Skocz do zawartości

ORP Wilno, 1/72


Jan Szpargatoł

Rekomendowane odpowiedzi

Jako się rzekło, przedstawiam mój wkład do gruppenprojektu. Powolutku sie robi sie

W założeniu paździoszek ten ma być dziergany z resztek, ale już czuję, że to będzie moje pieścidełko. To prawda, że stara miłość nie rdzewieje

Jest to mój dziewiąty rozgrzebany model, w tym drugi z firmy Se Buduje Sam. Plany przeskalowałem z pewnej wycinanki, które skąd wziąłem, to głośno powiedzieć nie mogę, ale w tym miejscu obiecuję uroczyście, że jak tylko będę w Polsce, zapłacę za oryginał.

 

 

z93NZV5.jpg?1

80ritTF.jpg?1

1ZBc1j3.jpg?1

WzjxdGB.jpg?1

Nz4EzUK.jpg?1

 

 

Marzy mi się odtworzenie chociaż części wnętrza, ale pewnie nie będzie żadnych kwitów. W ogóle muszę zakręcić się za bibliografią, ale w Pl będę dopiero w maju, więc póki co, czy mogę prosić o obiecane zdjęcia? Na Wiki doczytałem, że w 39 zamontowano na "Wilnie" jednego Hotchkissa, i taki stan chciałbym przedstawić na modelu, jeśli to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poogladalbym, tylko poza piecioma slowami "obrazek" nie ma co... Smutne bo sam walczylem ostatnio z problemem znikjajacych zdjec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Brakowało, bo każdy chciał robić jednostki nietypowe Trzymam kciuki

Tak z ciekawości, mógłbyś opisać, jak przeskalowałeś ten model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ahoj, dawno nic nie meldowałem.

Darujcie, w końcu udało mi się wyrwać jakiś sensowny urlop. Aż się muszę pochwalić, gdzie byłem:http://..com/hx5zgky

W związku spożywczym prace nie wybiegły zbyt daleko. Na razie monitorek dostał pokłady:

8hOFgkp.jpg?1

Żeby nie było, że nic nie robię Póki co, rok mam wyjazdowy, za 2 tygodnie znowu off, up and away

Muszę chyba kupić jakiś normalny obiektyw, bo już mi głupio pokazywać ludzkości takie zdjęcia. Problem w tym, że się kompletnie na tym nie znam....

Jak przeskalowałem model? Na kserokopiarce da się prościej?

 

Dzięki za doping, strona o Flotylli na fejsie jest w pyte

Na koniec grzecznie zapytuję o druha Slavko, który coś mi obiecywał, ktoś wie może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...

Miałem coś w końcu pokazać, to pokazuję, chociaż w zasadzie to jeszcze nie powinienem. Tak aby unaocznić generalny kierunek rozwoju:

 

wEfmQry.jpg

 

Blaszki, Panie, niefototrawione. Oraz moc szpachli jest z nami.

Nawet nie wyobrażacie sobie, Szanowni, jaki sentyment mam do tego okrętu. Już teraz puściłbym go na rzekę, tak jak onegdaj jego poprzednika z MM. A z takim kadłubem paliłby się piękniej, i o wiele dłużej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo! Z bliska to nie wygląda już tak słodko

Czasami nachodzą mnie chwile zwątpienia, czy ja w ogóle jestem w stanie wytworzyć coś, co by chociaż z grubsza przypominało model.

Ale będe walczyć, jeszcze mam, zdaje się, dwa lata?

Jeśli chodzi o pokład, nastawiam się na dobrą zabawę, ale jest niestety problem z dokumentacją. Do tej pory znalazłem tylko wydanie specjalne pisma "Okręty" z całkiem fajnymi rysunkami i chyba ze 3, czy 4 zdjęciami. Ale bez większych zbliżeń. Fajnie by było znać np rozkład paneli na pokładzie, bo temu, co proponuje wycinanka nie za bardzo ufam. Jakieś sugestie, co do literatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzę się za jakimiś fotkami, jak coś znajdę wartego uwagi to dam znać

Z tym deskowaniem to ciężka sprawa i chyba już nie do odtworzenia...

 

Co do literatury to polecam p.Borowiaka "Pancerniki na Morzu Pińskim 1920-1941" - chyba najwięcej ciekawych info skondensowanych w jednym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.