Skocz do zawartości

Faszystowski Złom TrzydziestydziewiONty ;) - 1/350 [Dragon]


Szydercza Gała

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 336
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No a w stoczni jungen faszisten zwijają sie jak w ukropie. Kozacy szczelajOM nahajami po dupach. Pułkownik z Ciapkiem chlają wódę na mostku, co to się nagle odnalazł, po odwiedzinach Pułkownika w norze komunistów Słowem sielanka, Ekipie z Ochrany tęskno juz się do sojuszników przenieść... ino te żaby żreć... no ale nic to, może pod wódkę podejdą

 

35926552286_3e24d72846_o.jpg

 

35157938783_aebeab0d38_o.jpg

 

35926552616_aaba469e8d_o.jpg

 

35926552636_33d2b4c09d_o.jpg

 

Nawet jakoś to zaczyna wyglądać, może jeszcze będą ze mnie ludzie......... sie śmiali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie niesamowite - wyglada to REWELACYJNIE !

Jest kogo nasladowac w miare umiejetnosci.

Czekam na koncowy efekt - pewno powali z nog - bede ogladal na siedzaco - tak dla mojego bezpieczenstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, takie tam moje różne eksperymenta, jedne udane inne mniej, byle do przodu Robiłem NAVIG-ę przez lata całe i smutne to jest jak dupa węża Jak chcą niech ekskomunikują, Pułkownik ICH znajdzie i wytłumaczy co i jak

Śródokręcie już tez jest, wrzucę fotki jutro jak jeszcze rufę zrobię.

 

UWAGA pytam poważnie: Jako że niazisowski szmelc mnie nie kręci nie mam ton dokumentacji ( jak to zazwyczaj jest z moimi modelami ) Rozchodzi sie o olinowanie... Z navsource'a mam bardzo ładną foteczkę tego całego wynalazka na dziobowym maszcie, ale już flaglinki schodzące do pomostów, że nie wspomnę rufowego masztu i anten pomiędzy nimi ... terra incognita. Mata coś chłopy, czy będę rzeźbił w guanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada to bardzo realistycznie. W sumie tulko na kadłubie te cieniowania wygladaja trochę słabo bo przekłamują bryłe. W pozostałych miejscach są OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokumentacje modelarska wykonana przez pracownika muzeum niemieckiej marynarki wojennej na podstawie orginalnych planow stoczniowych - wieczorem zobacze czy jest tam cos na temat olinowania i podesle ci info. Ja tylko napisze tak - oba systemy budowy modeli sa fajne jezeli wykonane sa starannie - mnie brudzenie przeszkadza wtedy jak ktos ukrywa niechlujna robote. Twoje brudzenie jest od poczatku konsekwetnie robione i jest to naprawde bardzo fajne dla oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem właśnie kadłub wygląda realistycznie, a nadbudówki są trochę przekontrastowane- ale i tak jest klasa

 

W ogóle tak patrzę na ten warsztat i się dziwię, że te szwabskie łajby takie ładne były...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrast właśnie nadaje mu życia, ogólna koncepcja była taka żeby przejaskrawić efekty normanie wykonywane na realnym obiekcie przez światło ( oświetlenie zenitalne czy jakoś tak się to tam nazywa ).

Co do tych rysunków byłoby fajnie, wyczekuje z utęsknieniem

Filip, w miarę ładny to on jest taki jak na tych fotkach, po dowaleniu całego tego szmelcu za kominem widac od razu że jest przeładowany i nic dziwnego że one miały problemy ze statecznością

W niedzielę lece na urlop do Polszy, więc mam nadzieję dojechac do olinowania przed wylotem, ale zrobic je już po powrocie. Jest więc troche czasu. Nazistów jeszcze muszę wybrać z mojej NorthStarowej puszki.... Pułkownik z Ciapkiem zrobią im KASTING jakiego nigdy nie zapomną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i faszystowska maszyna do szycia złozona w całość została, nie ma olinowania i paru dupereli, bo albo są związane z olinowanem, albo są na blaszce co to sie pławić we kwasie będzie w onych dniach. Pułkownik jak jÓSZ wspominałem zajmie sie tera SPRZĄTANIEM stoczni i kastingiem na nazistów.

 

35861805582_066ffc8d60_o.jpg

 

35222776363_f1cec6b42e_o.jpg

 

35643315810_ff20227926_o.jpg

 

35222776093_ed4d93bf9a_o.jpg

 

35861805192_9995c8b568_o.jpg

 

35222776163_2c7ebea3f3_o.jpg

 

35899172511_84fcf4046b_o.jpg

 

35899172621_9436ec833c_o.jpg

 

Heil Mussolini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdradzisz jak przyklejasz relingi? Mam z tym straszny problem. Chociaż moje są na samych "słupkach", nie mają "poprzeczki" od dołu, w miejscu styku z pokładem i może stąd to wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę sobie na delegacji w Fatherlandzie a tu takie rzeczy ważne się dzieją. Przez pogodę fligra mi odwołali i ekstra dzień kiblować muszę. Super wyszedł, a sznurki mu tylko uroku dodają. Jedyne co smuci to trza będzie trochę na to poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki z dobre słowo Jak obejzałem te fotki na spokojnie to zara pleciałem do jaskini i zrobiłem pożądek z tym rufowym masztem

 

Złom Trzydziestdrugi ma u mnie specjalne miejsce na sercu ( miałem kiedys kartonowego z GPM-u zrobionego, tylko dlatego kupiłem tego szmelcucha, wtedy jeszcze Trzydziestkidwójki nie mieli ) , także bier sie chOpie do roboty, Pułkownik bedzie pilnował żebyś wszystko zrobił jak trzeba

 

Blaszkę narysowałem, wysłałem Markowi, on dowali swoje, a potem pójdzie do trawienia gdzieśtam

 

Relingi lepione na PVA a potem podlane glutem w strateicznych miejscach. Bez dolnej poprzeczki tez się tak da.

 

Krzychu Ty to weź się do roboty, teraz bedę miał przymusowy odwyk, więc chce popatrzeć na coś fajnego z kominami plujacego czarnym dymem a nie jakiśtam żaglowce ( choć ładne to bez wungla się nie liczy )

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gała - piękny niemiaszek

Trzeba przyznać że te ŁajBy się szkopĄ udały - piękną mają linię... trochę jak co zwinniejsze japońce

Co tu dużo gadać... model modelem ale mi się ZAWSZE ZAJ.... ŚCIE podoba twoje malowanie (to samo jest u obywatela bożo)

Dla mnie Panowie jesteście niedościgniony wzór - Raphael i Vermeer się chowają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Gała,

 

Tak sobie oglądam Twoje ulepki przez duże ŁUUUU i zastanawiam się dlaczego w ruskich cieniowałeś poszczególne pasy poszycia, a tutaj tego nie ma (no cieniowanie jest ale w innej technice).

 

Czy to ze względu na różnicę w skali? Czy po prostu ZŁOM nie miał poszycia kładzionego pasami jak ruscy? Pytam bo zamierzam się ściśle wzorować na Twoim sposobie malowania tylko nie wim w które zaNURKować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruskie ulepki to inna skala, a poza tym one były nitowane i wsystkie łączenia były lepiej widoczne. Złomy były spawane i nawet na zbliżeniach nie bardzo coś widać. Poza tym chciałem sobie wypróbować coś innego. Na ruskach tylko pionowy podział jest namalowany, pasy poszycia naprawdę są wklęsłe i wypukłe. W Dantonie będzie pewnie jakaś krzyżUFFka tych efektów.

 

Twoja motorUFFka miała ładnie nitowane poszycie w pasach, więc proponowałbym "ruską " metodę. Nie odstawiaj tylko wiochy tak jak ja i zacznij budowanie tych pionowych łączeń płyt w warstwie podkładu, a nie na pomalowanym kadłubie olejami jak ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ja właśnie myślałem, że zrobiłeś cÓś ala preszejding...

Ogladanie fotek bez czytania moich wypocin karane jest kolacją przy świecach z Ciapkiem i Zofiją.... jako danie główne Spodziewaj się zaproszenia, powinno przyjść pocztOM polskOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.