Skocz do zawartości

Bismarck 1:200 Trumpeter


dziuba

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 171
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Masz na myśli łączenie podstawy radaru z nadbudówką? Jeszcze wejdzie szlifowanie bo wyskoczyły w paru miejscach takie niewidoczne wcześniej mankamenty, postaram sie też wyprostować druciki, na żywo ładniutko ale zdjęcie uwydatnia

edit://ahh! pewnie chodzi o łączenie osłony po środku ;) tak, muszę tam zakroplić troszkę surfacera, tam powinna być widoczna linia łączenia ale nie taka dziurawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc mostek kapitański mam pytanie, które może mi zaoszczędzić nieco główkowania. Robię okablowanie w następujący sposób: wiercę gro otworów 0.3mm, w nie wkłądam pętelki z drutu 0.15, przez drut przewlekam drugi, grubszy i od strony wewnętrznej ściągam pętelki. Problem aktualnie polega na tym, że umiejscowienie przewodu na mostku jest na tyle wysoko, że nie mogę przewiercić sie na wylot - wkręcam się w pokład. I tu pytanie, wiercić otwory pod skosem w dół czy jest może jakiś prostszy sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

hej, szukam fotek Antona, Bruno, Cesara i Dory z okresu październik-listopad 1940, wpadło może komuś w oko?

Ogólnie będzie małe niedociągnięcie ze względu na to, że w tym okresie na Antonie był jeszcze dalmierz, który został usunięty niedługo później, ale Trumpeter nie przewidział opcji zamontowania go na wszystkich 4 wieżach więc zostanie bez...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te...drabinki? nie mam pojęcia jak to fachowo nazwać zaznaczone na fotkach znajdują się w każdym opracowaniu jak i częściach PE, jednak po fotkach, którymi dysponuje nie widać, aby coś takiego faktycznie było zamontowane, zastanawiam się więc czy dodali je później, czy są na tyle delikatne, że nie widzę ich na zdjęciach.

 

29gobxd.jpg

 

24ql8k4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hym, ta 1 fotka to okres marzec-maj a 2ga sierpień-październik jeszcze przed wypłynięciem do Norwegii, nie mniej jak mówisz, ze masz pewność to pozostaje uwierzyć na słowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hym, ta 1 fotka to okres marzec-maj a 2ga sierpień-październik jeszcze przed wypłynięciem do Norwegii, nie mniej jak mówisz, ze masz pewność to pozostaje uwierzyć na słowo

 

Zawsze możesz zajrzeć do Kaisera i Browera jeżeli chcesz się upewnić. Nie widzę różnic między ABCD w BV a w późniejszym okresie jeżeli chodzi o te elementy. Ale mogę się mylić. Przejrzałem to co mam, a mam sporo i wyszło mi to co napisałem. Nie upieram się, ale gdybym dziś robił swojego tak bym go zrobił...

 

 

Według mnie powinno być tak jak na tym modelu (Kaiser):

 

uaiMnAl.jpg

 

Jak znajdziesz coś co przeczy temu rozwiązaniu daj znać bom ciekaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powyższych fotek wynika, że na A i D są takie krótkie segmenciki z tyłu jak proponuje Eduard więc i chyba tak zrobię

Dzięki!

P.S. dobry sposób na usuwanie farbek Vallejo? ;)

Postanowiłem pójść za głosem serca i "zrobić lepiej" stąd 2 duże elementy zostają doszczętnie pozbawione wszystkiego i robię od nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powyższych fotek wynika, że na A i D są takie krótkie segmenciki z tyłu jak proponuje Eduard więc i chyba tak zrobię

Dzięki!

P.S. dobry sposób na usuwanie farbek Vallejo? ;)

Postanowiłem pójść za głosem serca i "zrobić lepiej" stąd 2 duże elementy zostają doszczętnie pozbawione wszystkiego i robię od nowa

 

To o tak mało jeżeli robisz wersję sprzed zimy 1940/41. Musiałbyś też zmodyfikować otwory wentylacyjne na B.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co konkretnie masz na myśli?

 

Z tego co pamiętam otwory wentylacyjne przy barbecie od B były na początku nieco niższe, bez osłon i skierowane w inną stronę. Woda się przez nie wlewała i dodali też osłony. Poza tym wywietrznik po lewej stronie barbety B został "odwrócony" w stronę rufy. To z pamięci, musiałbym popatrzeć dokładnie po książkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co konkretnie masz na myśli?

 

Z tego co pamiętam otwory wentylacyjne przy barbecie od B były na początku nieco niższe, bez osłon i skierowane w inną stronę.

 

 

Miszczuniu, tyś pływał na Bismarcku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzę na fotki sprzed wypłynięcia jeszcze w kierunku Norwegii i pokrywa się z tym co widzę na modelu, nie mniej mogę czegoś nie widzieć więc jakbyś miał ochotę...

Z jakich publikacji korzystasz?

@wisa: ciii bo podróżnika w czasie przegonisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co konkretnie masz na myśli?

 

Z tego co pamiętam otwory wentylacyjne przy barbecie od B były na początku nieco niższe, bez osłon i skierowane w inną stronę.

 

 

Miszczuniu, tyś pływał na Bismarcku?

 

A skąd, jedynie nauczyłem się czytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzę na fotki sprzed wypłynięcia jeszcze w kierunku Norwegii i pokrywa się z tym co widzę na modelu, nie mniej mogę czegoś nie widzieć więc jakbyś miał ochotę...

Z jakich publikacji korzystasz?

@wisa: ciii bo podróżnika w czasie przegonisz

 

O różnicach w wywietrznikach pisał Skwiot w "Niemieckiej artylerii okrętowej", czy jakoś tak... Były tam też chyba rysunki przed/po. Musiałbym wyjmować mojego Bismarcka z pudła żeby zacząć w tym grzebać a raczej nikt mnie do tego na ten moment nie przekona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym wyjmować mojego Bismarcka z pudła żeby zacząć w tym grzebać a raczej nikt mnie do tego na ten moment nie przekona

 

Frajda nieziemska, polecam

szukam, poczytamy co tam ciekawego na ten temat pisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym wyjmować mojego Bismarcka z pudła żeby zacząć w tym grzebać a raczej nikt mnie do tego na ten moment nie przekona

 

Frajda nieziemska, polecam

szukam, poczytamy co tam ciekawego na ten temat pisze

 

Stare wywietrzniki na B (zdjęcie via Kaiser):

 

ilsyFDp.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.