Skocz do zawartości

Blaszki w modelarstwie okrętowym


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

Zamawiał ktoś coś z WHITE ENSIGN MODELS? Jak wygląda sytuacja z czasem dostawy itd?

 

Zamawiałem w piątek a kopertę otwierałem we środę. Bardzo sprawnie zważywszy, że z Junajted Stejts wysyłane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Zamawiał ktoś coś z WHITE ENSIGN MODELS? Jak wygląda sytuacja z czasem dostawy itd?

 

Zamawiałem w piątek a kopertę otwierałem we środę. Bardzo sprawnie zważywszy, że z Junajted Stejts wysyłane.

Dobrze wiedzieć, dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Siemanko mam pytanko Bardzo dawno, dawno temu, pewien mój bardzo, bardzo stary kolega ( 47 lat ), kupił sobie taki model

 

20151030_202739.jpg

 

Postanowił zabrać się za niego, ale coś poszło nie tak i w takim stanie przeleżał kilka ładnych lat Z racji wieku chyba stwierdził, że go nie skończy, więc wczoraj stałem się jego szczęśliwym posiadaczem Tyle co do historii, a tak na poważnie, czy znajdę do niego blachy i co byście polecili jeśli chodzi o dodatki? Najważniejsze czy będą do niego pasowały? Nie wiem kiedy został wyprodukowany, ale na pewno już go nie robią Z tego co widzę po obrazku jest to chyba Tamiya, ale nie widzę na nim żadnej firmy. W dodatku jest to wersja z śilniczkiem na baterie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec masz spore pole manewru. Zacząłbym od luf. Tutaj prowadzi Aber i Master. Blaszki w zależności od portfela. Tanio masz Eduarda. Na bogato Lion Roar. Można się pokusić o pokład drewniany choć osobiście nie jestem zwolennikiem. Ponadto sporo cierpliwości bo to okropny kasztan jest. Formę mieli z mydła chyba. Ale wanna jest potężna więc i zabawy będzie dużo. Powodzenia. Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę zainwestuję w te blachy http://www.hobbysta.pl/yamato-1350-tamiya-blaszki-p-21247.html , ale prawdę mówiąc, to tak jak piszesz ganjavir, straszny kasztan Trochę mu się przyjrzałem z bliska i czegoś takiego od wielu lat nie widziałem Ale jak to mówią, darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Zamawiał ktoś z Was ostatnio w White Esign Models?? Kilka dni temu złożyłem zamówienie, zapłaciłem i zero informacji o wysyłce Dostalem tylko w dniu złożenia zamówienia maila z przyjęciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma White Ensign Models z siedzibą w UK zbankrutowała pod koniec 2014. Po jakimś czasie firma powstała z popiołów w USA. I podejrzewam że na przesyłkę trzeba będzie poczekać trochę dłużej. Osobiście jeszcze nie kupowałem od WEM z USA. Jak mieścili się w Leominster to byłem u nich osobiście, a kilka tygodni temu przejeżdżałem tamtędy to budynki są do wynajęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam

Może ktoś orientuje się czy gdzieś dostane fototrawione karabiny maszynowe Hotchkiss kal. 13,2 mm w skali 1/700? Lub coś podobnego do nich z blaszki lub żywicy , poszukuje ich do swojej błyskotki z niko bo to co jest w zestawie bardzo słabe jest. Szukałem na hobby easy ale nie umiem nic znaleźć.

Z góry dzięki za odpowiedź

 

Pozdrawiam Michał M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 5 months later...
dzień dobry poszukuje dodatków do takiego okrętowego dziwoląga Albatros Class 143 skala 1:144 prod Revel ktoś cos widział ktoś coś słyszał ?

 

też szukałem nic nie ma - albo mi się nie udało znaleźć , ale jesli gdzieś trafisz - daj cynk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W planach mam budowę lotniskowca Zuikaku.

Poszukuję do niego blach, natknąłem się jedynie na elementy do jego brata bliźniaka.

Teraz mam pytanie. Czy te blachy będą pasować?

Link do blach: http://www.mojswiatmodeli.pl/pl/p/Elementy-fototrawione%2C-Shokaku-Tamiya%2C-skala-1700%2C-Eduard-17005/10522

Link do modelu Zuikaku: https://www.mojehobby.pl/products/Zuikaku-Pearl-Harbor-1941.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to zależy. Jeśli relingi są wokół pokładu w kolorze innym niż pionowe powierzchnie naokoło, to mi wygodniej malować osobno (łatwiej maskować bez relingu), a jeśli tak jak np. na japońskich okrętach pomosty są z każdej strony jednokolorowe, to maluję tak całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do bardziej doświadczonych kolegów: wolicie relingi przyklejać przed malowaniem, czy po (tzn malować reling i burtę oddzielnie)?

 

Zawsze maluję przed przyklejeniem. Potem ew. drobny retusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki macie patent na przyklejanie pomalowanego relingu? No bo standardowy klej cyjanoakrylowy zdaje się nie tak chętnie przyklei farbę do farby? Zmywacie farbę w miejscu łączenia i potem poprawka pędzelkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.