Skocz do zawartości

Klub miłośników okrętów niemieckich


BALROG

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator
Witam, orientuje się ktoś w modeliku Revella U-47 z wnętrzem? Czy warto go kupować? Jak wygląda tam sprawa ze szczegółami?
To zależy, czego oczekujesz. Jak dla mnie - wnętrze wykonane na poziomie marnej zabawki. Szczegóły http://www.militarymodelling.com/news/article/cutaway-u-47-with-interior-in-1-125/21148
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...
  • 5 months later...

Sam raczej nie kupie, ale chcialem poinformowac kolegow, ze w jednym z duzych sklepow modelarskich (na pewno znajdziecie) jest promka (prawdopodobnie z okazji black friday) na zestwa Trumpetera 05628 DKM Peter Strasser. Cena: 250zl!! To zdaje sie te same fajne wypraski co przy Graf Zeppelinie.

Oj kusi, ale juz mam trzy okrety czekajace na budowe :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ładna cena! Gdyby nie to że moja ukochana, która kiedyś wpadła do mnie tylko na chwilę z kurtuazyjną wizytą, jak Niemcy w 39, zaczęła stopniowo zagarniać moje tereny i narzuciła limity w budowie okrętów, to bym go kupił :haha:Niestety muszę się zadowolić 700ką Grafa :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 20.11.2018 o 18:12, Thalgonis napisał:

Hejka,

czy ten „modelik” Heller 81046 Admiral Graf Spee  jest wart zainteresowania jako ewentualny PIERWSZY model „okrenta”?

Model nie jest jakiś tragiczny ,ale jest to przepak starego modelu Hellera i trochę odbiega od dzisiejszych standardów. Poza tym kształt nadbudówek jest skopany, lepiej trochę dołożyć i zainwestować w coś nowszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

cześć mam następujący temat szukam w skali 1/700 działek 20mm wersja jednolufowa i czterolufowa - znalazłem iż kiedyś robił to eduard ale juz nie robi ? czy ktoś wiec może czy ktoś to produkuje ? dzięki 

znalazłem 4 lufowe od nikomodel ale nie wyglada to pięknie .. :)

Edytowane przez laskonogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Czółko,

piszę tu, bo w końcu to, do czego się przymierzam jest niemieckie ? A przymierzam się do sklejenia Bismarcka (Revell, 1:700) - byłby to pierwszy kontakt wogóle ze sklejaniem czegoś nawodnego... Być może jak na pierwsze podejście to za gruba rura, ale czas zarazy powoduje, że już nic mnie nie goni, więc... ?

Pytanie takie: mam bardzo dużo farb (Gunze i Tamka) pod lotnictwo i pancerkę (także wszelkiego rodzaju washe, pudry itp.) - czy da się coś z tego wykorzystać do działu marynistycznego czy jednak trza będzie wsio kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez blach - smarka od FH się pozbyłem... ?  Po analizie tematu uznałem, że nie ma sensu zaczynać tej wersji, bo nie będę w stanie użyć blaszek do niego. Po prostu nie widzę tych elementów PE. Taka wada wzroku, kropka ?  A ponieważ zawsze podobał mi się ten kanclerz (a już szczególnie po tym teledysku)  to zanabyłem prostszą wersję i na niej chcę poćwiczyć.

Nie dodałem w poprzednim poście, że to wszystko co mam z farbek to odcienie germańskie - innych „nacji” nie kleję ?

Edytowane przez Thalgonis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w zasadzie masz chyba wszystko. Jak na początek chcesz bez blach to ok. Chociaż może byś się pokusił o same relingi? ? Burtowe nie powinny sprawić Ci problemu, ale może faktycznie następnym razem. Zakładaj warsztat i ruszaj z tematem. Na bieżąco będziemy pomagać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bez sensu. Eduard robi uniwersalne, ale jak już napisałem, może lepiej nie. Są chu..., mam używam i sam się na nie wkurw.... 

https://www.mojehobby.pl/products/1-700-Kriegsmarine.html

Ewentualnie to:

https://www.mojehobby.pl/products/Bismarck-Revell-05098.html

Blachy Eduarda są dużo bardziej pancerne niż FH. Z FH rzeczywiście mógłbyś sobie nie dać rady, ale z tymi myślę że by Ci się udało. Przemysł sobie jeszcze na spokojnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kolekcjonuję dodatki do schleswig'a wersja 1908 w 1/350 od Trumka i mam mały dylemat w zakresie artylerii. Potrzebuję ustalić czy zestaw Mastera SM-350-107 do wersji z 1939 roku się nada, czy na przestrzeni lat była dokonana zmiana kalibru dział. Bo rzuciły mi się w oczy dwie cyfry w zakresie średniej artylerii 170 mm i 150 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.