Skocz do zawartości

Niszczyciel ORP Wicher - 1/72 - od podstaw


Marwaw

Rekomendowane odpowiedzi

Wicher praktycznie skończony, powstaje teraz wodna podstawka. Wczoraj miała miejsce pierwsza publiczna prezentacja modelu, w ramach "Koszalińskich spotkań z historią" wystawiliśmy modele modelarzy z KPM-u w holu głównym Politechniki Koszalińskiej:

file.php?id=8049

Kolejna prezentacja w ramach VII BFM-u na który w imieniu własnym i Kolegów serdecznie zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego, że podstawę trzeba trochę skrócić. Powinienem dać radę, o ile się nie okaże, że istnieje ryzyko zdemolowania nadbudówek przy odklejaniu dalmierzy

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No więc tak, model Wichra skończony i dostarczony do Helu. Można już go oglądać, jak ktoś będzie w pobliżu i będzie miał ochotę. Otko kilka zdjęć z Facebooka MOW:

35932209_1723418297726887_1864059275828002816_n.jpg?_nc_cat=0&oh=4367fe468e946638a171cd52b83f0bff&oe=5BB81284

35972607_1723418291060221_1110544058729627648_n.jpg?_nc_cat=0&oh=88e91ed6a7e6e2f25a8c7d2727d2aec0&oe=5BAFEA70

36063838_1723418271060223_5803815265867137024_n.jpg?_nc_cat=0&oh=9a5ebdac1858076f75ce47d4a460cded&oe=5BA8B736

Oczywiście będzie normalna galeria, ale najpierw musimy się ogarnąć z dokończeniem remontu portalu.

Dalmierzy w końcu nie poprawiałem, bo groziło to wyrwaniem ich z mięsem z nadbudówek. Po prostu bałem się ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczna kolekcja !!!!! Brawo Marcin. Twoja robota modelarska ma szerszy sens. Nasze kolekcje na naszych półeczkach się ewidentnie marnują !! A Twoje modele są pożyteczne, co się modelom rzadko zdarza ! Powinniśmy iść Twoją droga i nawiązywać współprace z muzeami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model! Śledziłem warsztat, gratuluję! Być może uda mi się obejrzeć go na żywo w najbliższym czasie.

 

P.s.

Ja wiem, że Wicher jest od podstaw, muzealny itd... Ale gdzie jak nie na tym forum można zadać to pytanie.. . Dlaczego nie można tak świetnego modelu ozdobić weatheringiem?

I nie mam na myśli płatów rdzy i plam oleju, chodzi mi o techniki wizualizacji skali i wydobycia bryły okrętu oraz detali (jak filtry, cieniowanie i wash)... Czy jest to jakiś niepisany kodeks modeli muzealnych? Bo na pewno nie tych "od podstaw"...

Jeśli tak, to próba uatrakcyjnienia realizmu modelu kładzeniem go "na morzu" i z załogą jest wg mnie niekonsekwentna do ww założeń.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już spieszę z wyjaśnieniami. O wasch i takie rzeczy pytano mnie wielokrotnie, dlaczego moje modele są takie czyste, że właśnie nie stosuje technik o jakich pisał Super_Hans. Czyste są tylko te, polskie wrześniowe, bo to wynika z dokumentacji fotograficznej, one były nieskazitelnie czyste, pokrycie tak dużego modelu waschem i filtrami, mogłoby sprawiać wrażenie, że jest on po prostu brudny. Dlatego po prostu wolę nie ryzykować. Co innego U-booty, tam nie ma przebacz - wasch, brud, rdza i wszelkiego rodzaju syf, byle tylko nie przesadzić, bo też nie chcę, aby wyglądały jak w stoczni złomowej na plaży w Bangladeszu.

Co do samego miejsca wyeksponowania modelu, z tyłu jest szara betonowa ściana bunkra. Myślę że z czasem sceneria się zmieni, bo w MOW pracują nad wystawą o 100 leciu PMW na której te modele staną, znaczy będzie w tej sali w której stoją, wystrój się pewnie zmieni. Kiedyś był pomysł, żeby te wszystkie cztery modele ustawić na jednej dużej dioramie z tłem w postaci fototapety z odpowiednio spreparowanym zdjęciem Półwyspu od strony Zatoki (trzeba powywalać wszystkie elementy współczesne) i pod sufitem podwiesić kilka modeli Sukasów, czy do tego dojdzie, zobaczymy.

Na zakończenie takie zdjęcie jakie dostałem od szafa MOW. Wicher, trochę inaczej:

bzdura-Pol---WICHER-wspczesny-fotomonta-M.Twardowskiego.jpg

zdjęcie, fotomontaż M. Twardowskiego, zbiory MOW

No cóż, dziękuję Wam Koledzy za te prawie dwa lata spędzone razem na forum, za kibicowanie i uwagi. Pozostaje mi zaprosić do galerii w stosownym dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bania się nie wynika żadna nauka. Zamiast się bać trzeba było spróbować, a jakby nie wyszło, zmyć i spróbować jeszczwe raz. A tak dzieci w muzeum bedą oglądały plaskatego statka ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No idziemy w filozofię) ale na poważnie to może trzeba było pinwash a nie Wash i wówczas byś miał bryłę bez potencjalnego zaciemnienia powierzchni, zgadzam się z "Gałą" że to zawsze poprawia odbiór. Oczywiście to nie umniejsza tego że model bomba i gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.