Skocz do zawartości

HMS VICTORY HELLER 1:100


zoltan1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w budowie Victory.Postaram się za namowa kolegi dokładnie opisać temat.

7844d18dedd83a9c.jpg

Przed sklejeniem połówek jak widać podmalowałem wnętrze na kolor czerwony 60 Humbrol cześć która nie jest widoczna po ukończeniu modelu.Farba żółtą 24 humbrol górna część kadłuba.

73ff074cfe86de2b.jpg

4dd32291f66fd589gen.jpg

Po sklejeniu połówek pomalowałem dół kadłuba poniżej linii wody mieszanką koloru złotego 16 i czarnego 33 humbrola.Dało to mniej więcej kolor miedzi to dla mnie jest mało istotne chciałbym zrobić diorame wiec dół nie będzie widoczny.Zaczynamy maskowanie to czarne co widać powyżej żółtej taśmy to czarna izolacja jakiej często używam sprawdza się.Przyklejona dokładnie do linii zaznaczonych na kadłubie.

e209f03d105a8c6f.jpg

Następnie całą skorupę na kolor czarny 24 humbrol.

a6ce513d1ce91e96.jpg

Teraz część trudniejsza i pracochłonna maskowanie przed malowaniem burt 24 humbrola.Linie maskowania są zaznaczone na modelu.Dobrze jest poświęcić maskowaniu troszkę czasu bo inaczej wyjdzie kicha.

1882654da6db8cf0.jpg

30441e96b93e16dcgen.jpg

Efekt końcowy wyszło przyzwoicie.Chwilowo to tyle pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 156
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Maskowanie to podstawa dokładnie się o tym przekonałem to już 3 Victory HELLERA jaki buduje 2 wcześniejsze znalazły nowych właścicieli.Ten chciałbym zostawić dla siebie zobaczymy. .

 

Stara zasada jak przy budowie domu. Pierwszy dla wroga, drugi dla przyjaciela a dopiero trzeci dla siebie. Piękny temat. Nie chcę się czepiać. ale górny pasek żółtego masz trochę za nisko. Wszystkie ambrazury znajdują się na żółtym tle jedynie na śródokręciu górny pas żółtego znajduje się na górnej krawędzi ambradurów. Też miałem ten problem przy malowaniu. Podejrzewam że Heller trochę za mocno złamał linię ambrazurów. W oryginale są bardziej w linii. Jedyne wyjście to malować nie w poziomie a dopasować się do "okienek". Ja miałem to szczęście że w czasie jak robiłem Victory miałem pracę niedaleko Portsmouth i oglądałem Victory co tydzień. Szkoda tylko że stary laptop odmówił dalszej kooperacji ze mną gdyż miałem tam bardzo dużo zdjęć. A tak poza tym to twoje malowanie cudo. muszę się jeszcze dużo uczyć.Sam też wystartowałem z budową żaglowca i też od Hellera. Relacja też będzie.

AHOJ

Stefan

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50ff38fcdc8040ea.jpg

Faktycznie górny żółty pasek jest za bardzo złamany w stosunku do kasztelu rufowego.Wymaga to poprawki.Pokład pozostanie ten z zestawu może uda się go fajnie zrobić.Nad blaszkami jeszcze się zastanowię.Podobnie jak w Le Soleil Royal wykonam żagle z batystu i wymienię większość bloczków na drewniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tym adresem znajdują się foty ukończonego Victory.Dodam ze budowałem go już jakiś czas temu nie mając doświadczenia w robieniu żagli z batystu.Żagle plastikowe psują nieco efekt.Jest też troszkę zbyt czysto i mało detali przy Le Soleil Royal wygląda blado.Ale takie były początki.

http://www.fotosik.pl/u/victory1765/album/1395196

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może byś go trochę zwaszował ,-)) Chyba , ze robisz Victory z okresu służby muzealnej ,-))

 

Ale wtedy trzeba będzie dorobić wejścia burtowe. Zanim Victory został muzeum (oficjalnie cały czas jest w czynnej służbie) pełnił funkcje Naval School of Telegraphy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Podłubałem troszkę.Zabrałem się za pokłady tak z ciekawości czy coś z tego wyjdzie.

43fd38e7e4beb0e5.jpg

74f999b134def951.jpg

ca4685e3ee3dd945.jpg

Oczywiście to stan surowy i trzeba jeszcze nad nim popracować.Zastanawiam się czy ten kolorek jest odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorek to mieszczanka żółtej 24 humbrola białej 5 revella i 93 humbrola. Mieszałem to co miałem pod ręką.Pokłady wcześniej pokryłem czarną farbą różniły się kolorem plastiku.Brudzenia między dechami wykonałem wstępnie zaostrzonym ołówkiem.Zawsze mam problem z kolorem pokładu a nie mam odwagi za bardzo go ubrudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada fajowo. Zabezpiecz go teraz lakierem akrylowym i pobaw sie olejami. Zawsze mozesz zmyc oleje benzyna jak sie Tobie nie bedzie podobac. A jak bedzie ladnie - to jeszcze cieniutka warstwa lakieru mat na wszystko i juz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Chwilowo pozostawiłem sprawę pokładów.Zabrałem się za mozolne składanie lawet i samych armat.

2d37a2839de87c75.jpg

39870a1c4c480c61.jpg

Pierwsza 60 armat na 2 dolne pokłady.Lawety pomalowane 24 humbrola działa czarnym matem.

06ffa5ee0dfa9c04.jpg

b1f6652b935b7753.jpg

09004fa12e1b5cc1.jpg

Dolne niewidoczne pokłady gotowe działa bez osprzętu.Pełen osprzęt wykonam na widocznych pokładach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kiedyś pisałem można powiercić kadłub i przeciągnąć liny podnoszące klapy.Powinno się to zrobić przed pomalowaniem kadłuba.Moja metoda tak jak widziałeś na innym forum przy budowie Le Soleil Royal to przyklejanie odpowiednio dociętych kawałków lin wcześniej utwardzonych klejem lub lakierem do włosów.Jest to bardziej pracochłonne ale efekt jest identyczny.Klapy i liny pojawią się na samym końcu łatwo je uszkodzić podczas budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Małe zakupy bloczki 2mm 100 sztuk 3mm 200 sztuk metalowe oczka 200 sztuk.Cena ok 100zl.

545400ae4b21fe30.jpg

ef3163592a089943.jpg

Straszna malizna zwłaszcza bloczki 2mm.

f90b9f6e55947348.jpg

Część metalowych oczek wykonałem z drutu dołączonego do zestawu.

163eea6fc66ec2c2.jpg

e5cf7cd4fd406356.jpg

138b8e27845c98ed.jpg

a7e11315edcaf271.jpg

Osprzęt lawet widocznych po ukończeniu modelu.Metalowe oczka choć maleńkie to przy lawetach wyglądają na spore.Nic mniejszego nie udało się dostać.

1fba964acb4544a7.jpg

d93d1daf6995d16a.jpg

038fda674af1e0be.jpg

9b4f2b12ccfd8c8c.jpg

5fd9d1d1fd82ecbf.jpg

9dc968b621642106.jpg

Zabrałem się też za liny które pisząc po ludzku będą mocowały cała konstrukcje drabinek linowych do burty okrętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.