Skocz do zawartości

USS Arizona BB-39 (1941) 1:350 Hobby Boss + Big Ed


Drozdek

Rekomendowane odpowiedzi

No i nadeszła chwila rozpoczęcia nowego projektu w postaci Arizony. Musashi i Subaru czekają na malowanie więc trzeba zacząć coś nowego. Co by tu pisać więcej skoro opisałem trochę w Inboxie. Pracę zacząłem przy wieżach i już na początku mam dylemat. Ponieważ instrukcja nakłania naklejenie blaszki na plastik ale wydaje mi się że lepiej byłoby plastikową ścianę odciąć i samą blaszkę przykleić, lecz wolę się zapytać.

 

warsztat:

18_zpspkrvidsk.jpg

 

opisany problem:

19_zpsvivaefyk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednolita z obu stron jest, też się zastanawiam ale jeśli pozbyć się plastiku to będzie trochę chudsza co lepiej może wyglądać moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opancerzenie wiez artylerii glownej na USS Arizona wynosilo 457mm... w skali 1:350 to wciaz 1.3mm wiec ne wiem dlaczego chcesz odchudzac cokolwiek ;)

Jezeli ona jest gladka z obu stron to ja bym jej w ogole nie przyklejal bo nic nie zmieni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jutro zamontuję a pracę z blaszkami wstrzymuję do środy ponieważ są grube i bez zaginarki nie podchodź :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołowa płyta pancerza tych wież była mocowana jako oddzielny komponent. Była nieco większa niż czoło wieży pancernej -nie tworzyła więc równej bryły ale zachowała zewnętrzne krawędzie.

 

Removing.jpg

 

018_no_4_turret.jpg

 

i blaszka Eduarda ma w zamiarze to odtworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza wieża prawie skończona. Szukałem metalowe lufy do dział ale cena mnie trochę przeraża.. Jeśli ktoś miałby link do tańszych do byłbym wdzięczny. A poniżej link który znalazłem. Przyznaje się bez bicia, że nie potrafię jeszcze szukać dodatków, blaszek itp bo nie jestem obeznany w tym.

 

http://www.mojehobby.pl/products/USS-Arizona-armament-14in-12pcs-5in-51-10pcs-5in-25-8pcs-barrels.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze kolejne plywadlo skladasz tylkoz wlasnego doswiadzczenia wiem ze lepiej jest robic jeden model niz kilka roznych rownolegle (sam mam kilka zaczetych )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kolejna mała aktualizacja ze zdjęciami. Komin praktycznie skończony, krzywo wyszły nadbudówki na nim ale starałem się jak tylko potrafię, dźwig na rufie też w większości sklejony, katapulta na jedną z wież również gotowa bez dwóch elementów oraz nadbudówce brakuje drzwi oraz relingów.

 

24_zpsaubuonrq.jpg

25_zpscxfkotwe.jpg

26_zpsnhnkvgut.jpg

27_zpsoijgra97.jpg

28_zpsmcx84c1s.jpg

29_zpsinc47oxf.jpg

30_zpsnvchhhks.jpg

31_zpssggzqzah.jpg

32_zpsj0mmgegt.jpg

33_zps2vyyupbr.jpg

34_zpsmzkisk56.jpg

35_zpscra7fylf.jpg

 

Teraz trzeba się pakować na przeprowadzkę do Gdyni, ale od soboty/niedzieli może wznowię warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Mały powrót do pływadełek.

 

Tylny masz prawie skończony, pełno zabawy z blaszkami. W między czasie powoli powstają główne działa oraz dźwigi.

 

Niestety blaszki Edka nie posiadają otworów w pokładzie na "słupy" w tym samym miejscu co plastiki. Trochę męczarni było z poprawianiem i musiałem dojść do kompromisu, że małe otwory są obok prawidłowych.

 

Nawet nie zauważyłem, że to już rok minął od ostatniej aktualizacji...

 

41_zpswl8pac9p.jpg

42_zpsyzntoevn.jpg

43_zpsfjcl8e3c.jpg

44_zpsekhtivf3.jpg

45_zpsztbl1i1c.jpg

46_zpsthhkzs51.jpg

47_zpseylhmytj.jpg

48_zpsyw1xp8lu.jpg

49_zpsrspdsbcv.jpg

50_zps4do043ec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mała aktualizacja przed urlopem. Działka już gotowe do malowania i montowania na pokładzie:

 

51_zpsytbvws0o.jpg

52_zpsfyq86lu6.jpg

53_zpslw5f3s8r.jpg

54_zpshktoqgcb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w najbliższym czasie nie mogę sobie pozwolić na dodatkowe wydatki modelarskie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może wstrzymam się z projektem aż znajdą się środki na koncie na lufy tylko nie wiem które wybrać z tych dwóch. Chyba że ktoś posiada bardziej sprawdzone i tanie źródła zakupu luf.

 

http://www.modelarzsklep.pl/master-sm-350-049-uzbrojenie-pancernika-uss-arizona-14in-12-szt-5in51-10-szt-5in25-8-szt-p-7397.html

 

http://www.sklepy24.pl/sklep/jadarhobby_pl/produkt/1-350-aber-l-51-zestaw-luf-do-uss-arizona-bb-39-1941-/20577

 

EDIT.

 

Oba powyższe zestawy posiadają za mało luf 127mm, ponieważ powinno być 22szt razem a w jednym jest 10szt a w drugim 20szt...

 

Druga sprawa, nie warto do końca wierzyć instrukcjom Edka bo wprowadzają w błąd. Karabiny powinne być "pionowo" zamontowane a Edek pokazał że jednak poziomo...już zostawię tak jak jest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup igły lekarskie żółty plastik końcówki. Średnica 0,3mm będzie pasować. Z tego co widzę prawdopodobnie źle przykleiłeś działa do podstaw. Są przekręcone o 90 stopni . Oporopowrotnik powinien być nad działem , a u Ciebie jest z boku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, już wczoraj jeden z kolegów mnie o tym poinformował. Sugerowałem się instrukcją Edka gdzie jest pokazane właśnie ten sposób co przykleiłem. Instrukcja z pudełka pokazuje że jest pionowo i jak tylko otrzymam lufy to zacznę zamianę. Tak, szarpnąłem się i kupiłem lufy z firmy Master.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lufy dotarły i główne już zamontowane na sucho. Projekt schodzi na drugi plan ponieważ znowu zaczęła się chrapka na modele z zapałek. Nie można popadać w monotonii tylko urozmaicać sobie dlatego przy Arizonie będę dłubać z doskoku. Drugim powodem jest kontuzja przez złe użytkowanie skalpela co spowodowało dwie rany cięte nieszarpane A przy zapałkach troszkę mniej ostrych i niebezpiecznych narzędzi

 

55_zpss0s3inti.jpg

56_zpsia4tur7n.jpg

57_zpsbsmwvgsb.jpg

58_zpsjijuquze.jpg

59_zpsdlpgfbv9.jpg

60_zpslbla9uq4.jpg

61_zpst5yxbfpx.jpg

62_zps7w2cg0p5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.