Skocz do zawartości

Bajka o tym jak Bezszumnie wyjąć Kit z ucha ;)


Szydercza Gała

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno dawno temu w bardzo odległej galaktyce.... zaraz zaraz coś mnie się popięńtroliło , to nie ta bajka

No więc będzie prawie 5 lat temu, po zakończeniu Wariaga, kiedy wpadłem na genialny pomysł ( jak zwykle z reszta ). Jako że spodziewaliśmy się wtedy z Zofjią naszego KLONA PIERWORODNEGO, umyśliłem sobie że ulepię te dwa wypierdki na szybko, z użyciem nowych technologii, zanim się młody wykluje.... KLON PIERWORODNY ma już ponad 4 lata a tu końca nie widać

Na wypadek gdyby Naczelnej Naczelności jednak ten wONtek nie podchodził, to nie mam obiekcji żeby go zlikwidować

W fotgraficznym skrócie przebiegało to mniej więcej tak:

 

okladka.jpg~original

 

arkusz.jpg~original

 

kokony4.jpg~original

 

kadluby5.jpg~original

 

kadluby7.jpg~original

 

poszycie3.jpg~original

 

TUT9.jpg~original

 

oslonasruby.jpg~original

 

kadluby12.jpg~original

 

kominy4.jpg~original

 

kominy12.jpg~original

 

mostek4.jpg~original

 

reling7_zpsfb621e5e.jpg~original

 

reflektory8_zps84662eb5.jpg~original

 

reflektory10_zpsdb62494c.jpg~original

 

swietliki3_zpsee904739.jpg~original

 

22_zps5a0cbd39.jpg~original

 

23_zps7cc61162.jpg~original

 

24_zps5d9de663.jpg~original

 

25_zps6301ec06.jpg~original

 

26_zpsd7d888bb.jpg~original

 

27_zpsfbfb2435.jpg~original

 

No i na koniec wczorajsze ulepy:

 

28_zps7bo1zvxj.jpg~original

 

Dla najtwardszych z Was, którzy mają na prawdę za dużó czasu, LINK do 22 stron hardkoru na kworku

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 169
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na wypadek gdyby Naczelnej Naczelności jednak ten wONtek nie podchodził, to nie mam obiekcji żeby go zlikwidować

 

Na razie nie widzę problemu. Malo opisujesz proces budowy ale jeśli okaże się, że to typowy model kartonowy to stanie się to co napisałeś. Czekamy na opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...umyśliłem sobie że ulepię te dwa wypierdki na szybko, z użyciem nowych technologii, zanim się młody wykluje....

ołjeeeee...

 

A już na serio - świetna robota! Domyślam się, że model kartonowy to tylko ćwierćfabrykat w takim przypadku (a i to nie wiem czy nie przegiąłem z tą ćwiartką)? Trzymam kciuki za ciąg dalszy zabiegu laryngologicznego.

 

Pozdrawiam, Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko loko, one kartonowe są tylko z nazwy Po pierwsze to co jest kartonowe, jest tak nasączone lakierami, glutami i inną chemią, że z kartonem niewiele ma wspólnego. Poza tym używam tego co mi pod rękę podejdzie, polistyren, odpadowe części z modeli ( słupki w polerach poniżej to kawałki relingu od faszystofskiego batyskafu ), wykałaczki, druty etc... Specjalnie przed malowaniem, żeby było widać że nie przemycam tu niedozwolonych substancji

 

29_zpsgg8qtpgf.jpg~original

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No i jak już wspominałem, drewno do brodwayobota schnie, więc Ciapek z ZOFJIOM pogonili troche roboli na tym froncie...

 

30_zpsdntw6wqd.jpg~original

 

31_zps8v5hoiko.jpg~original

 

32_zpsbj9diabn.jpg~original

 

33_zps3pkb52mb.jpg~original

 

34_zps2tpejz6w.jpg~original

 

35_zpsxfkcnl95.jpg~original

 

Bedę się teraz musiał zabrać za Harmaty....

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Napisano (edytowane)

No i wspomniane wyżej kawałki żelastwa, na razie bez masek celowników i innego śmiecia. Praca nad nimi zajmuje znacznie więcej czasu......

 

37_zpspatspfeg.jpg~original

 

36_zpsysro3ied.jpg~original

 

38_zpszibrwfxx.jpg~original

 

WIELKIE JOŁ

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Prawa prawda... Jak chce się człekowi coś słodszego, to nie malepszego cydru jak Kopaberg Skończyłem armaty.

 

40_zpsbpxy7faw.jpg~original

 

39_zps6pso8ryh.jpg~original

 

No i całość, w końcu po pięciu latach doczekały się jakichs zebów

 

41_zpspuyoqlio.jpg~original

 

42_zpszkfhrdfi.jpg~original

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka moc jest dostepna? Juz widzialem bezalkoholowy ( bardzo dobry zimny ), 2,25% ( swietny na kaca) , 4,5% normalny , 4,7% normalny ( dostepny w Norwegii) i ostatni 7% ( ten preferuje ja i moja Lepsza Polowa ) . Kolesie mieszkaja w Koppabergu a ja mam do nich ca. 80 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Napisano (edytowane)

No dobra sezon ogórkowy, dyskusje o piwie, ale temat mimo wszystko porusza sie naprzód. Kolejna partia śmiecia, posortowana do malowania na różne kolory....

 

43_zpsmbqbsl5c.jpg~original

 

44_zpsi2wjtguj.jpg~original

 

45_zpsjacpajz2.jpg~original

 

Pułkownik przekazuje pokój ludziom dobrej woli....

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczne okręciki i znakomite modelarstwo !!!!!!Bardzo lubię okręty z tego okresu !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Okręty z tego okresu ŻONdzOM

W tym przypadku plan był żeby je machnać szybciutko zanim wykluje sie KLON PIERWORODNY, który był już wtedy w drodze.... Ma teraz 4,5 roku, a ja dalej walczę

Jutro powino być więcej fotek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zgodnie z obietnicą postępy. W plastikowym modelu zajęłoby to miże ze 3 wieczory a nie 3 tygodnie Nigdy nie dam się już zamrozić.....

 

Bezszumny:

 

46_zpsyllfdgyp.jpg~original

 

47_zpsfdi6mqah.jpg~original

 

48_zpsnnvlwgkr.jpg~original

 

49_zpspt4mr13a.jpg~original

 

Kit:

 

50_zpsxrbar0ej.jpg~original

 

51_zpskzq9nycb.jpg~original

 

52_zps0tdpgtvt.jpg~original

 

53_zpsgjugwmbc.jpg~original

 

Już bliżej jak dajej, Pułkownik MItrofanow srogo nahajem macha, więc postępy powinny byc szybsze teraz. Czeka mnei 6 pojedynczych wyrzutni torpedowych

 

WIELKIE JOŁ

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna robota, trochę późno tu zajrzałem, żebym mógł skorygować POWAŻNY błąd warsztatowy, ponieważ na pierwszych zdjęciach użyłeś 1 centa, a powinna być 1 kopiejka. Jak widać merytoryka leży. Zdaję sobie jednak sprawę, że zdobycie kopiejki może być u Ciebie sprawą ekstremalnie trudną, dlatego przymykam oko na ten błąd, a szeroko zamkniętymi gałami pochłaniam modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja

Od teraz jesteś dla mnie Mistrzem Tworzywa-Którego-Nazwy-Nie-Można-Na-Tym-Forum-Wymawiać

Z góry uprzedzam, jak w końcu znajdę czas na zabawę z modelami z Tworzywa-Którego-Nazwy-Nie-Można-Na-Tym-Forum-Wymawiać, to zamęczę Cię na Smietr' z pytaniami o technikę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie przesadzałbym jednak, daję sobie radę ale z MISZCZEM to gruba perzesada. Co do samego tworzywa to.... wszystko zależy co chcesz osiągnąć. Jezeli chcesz miec ładny czysty model w standardzie, trzeba sie przy tym napocić, jezeli chcesz malować... to odpuść sobie zupełnie Są o wiele lepsze tworzywa do pracy, karton to najbardziej upierdliwa i czasochłonna opcja. Zanim cokolwiek z tym zrobisz trzeba to nasączać lakierami, glutami szpachlami, krótko mówiąc trzeba z tego zrobić plastik. Więc po co sie tak pier.... za przeproszeniem, lepiej od razu zrobić z plastiku.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.