Skocz do zawartości

BORA, rosyjski poduszkowiec szturmowy, AJM 1:350


kalaruch

Rekomendowane odpowiedzi

Jako iż pokusiło mnie zrobić inboxa, idę dalej.

Zrobię tego cudaka

Tak wyglądało przed armagedonem w domu w postaci wiórów i pyłu żywicznego:

viewtopic.php?f=79&t=51024

 

Poszpachlowany kadłub czeka. Szpary w krawędziach musiały być pozalepiane, modyfikacja kadłuba konieczna.

Wrócę do domu - porobię zdjęcia i pokażę różnicę. Jednak nie jest tak różowo jak miało być...

Na szczęście mam armatę AK-176 z modelu Tarantul III Orange Hobby Będę zamawiać zestaw z HE, to mogę komuś odpalić drugą sztunię niunię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądało przed armagedonem w domu w postaci wiórów i pyłu żywicznego:

Wióry, jak wióry - ale z pyłem uważaj, jest niebezpieczny.

Ja co do zasady kroję i szlifuję żywice w łazience - "na mokro", w umywalce.

 

Bardzo ciekaw jestem warsztatu, będę zaglądać.

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera go wie, znając mój zapał to różnie może być. Postaram się

Ni to wodolot, ni to katamaran, ni to poduszkowiec - jak zwykle bolszaja technika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszły konie po betonie- poklejony i poszpachlowany surfacerem 500:

XNAmSpb.jpg

 

A tutaj zmiany które TRZEBA nanieść, czyli poducha...AJM każe zrobić dziób na "goło", czyli patrz instrukcja...

WFMzfj7.jpg

Oraz foto:

images?q=tbn:ANd9GcQOupKuvM29kbpEUmvT_dC--cLuLDt1teOEujLN0AuDQzW0WLg_

Tak więc przerobiłem to tak:

wlDAzEa.jpg

1SwXjs7.jpg

 

Tak wygląda OrangeHobbystyczna AK-176 jakby ktoś chciał zakupić ;)

UKXJ0wO.jpg

 

Oraz miej-wincyj jak to będzie grało z rurami od X-35

kgJUrsg.jpg

 

Rozkmina, czy projektant zrobił opcję ze "schowanym" dziobem? Jak dla mnie to troszkę lanie wody z wyglądem dna poduszkowca. Zastanawiam się, czy nie odwalić nadętej poduchy pod nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nono na AK-176 to się chętnie pisze - daj znać jak temat aktualny

co do samego modelu - to jestem zdziwiony ile szpachli poszło - no i ten dziub to faktycznie jakieś dziwo ? - choć jednostka mało mi znana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzoruję się na zdjęciach. Jakoś nigdy fantazja producenta nie była tak dokładna jak foto...

Ok, no to masz zaklepaną AK!

 

Mam obawy co do pęcherzyków powietrza na górnych powierzchniach pokładów :( Niby mają błonkę z żywicy ale obawa jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą imitować eksperymentalne poszycie ze związku Fe2O3 ;)

Boję się o relingi, montowanie do pokładu jest przez słupki. Siwizny dostanę przez ten model!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część 43 z instrukcji obrazek nr 1, to rzeczone element dorobiony z PS. Ale lepiej wygląda porównując do zdjęcia wykonany z PS.

Armata AK-176 jest testowana i wygląda obiecująco. Dziś po drobnych podmalunkach dorzucę zdjęcia!

Sekcja modelarska Kompas zmotywowała mnie do robienia na boku Mi24D w 1:72 więc idą równolegle projekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Poleciałem dalej z tematem, poirytowałem się ale podkład Bilmodel był pity przez żywicę jak woda po chorobie filipińskiej...5 warstw poszło! Potem jeszcze raz szlif nierówności itd.

Q5T5TYu.jpg

URnJkoO.jpg

Widać zaznaczoną wodną linewkę. Ciężko wg fot i instr. modelu/samego modelu wyznaczyć linię. Jest to czysta improwizacja Chyba wstrzelę się w oryginał jakoś...

Co do koloru - podkład daje świetny jasno-szary kolor, zostawiam go jako bazę, szary poszedł vallejo 990 (chyba) no i czerń.

dwzfcLl.jpg

Te śliczne ciapeczki to CA nałożony na dziury. Tak, tak było to odpowietrzone że są bąble, no producent nie powiedział że to łatwy model!

QKXMX4x.jpg

A oto rzeczone kolorki na wyrzutniach uranów (uran?)

tqPZf7k.jpg

yR3jksM.jpg

No i osłoda modelu - AK176 z OH, lufa lekko modyfikowana bo nie miała rury gazowej

 

Idę spać. Fotki kartoflem robione, nie pałuję się z namiotami i profoto skoro i tak te zdj. trafią w czarną dziurę internetów jak imageshacki i picassy...

 

Równolegle leci Mi-24 a do niego foty niebawem. A, wróble mi doniosły że Gwiazdor szykuje mi statyw więc będą lepszej jakości lustrzanowe fotki. Trzymać kciuki za moje nerwy następny krok - zielenienie pokładu i kamuflaż kadłuba. Potem maskowanie do l.w., biały kolor, potem maskowanie poniżej l.w. i kрасный цвет.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.