Ciebie PW z pytaniem jak drogi byłby pomysł RC Dzięki wszystkim za odwiedziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę chyba jestem ostatnio zapóźniony, że dopiero teraz odzywam się w "TAKIM" temacie . Oglądam jednak zawzięcie, czekam na dalsze postępy. Będziesz robił jakieś "modyfikacje"? Wielkość modelu i zestaw blach dają duże możliwości...

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz robił jakieś "modyfikacje"? Wielkość modelu i zestaw blach dają duże możliwości.

bzzz-bzzz

Podoba mi się Twoja wyrzutnia torped i zastanawiam się nad dziobową wyrzutnią ale co jeszcze, nie wiem. Model był zaskoczeniem i to b.dużym więc przygotowanie równe jest "0" ale będę podglądał Ciebie.

Czesio, dzięki za linka popatrzyłem i pomarzyłem

Dzięki wszystkim za odwiedziny i chęć popatrzenia na powolną relacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajny kolos.

Chciałbym Klasę M w takiej skali...

 

To ja też sobie klapnę i popatrzę, trzymając kciuki.

 

 

Gdyby założyć, że się będzie od żony dostawać modele jako prezenty, to już jest argument za tym żeby się żenić. Chociaż jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argument jest- tylko ciekawe ile ten argument będzie nas kosztował

 

Duzo drozej, niz nowy model, bo co miesiac cala wyplate!

A poza tym jak skończysz jeden model, to możesz zabrać się za kolejny, a wielu zajmuje się kilkoma na raz. W tym wypadku masz jeden warsztat do końca życia

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój właśnie przyjechał Pierwsze wrażenie Model większy od pudełka, ledwo się w nim wszystko mieści. Revell dodał nawet wygięte z drutu drabinki i uchwyty Szczerze mówiąc nie wiem czy opłaca się kupować Biged`a wg. mnie wystarczy tylko zestaw do kiosku Powodzenia

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesio, kiedy zaczynasz warsztat Jeśli chodzi o blaszki to WEM ma jeszcze w swojej ofercie ja być może jeszcze się skusze na małą blaszuńke. Chcę jeszcze dokupić dwie torpedy- będą zamontowane na rufie i działko wed7239.th.jpg dsc4185u.th.jpg wed7237.th.jpg Tak z ciekawości ile zatrzeszczało Twoja nowa zabawka, moja 350 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem na urodziny Najpierw muszę skończyć Schnellboota i jego dioramę ale chciałbym zacząć od razu

WSZYSTKIEGO NALEPSZEGO W DNIU URODZIN SPEŁNIENIA MARZEŃ, PEŁNEJ STOCZNI /ja mam za pare dni ur. i im. /

Czesio model sam z siebie jest cudeńko i bez blaszek też wyglądałby super ale blaszki dużo wnoszą, to które wybrać to już zależy od wykonawcy i jego zasobów finansowych. Jak kupno każdego modelu to dopiero początek wydatków ok. 50% następne 50 to dodatki Dzisiaj doszły blaszki i torpeda coś wspaniałego - cieszy się oko jak diabli, tak to wygląda.

obraz023d.th.jpg obraz026bp.th.jpg obraz028um.th.jpg obraz027lg.th.jpg obraz025pf.th.jpg obraz024wx.th.jpgobraz022b.th.jpgobraz021a.th.jpg

Tak to wygląda Teraz jak mam już prawie wszystko z blaszek, można się zabrać za zabawę, drobne prace przy rufie-stery. Wszystko ładnie pasuje, aż za ładnie małe szlifowanko steru jest zbyt ciasno wpasowany małe kizi-mizi papierkiem i OK.obraz019yf.th.jpgobraz020zb.th.jpgobraz018we.th.jpg oczywiście jeszcze nic nie sklejone. Mam zamiar jeszcze dokupić blaszke WEM, moze dwie ale napewno osłone śrub.

Czesio będę zamawiał coś w tym sklepie, może znajdziesz coś dla siebie i będziesz chciał http://obchod.valka.cz/index.php/manufa ... /2a/page/2 Pozdrawiam

PS. Tak dla orientacji blaszki + torpeda z załogą kosztowały mnie 216 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/ja mam za pare dni ur. i im. /

Także Wszystkiego Najlepszego, dużo szczęścia i słodyczy czesio Tobie życzy

 

Co do zamówienia w sklepie to chyba skuszę się na 2 zestawy figurek z CMK mostek i załoga działka Dam Ci jeszcze znać na PW bo nie wiem czy wyrobię finansowo. Chciałem śruby ale 120zł to za dużo.... Co do blaszek to się waham po tym co zobaczyłem na Twoich zdjęciach Big Ed znowu staje się opcją A mógłbyś zrobić kilka zbliżeń blachy z burtami przy lepszym świetle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/ja mam za pare dni ur. i im. /

Także Wszystkiego Najlepszego, dużo szczęścia i słodyczy czesio Tobie życzy

Dla Was obu duży i

Czesio, te burty z blaszek najlepiej są widoczne na zdjęciu (ze strony Edka), które zapodałeś kilka postów wcześniej. Pamiętajcie jednak, że Edek zrobił blachy o konkretnym wyglądzie i układzie, a każdy z tych okrętów wyglądał inaczej - pomimo serii liczącej ok. 230 jednostek, nie było tam "bliźniaków", jak powiedzielibyśmy np. o Orle i Sępie. Także z kolejnymi remontami zmieniał się wygląd okrętów - przykładowo, "mój" Gato miał na początku wojny pełny kiosk, działo na tylnym pokładzie i tylko dolny rządek otworów przelewowych (jak w blaszkach Eda) w burtach. Do końca wojny zdążył co najmniej dwukrotnie zmienić radykalnie wygląd kiosku (wycięto przedni i tylny "pokład papierosowy", obniżono burty kiosku), uzbrojenie i jego rozmieszczenie, a otworów przelewowych w burtach kadłuba lekkiego miał chyba najwięcej ze wszystkich OP Floty... To tak gwoli "merytorycznej czujności" .

Swego czasu widziałem go na Allegro za 2 stówki i miałem poważny dylemat, czy nie kupić, ale doszedłem do wniosku, że muszę najpierw jednego skończyć, a poza tym nie miałbym go gdzie trzymać .

 

Oczywiście, zaglądam stale do warsztatu, w razie potrzeby (i możliwości) postaram się pomóc.

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.