Skocz do zawartości

USS Arizona BB-39 (1941) 1:350 Hobby Boss + Big Ed


Drozdek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Forest, o tym samym (znajdując wcześniej inne zdjęcie) pisałem na priv do M.A.V.'a że gdzieś widziałem właśnie bez fartuchów

 

Btw dzięki za aktywność w moim wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dawno mnie tu nie było... A jak widzę gdy inni wrzucają fotki to aż mi głupio... Ale praca powolutku idzie do przodu.

 

Coraz bliżej do malowania. Kilka dział się odkleiło podczas montażu ale na szczęście się nie pogubiły. Przepraszam za słabe zdjęcia ale tyle tego złota że telefon wariował... Te wszystkie białe plamy to pozostałości po kleju ale wyczyszczone i nie będzie widać pod farbą. Co do masztów to lekko są pochylone ale już było za późno na poprawę.

 

63_zpsgawtracr.jpg

64_zps3npfihgf.jpg

65_zpswynfatvu.jpg

66_zpsf3blpkqz.jpg

67_zpsilk38bbc.jpg

68_zpse6ajbio3.jpg

69_zpskqpkm1dz.jpg

70_zpsgjcra4b2.jpg

71_zpsubyzsxiu.jpg

72_zpsdqrvjaw7.jpg

73_zpsl9zbxfmb.jpg

74_zps5ndwcnjm.jpg

75_zpsjpch6vz4.jpg

76_zpsktrujpg8.jpg

77_zpsjzzf8hiu.jpg

78_zpssnnjipzr.jpg

79_zpsfgwz2rcs.jpg

80_zpsrnkhs3nn.jpg

81_zpsgu69dirw.jpg

82_zpsslg2fa1t.jpg

83_zpshxm3gbg3.jpg

84_zpsjm1yrndd.jpg

85_zpskc1xqn71.jpg

86_zps7vq86z5e.jpg

87_zpsvygwixn7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niektórych fotkach są a na innych nie ma. Lub nawet na kilku widziałem ze na jednej wieży są a na drugiej już nie.

 

 

1_zpsbiaphwx4.jpg

2_zpsid7k8zew.jpg

3_zps1bozsmib.jpg

4_zpsf7vmmhr9.jpg

 

[edit:blacman] poprawiono linki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszty na nadbudówce zostawię już bo w rzeczywistości są bardziej pionowo ale niestety nie idealnie. Jeśli chodzi o tylny maszt to do zdjęć tylko jest pochylony ponieważ jeden "drąg" jest krótszy. Zresztą to wszystko jest takie delikatne że trzyma się "na słowo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podglądam z zaciekawieniem, mam ten zestaw i wkrótce mam zamiar zabrać się za niego. Zaciekawiła mnie fotka z jedną wieżą która posiada fartuchy na działach. Myślałem że Arizona ich nie posiadała

"Patrzam" dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć

Chciałbym niedługo rozpocząć ten model i zastanawiam się czy nie poprawić linii pokładu z wypukłych na wklęsłe (jak blachy w samolotach).

Warto się za to zabierać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Medox - jest kilka zdjęć Arizony, na niektórych posiada fartuchy a na innych nie dlatego wkleiłem wcześniej fotki z każdym sposobem.

 

Wito - nie wiem co dokładnie masz na myśli ale ja zostawiam tak jak jest

 

Zresztą kolega Periga dobrze zauważył że warsztat do skasowania, ponieważ więcej metalu niż plastiku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To decyzje o skasowaniu zostawiam adminom :p

 

U mnie tutaj blaszki jeszcze przed czyszczeniem dlatego mniej się świecą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mistrz pisze że jest super to jestem wniebowzięty

 

Główna nadbudówka jeszcze "luzem" i będzie osobno malowana na jeden kolor. Nie przyklejałem Jej bo jeszcze przypadkowo psiknę pokład i więcej poprawiania później tego wszystkiego. Podobnie zastanawiam się nad przyklejeniem części nadwodnej do podwodnej. Ostatnio kolega podpowiedział że skoro wszystkie bulaje są wywiercone na kadłubie to może jakieś 2-3 pomarańczowe diody dać by "otwory" były bardziej widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wkleiłeś "do góry nogami" elementy, w których łańcuchy od kotwic wchodzą w pokład. Spójrz jak to wygląda na ostatnim zdjęciu oryginału które wstawiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "elementy" to przewłoki I są wklejone właściwie, na zdjęciach oryginału nie ma tych perforowanych osłon. Przyjrzyj się jeszcze raz zdjęciom modelu, na ujęciach "od rufy" pokładu dziobowego wyraźnie widać przewłoki wpuszczone w pokład

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam coś na własne usprawiedliwienie, mianowicie w starej instrukcji Big Ed jest błędnie narysowane lecz po poszukiwaniach znalazłem nową aktualną instrukcję z poprawionym błędem na którym widać że te przewłoki są po obu stronach pokładu z małą różnicą: na górze jako siatka a tam gdzie łańcuchy się "zapadają" pod pokład jest jednolita blacha.

 

stara instrukcja:

stara_zpsftjlwhje.jpg

 

nowa z poprawionym błędem:

nowa_zpsapsra6eu.jpg

 

Znalazłem jeszcze kilka innych błędów w instrukcji ale już zostały zgłoszone odpowiednim osobom za to odpowiedzialnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.