Skocz do zawartości

Blaszki w modelarstwie okrętowym


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 months later...

Czy ktoś ma pomysł w jaki sposób potraktować blaszki by nabrały czarnego lub bardzo ciemnego odcienia? Malować raczej bym nie chciał bo to za bardzo pogrubiłoby blachę. Chodzi mi o rozpórki linek antenowych biegnących od masztu w stronę rufy jak na tej focie:

 

http://kresy-siberia.org/hom/files/GROM-coming-to-Poland-1936-1024x682.jpg

 

Skala 1:400

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko blaszka musi być przetarta do "żywego" metalu, bo inaczej te czernienie będzie schodziło pod palcami. Nie wiem, jak będzie jak pokryje się to lakierem, bo takiej opcji nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Powitać Mam takie pytanko, miał już ktoś do czynienia w wyrobami Rainbow Models? Bom takie cuś znalazł do Kumy, kusi jak diabli, ale pytanie, jak z jakością

Rb7071__88143.1410660995.1280.1280__57324.1427092979.jpg?c=2&imbypass=on

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.s. Bardzo przyjemnie się ta Kumoszka prezentuje z tymi blachami. Myślę, że warto!

 

Edit: relingow chyba nie dali..

Edit: Ok, wygląda na to, że są..

 

Już na zdjęciach widać, że jakościowo pierwsza klasa. Także Forest, jak cię Kuma kusi to się jej daj skusić.

 

Chętnie popatrze, jak walczysz z tymi blaszkami

 

40376236505_9aebbf6b43_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie parę dni temu doszły blaszki Rainbowa do niszczycieli typu Shiratsuyu, i są ŚLICZNE. Fajna, łopatologiczna instrukcja, maszty i inne niektóre elementy zrobione na osobnej, grubszej blaszce, a poza tym świetny detal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Wpadł mi w łapki model ORP Ślązak w skali 1:350 od Mirage Hobby. Sam z siebie straszny badziew, ale jak by dodać blachy to może coś z niego będzie. I tu mam zapytowkę czy zestaw North Star do Podhalanina będzie pasował do Ślązaka? W inernetch wyczytałem że to bliźniaki więc powinno wszystko pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
55 minut temu, tcl74 napisał:

Widzę, że robisz Cezarewicza, czy masz jakieś blaszki do niego oprócz tych z zestawu?

Na chwilę obecną chyba jeszcze nie ma nic na rynku, ale z tego co mi się gdzieś obiło o oczy to North Star Model przygotowuje jakiś zestaw blach i innych dodatków, ale chyba tylko do wersji z 1917 roku. 

Edytowane przez bazylms
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 7 months later...

Panowie nie chce zakładać nowego wątku a nie wiem gdzie mam takie pytanie zadać i padło że tu :)

Czy ktoś się orientuje czy są dedykowane kalki dla ORP Kościuszko w 1/350 ? 

I czy ktoś spotkał helikopter SH 2G Super Seasprite w 1/350 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to ;

https://freetimehobbies.com/1-350-pontos-model-ffg-uss-oliver-hazard-perry-class-long-hull-advanced-super-upgrade-set/

Tam niżej są jeszcze dwa , musisz  rozpracować .Nie wiem czy z rufą coś nie jest inaczej ?

A śmigłowce to Chudy Hunter albo Super Hans Ci zrobi ?. W 1/350 to w rękach ugniotą . Takie wielkie .

Hello

Edytowane przez Hello
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Hello napisał:

A śmigłowce to Chudy Hunter albo Super Hans Ci zrobi ?

:wink:

Daleko nie trzeba szukać. https://www.plastmodel.pl/p/543/18747/pontos-35019f1-uss-ffg-oliver-hazard-perry-class-long-hull-detail-up-set-1-350--skala-1-350-pontos-model-zestawy-do-okretow-dodatki-do-modeli.html

Pontos jak widać nie poskąpił i daje SH-60 a nie SH-2G. No ale za to cena... 100 dolarów. Prawdziwy był  "za dolara" to ma tylko 7Up'a na pocieszenie. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.