Skocz do zawartości

"Białe żagle, szmaragdowa toń" - Golden Hind 1/85


lesio-69

Rekomendowane odpowiedzi

Z przyjemnością ogląda się takie warsztaty jak ten oraz wcześniejszy z La Reale de France. Zawsze żałowałem braku relacji z budowy Wariaga, Borodino oraz... Niny, jest po prostu piękna. I z tej racji liczyłem na Santa Marie ;) ale i Vasę zobaczy się z zadowoleniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

PskOzGH.jpg

 

Jeszcze jeden wpis przed zamknięciem konkursu.

 

Nie chcieliście białego dna , to będzie ........ CZARNE.

 

JI91IR4.jpg

 

a potem ścieranie czerni, wcieranie bieli i tak parę razy w kółko. Wyszło coś takiego

 

qnhGIO8.jpg

 

pG6XC70.jpg

 

V67pN4W.jpg

 

Było:

 

ieQbvOh.jpg

 

 

Jest:

 

NBoDyPY.jpg

 

Piszcie, czy jest OK, czy jeszcze coś z tym robić, bo później jak wkleję maszty, będzie ciężko operować modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdążysz...? na liczniku 0m 0d 01:18:05 ...

 

Oczywiście, że nie. Temat będzie kontynuowany dalej w normalnym warsztacie.

 

Z przyjemnością ogląda się takie warsztaty jak ten oraz wcześniejszy z La Reale de France. Zawsze żałowałem braku relacji z budowy Wariaga, Borodino oraz... Niny, jest po prostu piękna. I z tej racji liczyłem na Santa Marie ;) ale i Vasę zobaczy się z zadowoleniem

 

Cieszę się, że warsztaty Ci się podobają. Odnośnie Santa Marii. Po skończeniu La Reale de France, chciałem zrobić coś mniejszego. I miała to być właśnie Santa Maria. Ale postanowiłem wystartować w konkursie i wtedy wybór padł na Golden Hinda. Co będę robił po zakończeniu Golden Hinda, to sam do końca nie wiem. Pewnie będzie to jakiś impuls chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

gKCdsY5.jpg

 

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce - chciałoby się napisać. Po długiej nieobecności czas wracać i powoli kończyć temat. W pewnym momencie ogarnęła mnie modelarska niemoc, a robienie na siłę nic dobrego nie przynosi modelowi. Sami wiecie jak to jest, jak trzeba pół godziny przygotowań, aby 5 sekund malować. Po prostu nie chce się robić. Już nawet chciałem zacząć inny monumentalny projekt i Golden Hinda robić razem z ................(na razie tajemnica). Kilka miesięcy szperań w internecie, przeglądania różnych for i już prawie zapadła decyzja. Ale w ostatniej chwili w moje łapki wpada po okazyjnej cenie inny cudowny model (na który kiedyś bardzo chorowałem). I konsternacja. Co robić?. Odpowiedź: skończyć Golden Hinda. Tak więc pokazuje moje ostatnie poczynania. Skupiłem się na rufie. Zakleiłem otwory, o których była długa dyskusja z Forestem

 

gxPln6w.jpg

 

vJ5sT1n.jpg

 

I skończona rufa

 

hGsf2eA.jpg

 

Model polakierowałem satynowym lakierem Vallejo. Jakie było moje zaskoczenie jak zobaczyłem na pokładzie coś takiego

 

VwdZOd9.jpg

 

 

Nie była to wcale wina lakieru, ale pisaka, którym imitowałem gwoździe. Tam gdzie użyłem takiego

 

0p8iXQl.jpg

 

gwoździe wyglądały tak

 

OMxyfnu.jpg

 

Tym samym pisakiem była robiona również imitacja uszczelnienia pomiędzy deskami. Jak widać lakier nic z nim nie zrobił.Dobrze, że udało mi się jakoś zmyć te ohydne kropki i jakoś je poprawić. Jak postawie w na swoich miejscach działa, to zasłonią dużo "nieszczęścia". Jeszce talie do dział, szalupa, wanty i prawie nic nie będzie widać.

 

z1sosFT.jpg

 

Przemalowałem również działa. Teraz pomalowałem je True Metalem z AK. Kolor OLD BRONZE.

 

aGVnfvr.jpg

 

Pora zacząć wykonywać talie do dział. Ale to już w następnym odcinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

jTN37VU.jpg

 

Na pokładzie trochę walki z działami. Zabawa w wykonanie talii jest po prostu masakryczna. Bloczki mają wymiar 2mm. Przy mniejszych działach talii nie będzie. Bloczki 2mm będą za duże a mniejszych już nie jestem w stanie zrobić. Wyszedłem z założenia, że te działa były na tyle lekkie, że załoga mogła je dopchnąć do burty po wystrzale.

 

SFygVE2.jpg

 

Dla porównania zdjęcie z TIK-TAKiem

 

6OayY4w.jpg

 

STCLO0s.jpg

 

mH0ZoiT.jpg

 

FFEXQj6.jpg

 

I nie krzyczeć, że nie ma słoneczek. BĘDĄ, ale później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do talii - owszem, mniejsze działa załoga dała by radę dopchnąć do furt. Tylko że latały by po pokładzie jak Icek Rozenblaum po pustym geszefcie w dwóch wypadkach: po każdym strzale (odrzut!) i przy każdym przechyle - jednocześnie demolując wszystko co po drodze (z załogą łącznie). Tak więc talie musiały być. A czy da się je wykonać w danej skali to już zupełnie "insza inszość".

Sam model - super. Tylko ew. do rozważenie drobne przyciemnienie dział - w wilgotnym zasolonym środowisku metale raczej szybko ciemnieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do talii - owszem, mniejsze działa załoga dała by radę dopchnąć do furt. Tylko że latały by po pokładzie jak Icek Rozenblaum po pustym geszefcie w dwóch wypadkach: po każdym strzale (odrzut!) i przy każdym przechyle - jednocześnie demolując wszystko co po drodze (z załogą łącznie). Tak więc talie musiały być. A czy da się je wykonać w danej skali to już zupełnie "insza inszość".

Sam model - super. Tylko ew. do rozważenie drobne przyciemnienie dział - w wilgotnym zasolonym środowisku metale raczej szybko ciemnieją.

 

Michał, właśnie chodzi o wykonanie tych talii. Wiem, że one tam powinny być. Ostatnią deską ratunku jest wykonanie talii i "zasymulowanie" bloczków kroplą kleju np. wikolu zabarwioną na kolor drewna. I tak zrobię. Z działami też coś zrobię. Jakiś wasch i ściemnieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No rzesz normalnie jak nie zadzwonię i nie pogonię do roboty do będziesz pchał temat do dnia ostatniego . To nie arka, termin "wodowania" określam na listopad tego roku i widzę baleję na Navidze w Krasnymstawie (chyba że "Guzik" nie odpali w tym roku konkursu co i tak nie zwalnia z wykonania w w/w terminie). A jak brak weny twórczej do wbijania gwoździ to odpalaj KV-usza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzesz normalnie jak nie zadzwonię i nie pogonię do roboty do będziesz pchał temat do dnia ostatniego . To nie arka, termin "wodowania" określam na listopad tego roku i widzę baleję na Navidze w Krasnymstawie (chyba że "Guzik" nie odpali w tym roku konkursu co i tak nie zwalnia z wykonania w w/w terminie). A jak brak weny twórczej do wbijania gwoździ to odpalaj KV-usza.

 

Szybciej odpalę La Chebec z Hellera.

 

zIOP15X.jpg

 

Już nawet leży przy biurku i czeka na rozcięcie folii na opakowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.