Skocz do zawartości

Regalskeppet Vasa


JarekLazio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!

Jestem Jarek, mam 18 lat a modelarstwem (plastikowym, jak i kartonowym) zajmuję się od 2004 roku z przerwą w latach 2009-2011.

W głównej mierze sklejam okręty i statki wszelkiej maści, jednakże kilka samolotów też się przez ten czas przewinęło.

Jak dotąd nie dodawałem żadnej galerii, ani nie prowadziłem relacji, ale wszak w końcu czas zacząć

 

Tym razem do "stoczni" trafił galeon królewski Vasa.

Postaram się go wykonać w malowaniu względnie odpowiadającym rzeczywistości, ale poszycie umaszczę na kolor białi i czarny, ze względu na osobiste zamiłowanie do tego typu malowania

 

Budowę zacząłem wczoraj od sklejenia i malowania armat oraz malowania burt.

Tak to się przedstawia na chwilę obecną (przepraszam za jakość zdjęć, ale do jutra pozostaję bez aparatu i muszę robić telefonem):

 

CAM00017.jpg

 

CAM00027.jpg

 

CAM00023.jpg

 

CAM00024.jpg

 

CAM00025.jpg

 

CAM00026.jpg

 

Relację postaram się prowadzić względnie regularnie.

 

Bardzo proszę o porady oraz krytykę.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Gdzieś tu jest cały temat o wstawianiu fotek. Generalnie hosting zdjęć z którego korzystasz powinien mieć funkcje generowania odpowiednich rodzajów linków - potem tylko kopiuj/wklej. Jak korzystasz z fotosika to czym prędzej z niego zrezygnuj - oszczędzisz sobie i nam niepotrzebnych nerwów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Prace powoli, acz sukcesywnie posuwają się do przodu.

Po 3. dniu pracy kadłub został sklejony, pozostają prace malarskie.

Jak na razie w większości jest to pierwsza warstwa, widać niedociągnięcia itp., ale wszystko oczywiście do poprawek.

 

Sklejenie obu połówek kadłuba sprawia troszkę problemów, ponieważ są źle spasowane i niewyprofilowane, co zaś sprawia problem z przyklejeniem pokładu, który się... skrzywił. Spokojnie przy takim modelu Revell mógł zrobić pokład dzielony, tak jak to robi Heller przy podobnych skalach.

 

Na rufie pozostaje dużo szpar - kolejne efekty niewyprofilowania - tak że trochę szpachlowania jest.

 

Tak się Vasa prezentuje na dzień dzisiejszy:

 

DSCN8928.jpg

 

DSCN8930.jpg

 

DSCN8931.jpg

 

DSCN8934.jpg

 

DSCN8935.jpg

 

DSCN8937.jpg

 

DSCN8939.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszedł czas na malowanie zdobień + stopniowe wykańczanie dziobnicy.

 

DSCN8959.jpg

 

DSCN8960.jpg

 

DSCN8961.jpg

 

DSCN8982.jpg

 

DSCN8990.jpg

 

DSCN9007.jpg

 

 

Zabawy z kolorami jest masakrycznie dużo. Momentami, po kilku godzinach siedzenia z igłami i wykałaczkami, idzie zwariować, ale się opłaca. Oczywiście przy tej skali nie sposób oddać wyrazu figurek galionowych zgodnie z rzeczywistością. Gdyby był odlany w 1/100 to byłoby dużo łatwiej.

 

Osobom mało cierpliwym polecam malowanie na kolor niebiesko-złoty, tak jak tu się ktoś połasił na takie barwy:

brb_vasa_002_359.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 years later...

Cześć, odkopuję wątek, bo usłyszałem gdzieś, że na rynek wchodzi teraz nowa kolekcja od wydawnictwa De Agostini, gdzie tym razem mozna zlożyc sobie własnie statek Vasa. Kolekcja ruszyła chyba wczoraj wiec jest to świeży temat. Zbiera ktoś lub ma zamiar? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.