Skocz do zawartości

SMS KONIG 1:350 ICM


Seba77

Rekomendowane odpowiedzi

Ishigaki, ten z MO? A ja sie pytam gdzie jest relacja?? Malowaniec czy standart? Oj chyba będę musiał wysłać ZOFJIĘ na spytki, ona dobra jest w wyciąganiu informacji obcęgami ( jak każda baba z resztą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łojeżu a co to za forum jakieś tajne? W RZyciu nie słyszałem Tylko nie wiem coś sie tak uparł żeby go przez "CH" pisać, Ishigaki sie zwał ten mały pajac, a znam się z nim poprzez moje niezdrowe zainteresowanie Pigboatami, może zaowocuje ono kiedyś jakimś modelem Hybrydowość to nie jest dobra opcja, to tak jak być trochę w ciąży nie da się albo bez malowanki albo jak już ciapać to po całości, oczywiście to moje nieskromne zdanie, zawsze możesz się niezgadzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem godzinkę więc postanowiłem popracować na pontonami. Wyciąłem plastikowy środek i z paseczków tasiemki 0,4 wykonałem coś na wzór plecionki. Teraz kwestia malowania. Czy ktoś się orientuje jakiego koloru była ta plecionka i czy na brzegach pontony nie było drewnianych listew?

 

20161120_175207_zpsdgrsdpeb.jpg

20161120_175233_zps6k1w1iwv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pontony pokryte podkładem gotowe do malowania. "Parciane" pasy już przycięte na wymiar.

 

20161125_154154_zpsvobhcdhe.jpg

 

Malarskie boje zacząłem od delikatnego podejścia do tematu bardziej drewnianymi odcieniami.

 

20161125_154227_zpsh1fzvhxg.jpg

 

Całość pomalowana Tamką i dodane cieniutkim pędzelkiem linie Vallejo coś na wzór słoi.

Potem całość pomalowana bardzo rzadką Tamką bazową.

 

20161125_154208_zpslsdxtgim.jpg

 

Może być czy zmienić odcienie farby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka. W swoich modelach drewniane trzonki do narzędzi maluję Tamiya XF-55 Deck tan lub tą samą co ty a potem smaruję olejną Burnt Umber I po paru minutach jak olejna lekko przeschnie przecieram patyczkiem do uszu (który w sumie do uszu nie jest). Może warto spróbować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad tym co pisałeś. Pewnie coś jak części drewniane w łodziach na moim Bismarcku :-) Przeglądałem ostatnio modele kartonowe niemieckich okrętów z okresu I wś i w każdym z nich pontony są narysowane w kolorach drewna ( jasny brąz lub beż ) nie wiem czy można temu ufać , a z drugiej strony jakoś nie widzi mi się ten kolor pomarańczowy w tamtym okresie. Nie wiem może się mylę . Jeszcze poszperam może na coś trafie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Trochę odgrzewany temat ale stało się ...

Chroniczny brak czasu i gotówki sprawia że zdecydowałem się pozbyć części modeli.

Jeżeli ktoś reflektuje na Koniga aby go dokończyć z chęcią go odsprzedam.

Zestaw to kompletny model, kadłub przygotowany tzn.wyszlifowany w zamiarze było nakładanie pasów poszycia szpachla w sprayu, drewniany pokład plus malutka blaszka ( pokrywy zsypów węgla itp.) Relingi , trapy metalowe lufy. Całość oddam za 200 zł kasa przyda się na zajęcia modelarskie z dzieciakami :-)

Resztę modeli i akcesorii wystawię w dziale sprzedaż .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.