Skocz do zawartości

Corsair heller 1/150


laskonogi

Rekomendowane odpowiedzi

Krótka mechanika: żagiel jest trójkątem, którego zielony bok jest stały....

bardzo dziękuje za ten mega sprawny opis techniczny

 

Wydaje mi się, że ten żagiel jest za bardzo "przeźroczysty". Czy bryty nie są przypadkiem za szerokie? Wg. mnie wszystkie krawędzie żagla (tzw. liki) powinny być wzmocnione bantami. Ty masz wzmocniony tylko lik górny.

kierując sie sugestiami Jacocapone próbuje wybrać najlepsze - "wygięcie" żagla, dopiero po ustaleniu tego dodam wszystkie banty (nie wiedziałem ze to się tak nazywa;)) lików bocznych.

 

Dot kolor - tak jest za przezroczysty i kombinuje co by z tym fantem zrobić, czyli jak to to malować co by nie zniszczyć , czy tryskać aero, czy namoczyć w czymś, czy tez zastosować laserunek suchego pędzla .... nie wiem myślę ....

 

dot szerokości brytów hm to zapewne masz rację ale boje się robić węższe - teraz mają 8/9 mm .... - bo boje się iż nie dam rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 163
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dot kolor - tak jest za przezroczysty i kombinuje co by z tym fantem zrobić, czyli jak to to malować co by nie zniszczyć , czy tryskać aero, czy namoczyć w czymś, czy tez zastosować laserunek suchego pędzla .... nie wiem myślę ....

 

Gunze ma w swojej ofercie taki kolorek H85 - sail color

 

http://www.mojehobby.pl/products/85-Sail-Color-Flat.html

 

Nawet mam ten kolor, próbowałem go kiedyś na wypraskach vacu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gunze - nigdy nimi nie malowałem - czy to jest akryl ? generalnie opieram sie na palecie Vallejo

jak twoje testy wyszły ?

 

H85 to farba akrylowa. Ja to robiłem bardziej z ciekawości, bo i tak wiedziałem, że będę robił żagle z batystu. Wieczorem zobaczę, czy mam gdzieś zdjęcia z tego malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra a wiec chwila wstępu na początek sorry że znowu o żaglach

 

po zeszłej sesji przeszedłem pewną drogę polecam program do projektowania żagli - można zaprojektować z krzywizną

pogadałem także z krawcową ktora dała mi kilka wskazówek w temacie no i wraz z waszymi uwagami powstał żagiel nr 7

 

najpierw cieńsze bryty - 5 mm każdy, po jednej krawędzi pociągnięty beżową kredką

 

tartan%2Bcorsair%2BXVIII%2Bwiek%2Btakielunek%2Bbezan_0322.jpg

 

następnie po wyschnięciu sfiltrowane rozwodnioną białą vallejo

 

tartan%2Bcorsair%2BXVIII%2Bwiek%2Btakielunek%2Bbezan_0323.jpg

 

tartan%2Bcorsair%2BXVIII%2Bwiek%2Btakielunek%2Bbezan_0324.jpg

 

efekt wstępnie okazał sie obiecujący

tartan%2Bcorsair%2BXVIII%2Bwiek%2Btakielunek%2Bbezan_0326.jpg

 

wiec po wy trymowaniu brzegów po przymiarce wyszło tak

 

tartan%2Bcorsair%2BXVIII%2Bwiek%2Btakielunek%2Bbezan_0327.jpg

 

tartan%2Bcorsair%2BXVIII%2Bwiek%2Btakielunek%2Bbezan_0328.jpg

 

zbudowany tym faktem dokonałem - za pomocą skalpela lekko dociskając do żagla który wcześniej zwilżyłem - fałdów do rogu szotowego i całość pociągnąłem szarym flitrem

tartan%2Bcorsair%2BXVIII%2Bwiek%2Btakielunek%2Bbezan_0334.jpg

 

następnie dokleiłem nić jako lik na wszystkie brzegi oraz dodałem reflinki

 

tartan%2Bcorsair%2BXVIII%2Bwiek%2Btakielunek%2Bbezan_0337.jpg

 

tartan%2Bcorsair%2BXVIII%2Bwiek%2Btakielunek%2Bbezan_0344.jpg

 

tartan%2Bcorsair%2BXVIII%2Bwiek%2Btakielunek%2Bbezan_0345.jpg

 

Ostatecznie tak to wygląda i reprezentuje docelowy bezan - więcej nie robię - oczekuje łagodnej krytyki - aha oczywiście reflinki będą krótsze i skierowane w odpowiednią stronę jak już ustalę kurs statku po wodzie

tartan%2Bcorsair%2BXVIII%2Bwiek%2Btakielunek%2Bbezan_0347.jpg

 

hawg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasny gwint, ale to malutkie, podziwiam Prawdziwy z Ciebie żaglomistrz

 

no bez przesady były momenty że nie musiałem urzywać lupy a na poważnie to żagle w /350 to będzie czad mam takie w planie

 

Wyszła świetna ściąga dla innych

jak sie komuś przyda to fajnie - korzystać do woli

 

dla mnie najważniejsze iż całość fajnie się komponuje i żagielek wygląda bardzo, jak na mój gust, spójnie z pływadłem

 

tartan%2Bcorsair%2BXVIII%2Bwiek%2Btakielunek%2Bbezan%2B%25C5%25BCagle%2Bsails_0353.jpg

 

tartan%2Bcorsair%2BXVIII%2Bwiek%2Btakielunek%2Bbezan%2B%25C5%25BCagle%2Bsails_0351.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Tak przeglądałem sobie zdjęcia i zauważyłem pewien błąd. Na odwrót montujesz bloczki. Na przykładzie tego masztu co już masz - dziurka w bloczku powinna być u góry. W bloczku normalnie jest rolka i lina po niej sie kręci. Jak zamontujesz bloczek dziurkę w górę to będzie bardziej naturalnie to wyglądało mimo że nie ma rolki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.