Skocz do zawartości

Flotylla Pińska 1/72 - Trałowiec T1


TankRed1070

Rekomendowane odpowiedzi

Model trałowca powstanie na bazie zestawu Choroszy Modelbud, który nabyłem w zeszły piątek u producenta (przemiły człowiek - polecam kontakt osobisty jak komuś po drodze ):

 

20160121_214926_HDR_zpsnoqkuihf.jpg

 

W środku mamy to:

20160121_215001_HDR_zpstyyua4gj.jpg

Kadłub po wyjęciu z woreczka:

20160121_215143_HDR_zpsr47aaw11.jpg

 

Zaopatrzyłem się również w plany jednostki, które ukazały się w Modelarzu (numery 7/2010; 8/2010, 9/2010):

20160122_185511_HDR_zpsh5sqrrf8.jpg

20160122_185404_HDR_zpsvnyydast.jpg

 

Po analizie tego wszystkiego oraz nielicznych zdjęć mamy sytuację, że model swoje, plany swoje, a zdjęcia jeszcze co innego!

Na dowód, że z planami nie wszystko gra wystarczy analiza szczegółów na poszczególnych rzutach - nie wszystko się zgadza.

Mało tego, wnikliwa analiza pokazuje, że poszczególne trałowce różniły się między sobą...

 

 

W związku z powyższym postanowiłem sklecić coś pomiędzy tym co jest na planach i w modelu, modyfikując co dam rade w oparciu o zdjęcia i własne domysły.

 

No to do roboty. Skleiłem kadłub i zacząłem wpasowywać pokłady, ścianki i osłonę silnika. Spasowanie części - bardzo 'takie-sobie'. Chyba projektant modelu nie sklejał prototypu bo jest trochę niespójności, dziwnych rozwiązań i jeszcze błędy w instrukcji..

 

Jako człek z natury cierpliwy i obyty z rożnymi dziwnymi produktami postanowiłem zrobić po swojemu co nieco. Efekty weekendowych zmagań z polistyrenem i żywicą mówią za siebie:

 

20160125_184904_HDR_zpsk5oztwa2.jpg

20160124_223316_HDR_zps3gessqaf.jpg

20160124_223239_HDR_zpsuyrdcn6t.jpg

20160124_223259_HDR_zps2tc28jvy.jpg

 

A tak w ogóle to moje pierwsze pływadło bo dotąd budowałem wyłącznie pojazdy w 1/72

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

NO to będę regularnie zaglądał.

Kilka uwag ogólnych co do modelu Pana CHOROSZEGO

- model należy traktować jako pewna baza wyjściowa, inni nie mają tego szczęścia i robią od podstaw

- plany są stosunkowo młode i są obarczone błędem, a najważniejsze są zdjęcia

- rozmawiałem z Panem Choroszym osobiście na temat tego modelu i mówił mi iż projektant w niektórych przypadkach miał problem bo to co w rysunkach w 2D nijak nie dało się przełożyć na 3D ( niestety nieraz tak się zdarza )

 

Ale na pewno model jest wart pracy a dodatki są ekstra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś się pan wziął za machinę przedziwną!

Dobrze , że ludek ten sam, bo bym nie uwierzył, że to twój warstat. Bardzo ciekawy zresztą... konstrukcja jak z jakiegoś steampunkowego uniwersum, muszę coś poczytać o tych trałowcach. Czy jakieś strony szczególnie warte są przejrzenia twoim zdaniem?

Uzbrojenie strzeleckie sprowadza się do ckm-u , tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he... jest 100% steampunkowy. Wiesz że lubię niestandardowe tematy. A ten jeszcze na dodatek polski Zbyt wiele o nich nie ma ale ja poguglujesz co co nieco znajdziesz. Z ckm-u można chyba było strzelać w powietrze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś się pan wziął za

przedziwną!

Dobrze , że ludek ten sam, bo bym nie uwierzył, że to twój warstat. Bardzo ciekawy zresztą... konstrukcja jak z jakiegoś steampunkowego uniwersum, muszę coś poczytać o tych trałowcach. Czy jakieś strony szczególnie warte są przejrzenia twoim zdaniem?

Uzbrojenie strzeleckie sprowadza się do ckm-u , tak?

|No i jest pierwszy sukces całego projektu 100 x 100.

Ktoś chce poznać choćby fragment historii Flotylli Pińskiej

 

I piszę to z całkowita powagą, bo na tym mi najbardziej zależy.

 

PS. zapraszam do projektu

viewtopic.php?f=89&t=51703

I wszystko jedno czy będzie to samolot, okręt czy drezyna Marszałka Piłsudskiego .

A tu jest podstawa o Flotylli

http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P11c- to nie do końca tak, coś tam czytałem o Flotylli, najpierw podczas studiów badając prasowe doniesienia, potem u Kapuścińskiego i w powieściach Romanowskiego chociażby, Lindner jeszcze coś tam też chyba wspominał o "sympatii" KOP i FP, ale nigdy nie zadałem sobie trudu, aby przyjrzeć się sprzetowi. Ale fakt, że te wasze spiski konkursowe swoje zrobiły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kur... zapiał!

Bardzo dziękuję. To zdjęcie to kolejny dowód że sporo jest jeszcze źrodeł do odkrycia.

 

Poza tym potwierdza się jeszcze jedno: każdy z tych 4 tralowców był troche inny. Niby podobne ale jednak troche inne... Jeszcze parę fotek czas wypluje ze swych czeluści i będzie je mozna rozróznić

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie to ci wychodzi. Cały czas śledzę i doglądam a i na fejsie są osoby, które piszą że oglądają bo nigdy nie mieli pojęcia jak wyglądały te trałowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.