Skocz do zawartości

USS Missouri Trumpeter 1:200


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Lakierowanie profesjonalne. Ale sam kadłub goły. Mało realistyczny. Te pancerniki miały takie krowie, zebra , że hej. No i pod woda, to on taki czyściutki z pewnością nie był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super malowanie. Mam pytanie jaka jest wysokość burty na śrudokręciu w Twoim modelu? Nie wiem czy dokladnie widzę na zdjeciach. Mógłbyś zmierzyć cześć podwodną czy wychodzi 5.5cm.

Iowy siedziały dosyć głęboko w wodzie przeszło 11 metrów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to jeszcze nie koniec prac lakierniczych przy kadłubie. Jednak przy modelu tej wielkości postanowiłem dla bezpieczeństwa zabezpieczyć to co już zrobiłem by nie obijać i nie niszczyć​ już wykonanej pracy.

Spód także otrzyma odrobinę życia w postaci zużycia ale to w późniejszym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam tak z innej strony ile czasu dziennie przeznaczasz na prace nad tym dziełem?

 

Niestety mogę pracować przy modelu jedynie w weekendy zwykle w poniedziałek lecę za granicę i wracam w piątek czasem jak loty mi pozwoklą to wracam w piątek na tyle wczesnie że jak mam siłę i chęci to trochę podłubię przy modelu.

 

Tym razem wylatuję póznym wieczorem więc mogłem dziś korzystając z centrum szkoleniowego przy okazji innych prac polakierować kadłub.

W kwestii godzin bardzo skrupulatnie notuję ilość spędzanych godzin przy modelu więc mogę dość dokładnie podać że do aktualnego stanu poświęciłem pracom przy tym modelu dokładnie 72 godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czas na małe uzupełnienie w temacie - model traktuję jako odskocznie od modeli lotniczych i musze szukać weny by się zabrać za tem model.

Wena przyszła w piątek i zacząłem od złożenia części nadbuduwek w całość i dodanie schodków z blaszek częsci relingów, drabinek itd.

 

xcCeXPx.jpg?176CSbFR.jpg?1

 

Całość poskłądana wygląda tak:

 

GDuXTib.jpg?1

 

Czas rozpocząć lakierowanie, ponieważ kamuflaż jest dość wymagający muszę lakierowanie wykonywać etapami ponieważ w całości oklejenie wzoru kamuflażu jest niemożliwe.

 

Start to podkład używam podkłądu EP ze względu na sporą ilość blaszek.

Kolejny etapa to PS na początek kolor ciemny grafit:

 

k03j3La.jpg?1eAzjX9a.jpg?1LWcAdT6.jpg?1tYY1Y4t.jpg?1

 

Teraz trochę kontrastu:

 

kBuHPB0.jpg?11bZWUMp.jpg?1pOeR1AT.jpg?1

 

Teraz startuję z lakierowaniem kamuflażu na pokładzie chcę to zrobić tak by pokład otrzymał włąciwe kolory jednak ma być widoczna struktura drewna.

 

Czy efekt zostanie osiągnięty pokażę w następnym uzupełnieniu trzymajcie kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że działasz dalej

Teraz startuję z lakierowaniem kamuflażu na pokładzie chcę to zrobić tak by pokład otrzymał włąciwe kolory jednak ma być widoczna struktura drewna.

Powodzenia i trzymam kciuki

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się zaczął najciekawszy etap.

 

 

Fakt, tem moment lubię najbardziej zaczyna to już wyglądać, pokład polakierowany i to trzy razy pierwszy poszedł do zmycia, drugi także.

Przy okazji zapomniałem że po namoczeniu zacznie się to wszystko rozazic i był WIELKI stress na szczęście wyszedłem z tych problemów obronną reką.

 

Z lakierowania pokładu w wersji ostatecznej nie skromnie powiem (napiszę) jestem bardzo zadowolony:

 

QBUC0dF.jpg?1mKDC2x0.jpg?1

 

Na koniec tragiczna fotka ale widac już jak to bedzie

 

PFW2rc3.jpg?1

 

Tyle na ten moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model idzie w odstawke na kilka tygodnii więc czas na ostatnie uzupłnienie przed odpoczynkiem.

 

Fotki bardzo słabe ale niestety w domu remont i tło zamknięte więc nie mam jak wykonac lepszych fotek z drugiej strony model nie miesci się na tle.

 

Na początek drobnica 6 godzin wycinania, szlifowania i sklejania.

 

0XbiKmy.jpg?1qzt9LCm.jpg?1

 

i małe coś po lakierowaniu na razie jeszcze w połysku:

 

b4aRwDx.jpg?10waextf.jpg?1juDiMqh.jpg?1X3gIN17.jpg?1PAnkYUE.jpg?1uBnFD9P.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielgachne bydle. Ale póki co szykuje się naprawdę efektowny i realistyczny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielgachne bydle. Ale póki co szykuje się naprawdę efektowny i realistyczny model.

 

 

Dzięki Spiton, mam nadzieję że dotrwam do końca - jednak okręty są zdecydowanie bardziej wymagające i pracochłonne.

Na szczęście cierpliwości mam spore pokłady więc dam radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie fajne, ale te boforsy to bieda nad biedami, w tej skali wyglądają jak jakieś ulepki z "Misia" . Zajrzyj sobie na stronę GPM-u oni zdaje się mieli całkiem fajne blaszane do kartonowego, ale w końcu skala ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie pontosa są blaszki ale poskładałem jedną i stwierdziłem że wygląda to jeszcze gorzej.

Te cienkie metalowe blaszki mają się nijak do skali. Zresztą im więcej używam tych blaszek tym bardziej jestem przekonany że to wyrzucanie kasy. Jak na razie tylko schodki faktycznie wyglądają zdecydowanie lepiej niż te z zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuj, pzeca one wyglądają jak jakieś kartaczownice rodem z Victory, a te ekrany co były ze zwykłej blachy, wyglądają jak pancerz burtowy z krążownika....... Osłony jeszcze dałoby sie przeżyć, ale reszta.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Używam farb wodorozcieńczalnych Sikkens.

Podkład używam oczywiście zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Otrzymałem na PW pytanie co z warsztatem Missouri?

 

Przyznam szczerze że kompletnie zapomniałem o tym warsztacie i jest mi niezmiernie wstyd z tego powodu.

Model skończyłem niestety nie prowadziłem dokumentacji prac więc nie mam jak zakończyć warsztatu jeszcze raz wszystkich przepraszam.

 

 

Efekt końcowy:

 

3dfwHXm.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.